62
cicd-volunteer-india-africa Légy önkéntes Afrikában vagy Indiában!
  • tttttom
    #22
    Bocs, de nekem a pénz fontosabb...-.- Nekem is élnem kell. És nem pedig élősködöket segíteni csak azért, mert ők "rászorulnak". Azért, mert ők lusták elmenni maguk melót keresni az már az ő gondjuk nem pedig az enyém...-.-'
  • Balumann
    #21
    Tény, hogy messze nem a legjobb az itthoni helyzet, de szerintem Magyarországon is lehet boldognak lenni, és azért lehetőségek is vannak mégha szűkösen is szerintem.

    Ezt az önkéntes munkát viszont én egyáltalán nem tartom rossz dolognak. Ha jól látom 6 hónap Angliában, 6 hónap a cél országban, rengeteg tapasztalatot szerez az ember, nyelvet is nagyon jól lehet így tanulni, és talán tényleg elérnek valami a kitűzött célokból (segítenek a rászorulóknak). Engem is érdekelne majd, hogy milyen, sőt egyszer lehet én is részt veszek ilyenen. Bár ez valószínűleg nem az elkövetkezendő 10 évben lesz, egészen más tervek miatt.
  • ajem kisa
    #20
    Ok, nincs mit! Jó8!
    Amúgy ha franciául nézed, hogy mennyibe kerül, ott már 50fonttal kevesebbet írnak!!!
    250font a beiratkozás ha nincs tanfolyam!:Si tu ne fais pas le cour, tu perdra le frais d’inscription de 250£!
    :)
  • Wright111
    #19
    hát meglátom hogy alakulnak a dolgok, hétfőn fogunk beszélni telefonon, maximum addig elmegyek gyárba vagy közmunkára hogy meg legyen a programra a díj!
    Na jó éjt és köszi a támogatást :)
  • ajem kisa
    #18
    Thx, de szerintem így van!:)
    Amugy ha nulláról kell indulnod, akkor az otthonról nagyon dúrva lesz!:s
    Beszélj olyanokkal akik angliában vannak, és lemelózol 300fontot, aztán go!:D
    Bertino tuti ad tippet!;)
  • akyyy
    #17
    mekkóra SÓHAJPANASZ
  • Wright111
    #16
    riszpekt!
    ez jó írás volt :), nem tervezek fősulit meg egyetemet se, szóval ez nem zavar, inkább az a 100.000FT-os regisztrációs díj böki a csőrömet :D
  • Büdös Bohóc
    #15
    jó csak baszkódtam :) Szar az egész ahogy van, 1 kezemen megszámolom hány olyan fizikai munka van, amivel jó pénzt lehet keresni itthon, intellektuálisból se sok van már. ITthon csalásból meg átbaszásból lehet megélni.
  • bertino
    #14
    helyes, kulfoldon 100x tobbet er a vegzettsege barkinek, otthon mar lofutyi az is.

    ugy, ahogy mondod, magyarorszag egy csod.
    sajnos ez igy van.

    ha nem is teljes mertekben, atlagember szamara bizony ez a helyzet.
  • bertino
    #13
    valaki viszont diploma es egyeb hasonlo fassag nelkul is boldog normalis munkaval.

    kulfoldon.
    de, hogy magyarorszagon boldognak lenni, hat ehhez telleg grat neki...
  • ajem kisa
    #12
    Szerintem mivel az utadat neki kell állni meg nemtom még mit, így kiszűrik a homelesseket, vagy a csavargókat!
    Ahhoz, hogy olyan embereken segits akiknek van lehetőségük vagy legalábbis volna rá mód, hogy felépüljön...
    Inkább úgymondom, hogy azokon akik az aluljárókban élnek és naponta több100k ember elmegy mellettük és észre sem veszik... Talán ad valaki 100Ft-ot és hazamegy a melegbe a tv elé öntelt mosollyal, megkajál...
    Vagypedig egy olyan helyen segítesz, ahol abszolút mégcsak lehetőség sincs a munkára, főleg, hogy kaja is alig van...és felhúzol egy házat vagy építesz 1 kutat az más!
    A kettő nemugyanaz!
    Más emberként érzed magad akkor, és rájössz, hogy tv sorozat, internet, autó, fizetés nélkül is lehet élni, és úgy, hogy közben másokon segitesz, és jobban fogsz örülni egy "köszönömnek", mint egy fizetésnek pl.!
    A kevés angollal meg tuti, hogy nemfognak kiröhögni, mert azok az emberek akik ilyen helyen vannak megtanultak kommunikálni az emberekkel, lásd az afrikaiak, indiaiak...akik nembiztos, hogy beszélik az angolt, kis idő, és beletanul az emberünk!
    A fősulival viszont egyetértek, hogy amig nincs papirja, addig nemenjen el talán, mert lehethogy amikor hazajön (talán), addigra késő lesz vagy mittomé'!
  • Büdös Bohóc
    #11
    jó hát nem mindenki tud semmirevaló szakokat meg "átbukok 2-esekkel" szinten egyetemet végezni, mint a profik, nekem be kell érnem egy jó diplomával meg állással
  • Wright111
    #10
    itthon?, eleve USA Kanada a cél kamionosként én itt nem fogok elvégezni semmilyen fősulit meg semmit csőd ez az ország :) több off-ot nem szeretnék.
  • bertino
    #9
    "végezd el a fősulit és legyél boldog itt Magyarországon"

