85
  • Molnibalage
    #45
    Mert Iraknak volt vegyi fegyvere, használta is kurdok ellen csak aztán leszerelte.

    Melyik részét nem érted annak, hogy a Sivatagi Vihar után 7 évvel is volt készlet?
  • wednes
    #44
    Mert Iraknak volt vegyi fegyvere, használta is kurdok ellen csak aztán leszerelte. És ez intő jel a többi nem USA barát államnak, hogy ilyen hibába ők sose essenek. Irak megszállása egyértelmű üzenet, hogy fegyverkezniük kell.
  • Molnibalage
    #43
    Mennyiségileg igen. Én minőségileg? Kb. 500 millió kínai kora középkori szinten vagy az ipari forradalomnak mefelelő nyomorúságos körülmények között tengődik...
  • Molnibalage
    #42
    Soha nem állították a realisták, hogy ez lenne a valóság. Én sem...

    Viszont 1998 táján is találtak ellenőrök eldugott / elfelejtett (?) tüzérségi gránátokat, amiknek vegyi töltete volt. Azért érdekes ez annak ellenére, hogy Irak ellenőrzött országnak kellett volna lennie ezen a téren.
  • HöfEE
    #41
    Pontosan ugyanezt akartam mondani!
  • galocza
    #40
    csizma? asztal?
  • galocza
    #39
    az általad leírt példa - nos, nem szeretném. de ha megtörténik, felelősséget kell vállalnom érte (tényleg, az összes közzétett kommunikáció "hirtelen felindulásból" történt?) tudom, olyan országban élünk, ahol a tett-következmény kapcsolat távolról sem magától értetődő, de jó lenne tudni, hogy máshol a világban nem mindenhol van így. a világ vezető hatalmának ezzel meg főleg tisztában kellene lennie - példára példát: apu-anyu elvár a gyerektől bizonyos vislkedésmódot, amit ők maguk nem tartanak be (példaadás). ez a vizet-prédikál-bort-iszik, hippokrita hozzáállás nekem nem tetszik. te könnyen együtt tudsz vele élni, egészségedre. de tényleg: neked a jobb.
  • nlght
    #38
    Ja és azt kihagytam, hogy Dél-Amerikában és Afrikában óriási mértű földterületeket vásárolt a Kínai állam, hogy bebiztosítsa magát élelmiszer- és olajügyileg (fegyverért cserében). Most pedig Görögországot veszik meg kilóra, kihasználják a lehetőséget, hogy a görögöknek most minden pénz jól jön. Keress rá googleben, ha nem hiszed. Kína nem hülye, nagyon erős pozíciókat épít ki magának ebben a "globális hatalmi játszmában".
  • nlght
    #37
    Ezt most úgy mondtad, mintha tilos lenne vándorolniuk. Már csak egy tényező miatt is világelső lesz (itt is cikk volt sg.hu-n asszem ): a világ ritkafémbányászatának 97%-a Kínában van és akkor a többi tényezőről nem beszéltünk. Ami most a jelenben van az csak a kezdet. Pedig szinte minden nagyvárosban van már kínai negyed és egy tucat kínai étterem, amikről kideríthetetlen külső szemlélőnek, hogy pénzmosoda vagy kémfészek. Képzeld el mi lesz 10-20 év múlva, ha 2-3x annyian vándorolnak ki Kínából a jobb élet reményében, mint eddig. 1,5 milliárdból van kinek vándorolni. Ráadásul a következő világválsággal szemben Kína a legvédettebb, pedig naív dolog lenne azt hinni, hogy nem lesz több világválság (nincs olyan ország, ami ne lenne eladósodva).
    Van egy ismerősöm, egy német kamionos fuvarozós multinál diszpécser, naponta rengeteg emberrel kommunikál, kérdeztem tőle, hogy ha most választanál magadnak tanulni való új nyelvet akkor mi lenne az. Rögtön válaszolt gondolkodás nélkül: a kínai nyelvet választaná.
  • morden
    #36
    Mint ahogy nyílt titok volt, hogy Husszein tömegpusztító fegyvereket csinál és használ, közvetlenül a 2003mas invázió előtt és azóta kiderült, hogy mégse... Én úgy látom, hogy azt hiszed magadról, hogy realista vagy és aki nem egy véleményen van veled az hippi, pedig csak folyamatosan spekulálsz össze vissza ...
  • Molnibalage
    #35
    Mindenki úgy hypolja kínát. Tényleg kúsznak felelfé. Viszont a népesség korfája és eloszlási finoman szólva is dinamit jelleget ölt. Nagyon elörgedő társadalom lesz a kínai, az egy gyerek poltikai eredményeként. Asszem 20%-kal több férfi van a 25 évesnél fiatalabb korosztályban! Kemény...
  • nlght
    #34
    Amúgy nekem már eszembe jutott, hogy mi van ha vmi strómanon keresztül Kína, Irán, Venezuela, É-Korea vagy az oroszok pénzelik a wikileakset úgy, hogy nekik közben fogalmuk sincs róla, hogy kitől jön a támogatás, ők csak kiteregetik amit kaptak vkitől. Így gyengítik a nyugati "egységet" és a wikileaksé a felelősség.
    Már többször volt hír az elmúlt 3 évben, hogy kínaiak betörtek különböző magasrangú hivatalokba. Mi van, ha lapasszolták névtelenül egy részét a wikileaksnek? Valahonnan jönnie kell a titoknak nem csak az égből pottyan a wikileaks ölébe. Szerintem nem sok olyan őrmester van, mint az aki az iraki ügy kapcsán lebukott, ráadásul ő pénzért csinálta...
  • nlght
    #33
    A globális ki-tud-jobb-pozícióba-kerülni hatalmi játékban már így is Kínának áll a zászló. Erőteljesen jobbról előz Ázsia. Európa és Amerika kiöregszik, a gazdaság több sebből vérzik. Nem biztos, hogy olyan jó ötlet a belső levelezés kiteregetésével gyengíteni a nyugati szövetséget. Disznóságok mindenhol vannak, csak az oroszok és a kínaiak például szigorúan cenzúráznak és kivégeznek (vagy irány a gulág) ha kell, hogy minden titokban maradjon. A nyugati szövetségnek meg van kötve a keze, mert fenn kell tartani a sajtószabadság illúzióját. Az igazság az, hogy már elvesztette a gazdasági játszmát a nyugati szövetség Ázsiával szembe, csak az eredmény hirdetésre kell várni néhány évet.
  • Villanypásztor
    #32
    " Az egyik ország vezetője azt mondja magáról, hogy hithű elkötelezett, a de mi meg azt mondjuk rá, hogy fundamentalista geci. A jelentés ugyan az, csak nem jó ha a médiába, a netre ez kerül ki."

