34
Régi játékok futtatása mai oprendszeren. Erre keresünk megoldást.
  • sherlock1
    #34
    Megoldás: csinálsz két particiót a hdd-re (vagy amennyit akarsz), az egyikre felrakod a win xp-t, a másikra meg a win 7-et. Ennyi.

    A régi dos-os játékokhoz meg használj dosbox-ot, scummvm-et, zdoom-ot.
  • steweee
    #33
    nem fut vele ? én most váltottam, és eszembe is volt hogy újra kellene vele felmoddolva játszani...
  • skate00
    #32
    "Egyébként van egy csapat (tán csehek) akik Win XP-s játékokat árulnak legálisan Win7 alá. Valahogy megpiszkálják hogy menjen normálisan."
    www.gog.com De sajnos nincs Rogue Spear.
  • Muttley
    #31
    Ez volt ANNO a nagy király játék :) - Space Invaders

    Volt ennek egy játéktermi "fullos" verziója is, de nem emléxem a nevére.
  • skate00
    #30
    nem megy,
    Az alapgamet feltelepítettem Cdről, letöltöttem a 2.05 patch et, rendszergazdaként indítottam, betallóztam, jó feltelepítette, bezártam a cmd ablakot, bemásoltam a mappájába a dll fájlt, akkor kidobta hogy oké elfogadta OK ekkor bezárta a többi patch es ablakot, rámentem az exe re jobb klikk kompatibilitás Xp, majd elindítottam, nem megy, rendszergazdaként is próbáltam, és nem megy a game, pedig tudtommal mindent jól csináltam ahogy a leírásban van.
  • skate00
    #29
  • DanielT
    #28
    Tartani kell egy régi gépet, minden más csak egy hatalmas szopástenger.
  • skate00
    #27
    ha deamon toolsról teszem az baj?
  • Hegi90
    #26
    Engem a Dark Messiah of M&M érdekelne win7 x64-en.
  • kemszi2
    #25
    rendszer gazda
  • skate00
    #24
    erre már énis gondoltam, csak az is gond hogy ott meghatározott ramot lehet csak , és lehet nem futna, bár nem tom, meg azt sem egyszerű összehozni.
    am ez a adminisztrátor mód ez mit jelent?
    "Install the 2.05 patch as administrator and from a hard disk"
    "rakd fel a patch-et adminisztrátor modba a winyorol és ne a cdről"
  • Montanosz
    #23
    Sandboxie a megoldás, ott bármit kipróbálhatsz annélkül hogy a oprendszeredbe belekavarna
  • Balumann
    #22
    Hát amúgy erre tényleg talán az az egyik legjobb megoldás, ha felraksz egy windowsxp -t virtualbox -ra, csakhát kérdés, hogy azon emg el tud-e rendesen futni. Windows 7 -en emulált Windows XP azért igencsak fel tudja zabálni az erőforrásokat, főleg laptopon.
  • skate00
    #21
    am semmi, ez hülyeség volt a kérdés.
  • kemszi2
    #20
    szintén dosboxal:D
  • skate00
    #19
    am olyat is olvastam hogy 64bitesen elmegy, meg win7 professionalon van Xp mod vagy mi.
    ez a win98 boot diskcsak ilyen kis játékokhoz jó?
  • DIESEL DOG #18
    simsonra lágszóró megoldható?
  • kemszi2
    #17
    terep 2-t dosboxban lehet elindítani
  • Lacee86
    #16
    Sokan nem tudják hová rakni a régi leselejtezett gépüket, pedig no lám, vmire mégiscsak jók lennének: aki régi játékokkal is akar nyomulni, arra pont jók lennének. :)
  • sanyicks
    #15
    Igénytelennek lenni szabad, de a win még most is "szar winfos" win7-nél is ugyan olyan nevetséges hibákkal találkozom mint eddig, csak mások. ubuntu portáján mit nézegessek? Megy 3 éve hiba nélkül egy igen szétesőben lévő gyenge gépen :)
  • sanyicks
    #14
