22
  • jimySz
    #22
    HIV/AIDS információk:
    aids.uhh.hu
  • Atkamon
    #21
    Arra nem gondolsz, hogy megharapta esetleg a majom az embert, és az emberben mutálódott a vírus a mai formájára?
  • moikboy
    #20
    Eh... a klasszikus sztereotípia, hogy a HIV-fertőzöttek csak szexuális úton lehetnek. Elárulom, hogy szexuális úton 0,1-1% a fertőződés veszélye! Persze sokkal többen fertőződnek meg szexuális úton, mivel milliószor többet kefélnek az emberek, mint ahányszor vérátömlesztést kapnak :D
  • mousee
    #19
    Erről csak nekem ugrik be a south park idevágó része? :D
  • B0nFire
    #18
    Pedig kár a fantáziára bízni, mert a valóság sokkal jobb, még akkor is, ha nem annyira perverz. A zöld majom az ottaniaknak élelem volt. Zsákmányállat. Vadászták és ették. Ennyi. A főzés pedig nem ölte meg a vírust, ahogy más vírusok is vígan túlélnek néhány száz fokos meleget...
  • Nailyenugysincs
    #17
    Vmi afrikai zöldmajomról vagy miről én is hallottam. De hogy az erőszakolta meg a szegész busman nőt vagy Tarzan volt túl kanos azt már nem tudom:D
  • FL Zoli
    #16
    Én úgy tudom a HIV a majmoktól terjedt át az emberre, hogy ez hogy történt azt mindenkinek a fantáziájára bízom.
  • AgentKis
    #15
    Az AIDS az immunrendszer megszűnéséhez vezet, így a fertőzés könnyen elviszi az embert, az a közvetlen halálok, de igazából erre azt mondják, hogy az AIDS okozta. Olyan ez mint a tüdőráknál, ahol a halált fulladás okozza, mégis a halál oka tüdőrák.
  • AgentKis
    #14
    Az a Mustárgáz volt. Az LSD-t nem hadianyag gyártás közben találták, sőt eleinte heroinistákat, alkoholistákat próbáltak meg leszoktatni vele, tehát gyógyszernek szerették volna. Itt is olvasható
  • B0nFire
    #13
    Csak 1 tipp: Alkoholizmus-->Hasnyálmirigy-rák-->garantált megdöglés. 0,000000% esély a gyógyulásra.

    Alkoholizmus=népbetegség (muszlim országok kivételével)
    Megelőzhető? Igen? Fordítanak elegendő erőfeszítést a felvilágosításon alapuló prevencióra? Nem. Miért nem, ha egyszer népbetegség? Azért, mert Állam Bácsinak az egyik fő bevételi forrása az élvezeti cikkek extra adójából származik, már csak azért is, mert az addikt személytől mindig lehet számítani a biztos bevételre, míg fel nem dobja a papucsot.

    Majd ha az alkoholizmusnak is lesz világnapja, akkor lehet az AIDS-nek is. Van annyi alkesz, mint AIDS-es a Földön. Sőt, több. Többen fordulnak fel a piától, mint a HIV-től.
  • B0nFire
    #12
    Én kíváncsian várom az első hatökört, aki megmagyarázza, hogy miért helytelen a "médiák" szó használata.

    Egyébként az AIDS egy marha nagy lufi. Más betegségtől is ugyanúgy le képes épülni az immunrendszer. Elég, ha valaki évekig masszívan piál. Kinyiffan az egész emésztőrendszere, az idegrendszere és az immunrendszere is. (Személyes tapasztalat.) Ezek után egy közönséges influenza 3 hónapra az ágyba szegez 39 fokos lázzal. Más meg kiheveri pár szem Aszpirinnel.

    Ja, és természetesen 35 évesen nem döglök bele a 3 hónapos lázba, de egy idősebb ember, aki nem bír felkelni az ágyból, az egykettőre tüdőgyulladást kap, abba meg belehal. A belgyógyászaton az állandó fekvés szövődményeként kialakuló tüdőgyulladás viszi el a legtöbb embert, függetlenül attól, hogy mely testrésze volt beteg. Lásd Leslie Nielsen R.I.P. ­†

    Aki AIDS-es, az is fokozatosan épül le, ahogy öregszik. Végül egy tüdőgyuszi fogja elvinni jó eséllyel. Akkor miért is kéne kitüntetett figyelmet szentelnie neki?
  • remark #11
    HIV=AIDS: Fact Or Fraud
  • hdo
    #10
    Ismét hibás. Ismétlem, vallatáskor használták (volna). Tehát zárt szobában. És gáz halmazállapota soha nem volt! Sóoldatként intravénásan adták volna be a kihallgatandó félnek.

