17
Operációs rendszer CF kártyáról
  • TRibor
    #17
    Sziasztok,

    Köszi a válaszokat.
    A 4Gb bőven elég mert egy Linux lesz rajta.
    Közben én is informálódtam és a CNC vezérlések többségében is CF kártya dolgozik. Közvetlenül IDE átalakítóval lesz a rendszerbe illesztve.

    Üdv.: Tibi

  • MerlinW
    #16
  • sanyicks
    #15
    hogyne férne el...
  • bon
    #14
    A Windows Embedded szerepkörtől függően pár száz mb helyet foglal,
  • mousee
    #13
    Leírás

    Az egyik kommentben le van írva a telepítés lépésről lépésre.

    Gud lákk :)
  • mousee
    #12
    Attól függ milyen rendszert akarsz.

    Haverom ősrégi laptopjában (650Mhz PIII proci,64b SDRAM) cseréltük a winyót egy 4 gigás CF kártyára egy (IDE-CF átalakítóval).

    Puppy linux fut rajta, teper mint a vadnyúl. Ha formázod, akkor tegyél rá ext2 filerendszert, az nem naplózik, kevesebb írás, hosszabb élettartam. Csak vigyázni kell, mert érzékenyebb lesz a reset-re, leállításra a naplózó filrendeszer hiánya miatt.

  • pxxl
    #11
    4giga? kb az xp sem fér fel 4 gigára :D
  • bon
    #10
    Beágyazott Windows-os oprendszer esetén ajánlott a Windows Embedded alkalmazása, link ilyen célra készült, ennek megfelelően biztosan figyelembe vették az iró olvasó fájlműveletek esetleges káros hatását egy CF vagy pendrive alapú adathordozó esetében.
  • Dj Faustus #9
    "Valaki próbált már tartósan operációs rendszert futtatni Compact Flash kártyáról?"
    A cégnél, ahol dolgozom évek óta mennek Linuxot és Mikrotik Router OS-t (az is Linux) futtató rendszerek (router/tűzfal céllal), amelyek CF kártyáról indulnak el. Van beágyazott rendszeres, és van szimpla x86-os számítógép CF-IDE átalakítóval működtetve. Van olyan gép ami - kisebb megszakításokkal - már 3 éve megy.

    "Mennyire megbízható? Nem hal meg a kártya hamar a sok apró kis írástól/olvasástól?"
    Az én esetemben szerencsére kevés írás/olvasás folyamat van (maximum csak a naplóállomány kerül írásra).
  • Dzsini
    #8
    egy beágyazott linux-jellegű rendszer elműködne ilyesmiről, azokat esetleg úgy lehet kialakítani, hogy a lehető legkevesebb terhelés legyen a kártyán. Egy windowsnál azért kell egy pár kört hegeszteni, de tulajdonképpen - ha főleg passzív rendszerként üzemel, és csak havonta van újraindítva, akkor használható lehet.
    Viszont még olcsóbban kijönnél egy apró usb stick-el, és arra készültek már hekkelt Windows változatok is, ízlés szerint. (ha CF olvasód van, akkor USB-d is van gondolom)
  • TRibor
    #7
    Nem a sebesség a lényeg.
    Az egész rendszernek bőven elég 4Gb, viszont a kis helyigény és hogy nincs benne mozgó alkatrész nagy előny lenne (ipari környezet).
    Az SSD lenne az igazi de nincs sata lehetőség, és persze az ára sem a legbarátságosabb még. :)
  • bon
    #6
    Winyóhoz, SSD meghajtóhoz képest lassú egy memória kártya, így szerintem felejtős.
  • Looooser
    #5
    memókártyás pendrive-om van, melóban arról futtatok mmorpg-t hogy ne legyen lebukás, eddig nem romlott el, remélem nem is fog :)
  • TRibor
    #4
    Köszi,
    Az ilyen hozzászólásoktól halad előre a világ.
  • pxxl
    #3
    mer' teheccséktelen vagy...
  • flashpointer
    #2
    van nagy írás, meg apró kis írás, eddig nem is tudtam :]
  • TRibor
    #1
    Sziasztok,

    Valaki próbált már tartósan operációs rendszert futtatni Compact Flash kártyáról?
    Mennyire megbízható? Nem hal meg a kártya hamar a sok apró kis írástól/olvasástól?

    Üdv.: Tibi