    Ez olyan "az egér nem található, kattintson az ok gombra" szindróma :))
  • Büdös Bohóc
    #13
    ez az "olyan, amilyen" szöveg a win xp óta is már csak a nagy microsoft utálók szövege, a win 7 óta meg végképp, nyugodjatok már bele, hogy rég véget ért a szar winfos korszak és nézzetek körül inkább a saját portátokon lásd csubuntu projekt...
  • sanyicks
    #12
    nekem elindul csak simán, bár legtöbbször beállítja a guit úgy hogy fekete képernyő marad, és csak reset segít, pedig a vinyóledről látható hogy nem fagyott le az os, csak a fantasztikus gui szállt, el, amit a vinfos fantasztikus felépítésének köszönhetően gui nélkül nem lehet újraindítani :DDD
  • sanyicks
    #11
    pedig a vinfos pont a kompatibilitáshoz való ragaszkodás miatt olyan amilyen...
    akkor legalább legyen tényleg kompatibilis...
  • bardocz
    #10
    Engem a terep 2 érdekelne xp-n. Egyszer próbálkoztam, de nem sikerült elindítanom.
  • skate00
    #9
    hát az nem lenne rossz.
  • Zomil
    #8
    Mit nem sikerült megérteni? Ha az angol a gond akkor ha gondolod lefordithatom. :)
  • skate00
    #7
    nem tudom hogy jól sikerült e, mert nem nagyon értettem meg belőle sokat.
    "2) Install the 2.05 patch as administrator and from a hard disk (do not run the patch setup file from a cdrom).
    (close the cmd.exe dos dialog at the end of the patch)
    3) Install UO/BT or any other expansion or mod
    4) Copy the included eax.dll that comes with this archive into your Rogue Spear Directory."
    am mellesleg NEKI nem tudom hogy sikerült akkor. HD
  • Büdös Bohóc
    #6
    "Így vegyen az ember eredeti játékot" - istenem, rá van írva minden játékra, hogy miket támogat, ha most neked Kispista videokártyád van és bár kurvaerős, de a legújabb Csilivili 2 nevű játék nem támogatja, akkor nem kell hőbörögni, ha vaktában megveszi az ember anélkül, hogy megnézné min fog menni. Alap, hogy nem mennek a régi játékok egy nagy része új OSen. Bírom az ilyen videókat..
  • Andr0
    #5
    én az Age of Empires 2-őt akarom futtatni Win7-en:D megoldás?:D
  • Molnibalage
    #4
    Nem érzed azt, hogy olyan speciális területen mint a számtech, nevetséges elvárás az, hogy egy 11 éve kiadott játék fusson...? Ez kb. olyan, mintha ma Ford T modellhez keresnél ma pótalkatrészt...

    Egyébként megoldható, számtalan emulátor van meg kompatibilitási mód is.
  • Zomil
    #3
    igy csináltad ahogy ide le van irva?
  • skate00
    #2
    [URL=http://www.indavideo.hu/video/Igy_vegyen_az_ember_eredeti_jatekot]"Így vegyen az ember eredeti játékot"[/URL]
    Nálam is hasonló a helyzet, ugyanis nem akarok feltenni Xp t, mert nem támogatja a laptopom. Ezért keresek megoldást.
    Nálam konkrétan Rainbow Six: Rogue Spearről lenne szó.
    Feltelepítettem-nem megy,feltettem a 205 patch et-nem megy, feltettem a Vistafixet-nem megy, kompatibilitást hiába állítok bármire nem indul sehogy.
  • skate00
    #1
    A régi játékok amelyek régi operációs rendszerre lettek tervezve,(pl: win98, Xp) nem futnak a mai operációs rendszereken.(pl: Vista, Win7) Erre keresünk megoldást.
    Például: Virtualbox, Crackfixek.....
    Jöhetnek az ötletek hogy milyen megoldások vannak még, és hogyan kivitelezhetők ezek.