    A fordítottja az érdekes: amikor nyilvánosan mondják valakire, hogy "fundamentalista geci", közben pedig tudják jól, hogy "hithű elkötelezett", akinek egyszerűen a töke tele van azzal, hogy folyamatosan cseszegetik a népét. Az lesz az érdekes, ha ilyenek kerülnek elő.

    De egyetértek, nem valószínű, hogy a wikileaksesek fel tudják (akarják) mérni a következményeket.
  • Molnibalage
    #31
    Aha. Szerinted, ha pl orosz vagy iráni adatok szivárognának ki, abban szerinted mi lenne? Nyílt titok (?), hogy Irán terrorista szervezetek pénzel. Az oroszok sem keverik a szart a Kakukázusban ugye...?

    Mindig meglep, hogy mennyi naví ember van.
  • Molnibalage
    #30
    A hippigeneráció lecsapódása. Azt hiszik, hogy minden és mindenkira tartozik. Kíáncsi lennék, hogy milyen pofát vágnának, ha a személyes adataikat nyilvánosságra hoznák a magánlevelezésükkel + hivatalos levelezéssel.

    Arról nem is beszévle, hogy pl. egyes harctéri jelentésekben biztosan vannak nevek is. Ha pl. valami nagyon siekres akció volt, akkor bosszúból Ali leszerelés után felkeresi őt és utólag merényel egyet. Az IAF nem véletlenül nem hozta nyilvánosságra nagyon sokáig az ászpilóták neveit...
  • Molnibalage
    #29
    Szerintem meg az égvilágon semmi. Az idealistáknak van min csámcsogni. A reálisan gondolkodók megnézik, idomulnak az új infókhoz - ha van - és élik tovább életüket.

    Ti komolyan azt hiszitek, hogy a diplomácia az őszinteségről szól...?
  • ddt500
    #28
    Kíváncsi lennék, hogy ha a jövő héten felrobbanna féltucat pokolgép Egyiptomban és meghalna pár Magyar is akkor az itteni okosok az USA-t vádolnák-e vagy esetleg Egyiptomot amiért félt az iráni atomtól? Én biztos a Wikileaks-et.
  • Molnibalage
    #27
    A jelentések nagy részében állítólag semmi különös nincs. Kicsit olyan, mint a régi elvtársak idejében. A nagy semmit titkosították...

