17
  • IMYke2.0.0.0
    #17
    Az "Indul a bakterház" - miközben imádom - nem említhető még csak egy lapon sem a kiválasztottakkal. A talpukat nyalogathatja.

    A "Körhinta", de legfőképp a "Talpalatnyi föld" (1948, Soós Imrével) rohadtul hiányzik viszont a listáról!

  • Waterhorse
    #16
    Sürgősen kapcsold be a Film Múzeumot, és nézd meg a Körhintát. Kétlem, hogy csak az ő kedvence lenne.
    Hogy hol van? Informatívabb válasz lett volna, ha azt mondjuk a magyar film kiemelkedő alkotásai között, külföldi elismerésekkel, ha nem is díjban, és sokat lendített a magyar filmes felfogáson is. Ennyi.
  • bcrics
    #15
    Where is Indul a Bakterház?...
  • Kemuri
    #14
    Azért valamelyik Tarr Béla filmnek ott lenne a helye.
  • Aestus
    #13
    Az én kedvenceim kimaradtak. Akárki akármit is mond, számomra első helyen az Indul a bakterház szerepel, másodikon pedig a Halálkeringő.
  • FL Zoli
    #12
    Mikor alacsony költségvetéből olyan filmeket csinálnak hogy a fülem kettéáll..mindig arra gondolok, magyarok miért nem tudnak ilyet???
    A választ tudom, nem kell felvilágosítani, csak nem írhatom le, mert akkor törlik a hsz-t.

    Egy normális történelmi filmet úgy megnéznék már..:(
  • Rotyoka
    #11
    És mondjuk hol a Taxidermia ?!
  • winnie
    #10
    hogyhogy hol van? nincs a listán. mások listáján nem kell a te kedvenceidet szerepeltetni. lehet, hogy épp a te szavazatod hiányzott.
  • blitzy
    #9
    Az első 10-ben sincs benne az általam legjobbnak tartott magyar film, a Körhinta? Vagy hol van az Ének a búzamezőkről?
  • CaptainRumi
    #8
    éhes lettem
  • Dynamic
    #7
    És? A Titanic 11 Oscar-díjat kapott és az imdb top 250-ében sincs benne.
  • hajnaltores
    #6
    http://www.youtube.com/watch?v=G0IgZFqkfVk

    Igaz nem film, csak Animáció, de ez '81.
  • hajnaltores
    #5
    Nagyon nagyon érdekes, hogy Szabó István : Mephisto-ja, ami még nagy véletlenül Oscar díjat is kapott, nem került be az első tízbe...Gyönyörű, gratulálok ehhez!
    A szerelmesfilm ott van ugyan, no de hát kérem...azért mégis....
  • bvalek2
    #4
    Az összes jó magyar film amit valaha láttam, mind a világháború előtti. A 30-as és 40-es évek magyar filmjei Hollywood legjobbjaival szemben is állják a sarat. Utána közepes filmek készültek, kb. 30 éve pedig home videók...
  • bvalek2
    #3
    A vágás remek, bár picit sok van belőle. Hangmérnökről még nem hallottak? Ja, és nem csak közelkép létezik a világon. Ez lenne a legjobb jelenet?
  • Dynamic
    #2
    A listával nagyjából egyetértek, bár nálam a Tanú és az Ötödik pecsét az abszolút top.

    Kíváncsi vagyok mikor jönnek a "magyar filmek szarok" és "hol az Üvegtigris, Kontroll, Kapa és Pepe" kommentek:P
  • Hegi90
    #1
    Mi más történne a legjobb magyar filmet bemutató videón, mint a kajálás?