    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDdddddddddddddddddddddddddddd

    ennel nagyobb marhasagot reg olvastam oreg, bocs :DDDD
  • Wolfsnack
    #8
    szerintem a legrosszabb ötlet
    ez az üdvhadsereg, idegenlégió, külföldi önkéntes munka mind a céltalan embereket gyűjti be
    itthon is lehetsz önkéntes, green peace aktivistaként szórólapokat oszthatsz, menhelyen kutyákat etethetsz, hajléktalanoknak oszthatsz ételt, ruhát, itthon is ha erre vágysz
    kimész külföldre középiskolai angollal, körberöhögnek és tanulni se fogsz, szóval felejtsd el
    csak elcseszel egy évet az életedből
    végezd el a fősulit és legyél boldog itt Magyarországon
  • Wright111
    #7
    Feljött a szervező skype-ra most fog e-mailbe bővebb tájékoztatót küldeni :), hát igen az egész élet "stílus" érdekes ami náluk van...
  • ajem kisa
    #6
    Nemcsak a kultúra, hanem kicsit visszábbmenni "nomádba", mert ma az ember segge kivan nyalva 2010-ben!
    Ha sikerül kijutnod, akkor mindenképp írj nekem majd, hogy milyen és, hogy és...
    Irok pm-et!
  • Wright111
    #5
    ma vettem fel a kapcsolatot 1 szervezővel hétfőn fogunk beszélni, én perpill nem csinálok semmit csak estin tanulok, de azt ráérek 1 év múlva és folytatni, tanulni akarok angolul és ez erre tökéletes mondhatni, és legalább egy kis afrikai és más közösségi kultúrát is magamba szívnék.
  • Wright111
    #4
    rohadtul nem reklámnak szántam, hanem hogy akik belenéznek a topikba azok tudják hogy miről is van szó!
  • ajem kisa
    #3
    Ha nemlesz a suli után melóm, énis elmegyek valahova szerintem!
    Ez a legjobb arra, hogy az ember tanuljon valamit, necsak a tv, és a rap nevelje az embert!:D
    Sokakra ráférne! Rengeteg a bárány aki követi a többit...
    Kicsit felnyitni az emberek szemét, hogy nemcsak a pénz van a világon!
    Ha elmész valamerre, szeretném ha jelentenél nekem/nekünk, hogy milyen!?
    Gudlákk!
  • Panzeradler #2
    Reklám, Szia
  • Wright111
    #1
    Sziasztok!


    Nagyon azon agyalok hogy elmegyek egy ilyen önkéntes munkára mi a véleményetek róla?





    Az eszme:

    A
    Development Instructor (önkéntes) program kivételes lehetőséget biztosít az
    embereknek a világ gazdagabb feléről, hogy 6 hónapos felkészítéssel
    hozzájáruljanak a szegénység és a betegségek leküzdéséhez, a világ szegényebb
    területein. Collage for International Co-operation and Development (CICD)
    együtt dolgozik az NGO (non governmental organization) Humana People to
    People - el. A szervezet több mint 200 fejlesztő projektet működtet a
    dél-afrikai országokban, Indiában, Kínában és Közép-Amerikában, közel 5
    millió embert érintve.

    Az
    önkéntesek a világ minden országából jönnek, fiatalok és idősebbek, tapasztalattal
    és anélkül. Mégis sok közös van bennük. Segíteni akarnak, bátrak és
    hajlandóak tenni valamit a mai világ ellentmondásaiért, mint az extrém
    szegénységért, amelyben sok ember él.

    Bárki
    képes önkéntessé válni, ha elkötelezi magát a képzésre, bárki hozzájárulhat a
    világ jobbá tételéhez.

    A projektek:

    CICD együtt dolgozik a Malawi-ban, Mozambique-ban,
    Namíbiában, Dél-Afrikában és Indiában működő projektekkel.

    Teacher Training Colleges – tanárok képzése a vidéki
    iskolákba

    Vocational schools – fiatalok képzése

    Preschools – óvodai programok

    Higiénia oktatása

    Faültetési programok

    Használtruha program – pénz gyűjtés a többi program
    számára

    HOPE és TCE (Total Control of the Epidemic) projekt –
    HIV/AIDS elleni küzdelem

    A projektekről a www.humana.org a Humana People to People
    weboldalán olvashatsz.

    A program:

    A program felépítése:

    6 hónap képzés a CICD – ben (Anglia) –
    Development Instructor képzés

    6 hónap önkéntes munka Afrikában vagy Indiában

    2 hónap értékelő és információs munka – Camp Future

    A 6 hónapos képzés izgalmas és nem szokványos oktatáson
    alapul. Képessé teszi az önkénteseket az afrikai/indiai munkára.

    Az előadások és a nyelvórák tapasztalatokkal kombináltak,
    vagyis Afrikát megjárt önkéntesektől és tanároktól kaphatsz információkat.

    A 6 hónapos képzés elején a csoport megkapja a munkaleírást
    a Humana People to People – től, és a csoport eldönti, ki hová szeretne
    utazni. Hat hónapod van arra, hogy felkészülj a projektedre, amit választottál.
    A képzés nagy kihívást jelent minenki számára.

    A 2 hónap Camp Future periódus alatt értékelni kell az
    Afrikában végzett munkádat, mit dolgoztál, min változtattál, mi történt
    veled, milyen tapasztalatokkal gazdagodtál.

    Ha szeretnél több információt megtudni a CICD –ről,
    látogass el a

    www.cicd-volunteerinafrica.org weboldalra, ahol fotókat és
    történeteket találsz.

    Az iskoláról:

    CICD kelet Yorkshire megyében helyezkedik el, ahol több
    épületek komplexe található. Szép környezet ad otthont az önkéntesek számára.
    Itt folyik a Development Intsructor (DI) képzés, a Gaia képzés egy része, ami
    a környezetvédelemre fókuszál, és a menedzsment képzés.

    Általában 25 – 30 országból származnak a résztvevők,
    ezért a CICD különösen izgalmas hely.