    Benne van az, ami eddig félig mendemonda volt, vagy itt-ott blogokban megjelent, mint n-edkézből származó infó vagy sejtés.
  • Hamlet
    #26
    Pontosan. Nem minden kommunikáció tartozik a nyilvánosságra. Jó nagy poén, meggyengülnek a szövetségesek (EU - USA - Szaúd Arábia) ez kinek lesz jó? Ti egy jót röhögtök aztán 4-5 év múlva repkedő atombombák és fanatikus muszlimok között fogtok ébredni. De legalább az USAval kib*sztunk, megérte!
  • Papichulo
    #25
    Nagyon szivesen olvasnek hasonlo dokumentumokat melyek Kinabol, Oroszorszagbol vagy akar Venezualabol szarmaznak. Velemenyem szerint ezek az orszagok sem kisebb szarkeverok, sot.
  • Justil
    #24
    "globális terrorellenes harc" xd
  • hangulati
    #23
    kedvenc temam. de feladom . ennyi vakot egy helyen meg soha nem lattam.
  • MartonRoby
    #22
    A baj az, hogy emberéleteket sodornak veszélybe ezzel. Mondok egy példát. Egyetemre jársz, kijössz vizsgáról, ami nem sikerült jól. Feldúlt vagy és a barátaid előtt minden sz.rnak elmondod a tanárt. Te sem szeretnéd ugye, hogy ha ez visszajutna hozzá. És itt csak rólad van szó. De amit a Wikileaks csinál az államokat érint! Robbantsuk ki a harmadik világháborút! Juhééé! Aztán meg mossuk kezeinket, hogy "De hiszen szólásszabadság van, nem tetszik?"
  • galocza
    #21
    sajátos ez az amcsi felfogás - én csinálom a disznóságot, de ha nyilvánosságra hozod, te vagy a felelős...
    az újságírás erről szól: közérdekű (és közérdeklődésre számottevő) információkat nyilvánosságra hozni, még akkor is ha az kényelmetlen. fáj a sajtószabadság a világ legfeljettebb demoráciájának?
  • sanyicks
    #20
    kétoldalúan hogy lehet információt közölni? Kiteregetik hogy pl átlag johnny a kamionos mikor hova megy, és a felesége otthon kivel dug? :D

    igen sok minden sejthető de ezekkel a dokumentumokkal, már bizonyíték is van.
    A szivárogtatás pedig már hónapok óta megy, jóval a koreai marháskodás előtt is ment.
  • Teppik Amon
    #19
    friss hír a Zindexen:
    magyarországról is van
    még csak a nagy újságok láthatták
  • Shakata
    #18
    Olvasgattam a hsz-eket és pont azt akartam írni, mint Nexus66 korábban. Ehhez még azt tenném hozzá, hogy valójában a WikiLeaks egyáltalán nem közölt még életbevágó információt, olyat, amit a beavatottak ne ismertek, mi, földi halandók pedig ne sejtettünk volna. A következő feltételezésekkel élek:
    1) A WikiLeaks jóhiszemű, igazságra szomjazó emberekből áll, akik az igazságot valóban ügyetlenül, egyoldalúan tálalják, talán amerika-ellenesek, vagy csak ilyen adatokhoz férnek hozzá.
    2) A WikiLeaks tagja egyöntetűen amerika-ellenesek, szándékosan rontják az USA nimbuszát, teszik mindezt önerőből.

    de vajon a 3) A WikiLeaks valójában egy nagyon ügyes blöff, amiben igazándiból hangzatos, de lényegtelen információkat szivárogtatnak ki, számukra kedvező mértékben befolyásolva a közvéleményt. Cél lehet a feszültség valóban Casus Belli-ig történő fokozása. Mindez egy időben zajlódik egy látszólag kibontakozó koreai konfliktussal. - tényleg elképzelhetetlen?
  • Kornan
    #17
    Jah ezek szerint nagy valószínűséggel áldozata is, amúgy bejött az oldaluk és ott írták, hogy karbantartás, de biztos csak szépítettek. Most megint nem jön be.
  • NEXUS6
    #16
    Igazából egyik sem, de ők olyan területre merészkedtek, ami nem az ő szintjük, és ahol nem lehet okosnak lenni.

    Ha segíteni nem tudok legalább ne ártsak-ősi alapelv.
    Attól tartok itt ezt nem fogják tudni érvényesíteni, sajnos.

    Ha mást nem magukat iszonyatosan bajba keverik, jövő hétre még a takarító nénijük ellen is elfogatóparancsot adnak ki pedofília miatt.
  • DontKillMe
    #15
    "A wikileaks korrektebb lett volna, ha egy elemzést bocsájt ki a birtokukba került anyagokról."