    A mesterséges HIV vírus meg ugyanannak a böszme összeesküvés elméletnek az agyszüleménye, ami bemagyarázta neked, hogy gázállapotú LSD-t szórtak az ellenre, amit a szél visszafújt.

    Wikipédia:
    Reactivity and degradation

    "LSD," writes the chemist Alexander Shulgin, "is an unusually fragile molecule." It is stable for indefinite time if stored as a solid salt or dissolved in water, at low temperature and protected from air and light exposure.

    Szóval gázként a levegőbe eresztve szinte azonnal oldódna - ha lehetne belőle gázt csinálni -.

    Szóval tudd is hogy miről beszélsz, ne csak mondjál ostobaságokat.
  • Rotyoka
    #9
    Hát anno még be is vetette a katonaság az ellenség ellen, csak rábasztak mert visszafújta rájuk a szél. A hív vírusnak meg olyan a felípítése mint semmelyik másik természetes vírusnak -> kizárólagosan mesterségesen hozhatták létre, csak valahogy elszabadult. (Régen még volt is erről valami dokumentum film a Spektrumon)
  • hdo
    #8
    Valamit tudsz, fele rossz, másik fele pontatlan. A CIA kísérletezte ki az LSD-t a hidegháborúban, mint hallucinogén szert vallatáshoz az "igazságszérum" alternatívájaként aztán ejtették a dolgot.
  • remark #7
    A katonaság találta fel? Hogyan? Mikor? Egyáltalán mit?

    Nekem még mindig az az álláspontom, hogy az AIDS nevű TÜNETEGYÜTTEST nem a HIV vírus okozza.
  • Rotyoka
    #6
    Az AIDS es 80% nem a HIV vírusba hal bele, hanem egy náthába mivel annyira legyengül az immunrendszer.

    Az AIDS ről meg annyit, hogy a drága katonaságnak nem kellett volna feltalálnia, ugyan úgy mint az LSD gázt sem.
  • hdo
    #5
    Az AIDS kezelése jelenleg ott tart, hogy nem gyógyítható, de ha kurvasok pénzed van, bármeddig tünetmentes maradhatsz, gyakorlatilag meg tudják állítani a rosszabbodást ... természetesen visszafordítani nem, úgyhogy még mindig fertőző maradsz.
  • AgentKis
    #4
    Na OK nem egynek van, de akkor miért nincs mindnek?
  • AgentKis
    #3
    A globális felmelegedés az AIDS-el ellentétben nem megelőzhető és nem is halálos mindenkire akit érint. Az AIDS egy jelenleg nem gyógyítható, de jó drágán egy darabig kezelhető betegség, aki elkapja az jó eséllyel ebbe is hal bele (ha nem üti agyon a villám, vagy nem kap valami más halálos kórt is közben)

    Mondjuk azt nem értem, hogy minek egy betegségnek világnap, illetve ha egynek van a többinek miért nincs?
  • Büdös Bohóc
    #2
    Mert miért is érdekelne az AIDS minket? Van róla felvilágosítás, vigyázni kell, ennyi. Az orvosok keresik a megoldást és a gyógyírt rá én meg kurvára de leszarom az egészet, mert 90%-ban a saját hülyesége miatt kapja el az ember és nem önhibáján kívül. A globális felmelegedés meg talán mindenkit érint és sokkal fontosabb az egész emberiséget megmenteni, mint annak egy kisebb (és nagyrészt hülye) szeletét.
  • hangulati
    #1
    igen...hmm...igen. ez mindig is igy volt. ha valahol, valaki fejere veletlenul raesik egy tehen, akkor biztos, hogy ilyen hirekkel addig bombaznak minket, amig be nem lehet tiltani a teheneket, es a lelkes kozonseg tapsol. ilyen ez. aztan jon egy reset, es az egesz kezdodik elorol.