    -Lehet, de az minden lett volna, csak hiteles nem. Számodra mi a hitelesebb? Ha azt mondom, hogy van egy naagy, de tényleg baaazi nagy kutyám, vagy az, ha szétszedi a segged? :)).
  • DontKillMe
    #14
    "A Wikileaks Twitterén bejelentette vasárnap este, hogy informatikai túlterheléses támadás célpontja" Ezért nem elérhetőek a szerverek.
  • Kornan
    #13
    Itt van egy kép is ami illusztrálja honnét vannak: kép
  • SirLord
    #12
    engem az érdekelne, hogy mi volt szeptember 11.-én.
    ha erről lesz valami konkrétabb infó, na aaaz lesz para.

    a kutyák kutyák maradnak ezután is. csak két csontot kapnak estére
  • Kornan
    #11
    Megpróbáltam megnézni a dokumentumokat, mert én is kíváncsi voltam írnak-e rólunk, de nem tudtam elérni, mindig vmi hiba volt, állítólag karbantartás.... Mirrorok is be voltak lassulva mint az állat. Mindegy találtam egy egész jól kidolgozott változatot, kérdés csk az, hogy teljes-e: guardian lap oldala

    Itt nem írnak Mo-ról, viszont Horvátországból és Ausztriából van.
  • NEXUS6
    #10
    Nos megmondom őszintén ennek sok értelmét nem látom. Ugyan ilyen jellegű, bár más országoktól származó és más alanyokat tartalmazó diplomáciai levelezést bármelyik országtól közzé lehetne tenni.
    Csak azt mondom, hogy nem kéne.

    Mert a különböző tényezők, vezetők viselkedését jellemzőit meg kell valahogy fogalmazni, tájékoztatni kell a külügyet, a vezetést. Csakhogy a belső kommunikáció nyelve nem közvetlenül lefordítható, értelmezhető. Ezek a levelezések gondolom pont azért titkosak, bizalmasak többek között. Az egyik ország vezetője azt mondja magáról, hogy hithű elkötelezett, a de mi meg azt mondjuk rá, hogy fundamentalista geci. A jelentés ugyan az, csak nem jó ha a médiába, a netre ez kerül ki.
    A wikileaks korrektebb lett volna, ha egy elemzést bocsájt ki a birtokukba került anyagokról. Azt emészthető formában adja közre. Ez így egy tömeges casus belli, miközben tudni kell hogy mindenki mindenki ellen folytat titkos hírszerzést.

    Az azonban kezd körvonalazódni, hogy az amerikai külpolitika erős befolyás alatt áll 1-2 külföldi hatalom által. De igazából ez sem újdonság.

    A wikileaks elefántként viselkedik a porcelánboltban és ezzel egyáltalán nem azt segíti elő hogy a jelenlegi konfliktusokat békés módon oldják meg. Max az amerikai pozíciókat gyengíti, de ez önmagában nem előny ebből a szempontból.
    Az összes többi ország diplomáciai levelezése valszeg hasonló hangvételű. Ennyi.
  • DontKillMe
    #9
    Még annyit: amit ezek a fiúk tettek, annak eszméletlenül nagy jelentősége van. Talán most a szövetségesek is egy picit elgondolkoznak.

    "Az amerikai külügyminisztérium arra figyelmeztette a Wikileaks oknyomozó portált, hogy a titkos diplomáciai iratok közzétételével veszélybe sodorja számtalan ember életét, a globális terrorellenes harcot és az Egyesült Államok kapcsolatait szövetségeseivel."

    Persze. Fosunk, mi?.:))))) Hogy nem ugranak majd ezután a terrorista szóra olyan hamar a csicskák?
  • FoodLFG
    #8
    Még nem olvastam el, de
    "Washington szerint az oldal a titkos diplomáciai iratok közzétételével veszélybe sodorja számtalan ember életét, a globális terrorellenes harcot."

    Vajon kik akarták besározni a wikileaks főarcát ? Innentől kezdve kussoljanak.
    Amerikát egyébként is unom már a faszságaival: jogvédők, pedofília, tenoristák. Csupa bullshit és mind tőlük ered, mert kezdik elveszíteni a biztos talajt a lábuk alól.
    Semmivel sem jobbak.
  • DontKillMe
    #7
    Ez nagyon kellett. Az amcsi trikolort (a kétszínűség nem megfelelő jelző itt) ideje, hogy valaki összeszarja. Most legalább kimutatható a foguk ama bizonyos fehérje. :)).
  • halgatyó
    #6
    Az Úr áldja meg a Wikileaks létrehozóját és összes segítőjét!
    Az amerikaiakra és hasonlókra meg ráfér egy kis szorongás
    Sokkal több is kijárna nekik, dehát ezt a világot NEM az igazság ereje mozgatja, mint tudjuk.

    Nekem is nagy kaján vigyorral az a kérdés ugrott be: vajon a magyar vezetőkről mi az amerikai (egyébként nagyon negatívan szereplő) diplomata-utánzatok véleménye?