83
  • globint
    #1
    Na tessék, globális felmelegedés. Ha akkor már 55C-fok volt, mi jön akkor ránk????
  • Kara kán
    #2
    Most is egyes helyeken, pl. vukáni kürtők, 90 fok is van. Olvass figyelmesebben!

    Engem még mindig zavar, hogy a becses szerző képtelen magyar idézőjeleket használni. Ilyeneket: „”
    Elismerem, hogy a hsz-eimben én sem használom őket, de én nem vagyok becses szerző.
    Egyébként tényleg macerás ezeket beszúrni. Én például még mindig nem jöttem rá, hogy a Google Chrome böngészőben mi ennek a legkönnyebb módja.
    Ha magyar idézőjeleket akarok írni, a Wordből szoktam importálni őket, az meg macerás.
    Megjegyzem, hogy nincs numerikus billentyűzetem, így az Alt + számkódok nálam nem használható. A Mozilla Firefoxnál van olyan bővítmény, amely ebben segít, majd még utánanézek a Chrome-nál is.
  • Kara kán
    #3
    Egyébként a legegyszerűbb az lenne, ha itt a szerkesztő ablakban felül lenne egy kis eszköztár, rajta speciális karakterekkel, amelyeket így könnyen be lehetne szúrni. Tudom, álmodom.
  • Kara kán
    #4
    Egyébként az SG programozója még arra sem képes, hogy a CKeditort letöltse és telepítse a szerverre. Hiába, na, ő ennyit tud, így kell elfogadni. :-(
  • DrRadon
    #5
    te meg írj figyelmesebben:

    "Most is egyes helyeken, pl. vukáni kürtők, 90 fok is van. Olvass figyelmesebben!"

    Hol a hiba a mondatban? Nevezd meg! - Javítsd ki! - Így add tovább! ... okostojás.
  • DrRadon
    #6
  • Hun7eR
    #7
    Kara kán írta: Engem még mindig zavar, hogy a becses szerző képtelen magyar idézőjeleket használni. Ilyeneket: „”

    Kedves Kara kán,

    Sajnálom, ha ezzel bármilyen kellemetlenséget okozunk számodra, de technikai okokból én csak az ilyen idézőjeleket tudom alkalmazni: ""
    A probléma megoldásáról már konzultáltunk, azonban az aránytalanul sok munkával járna, ezért kérlek próbáld megszokni, hogy a cikkek a továbbiakban is így jelennek meg.
  • Kara kán
    #8
    Kedves moderátor!

    Ezt a köcsögöt mikor zárjátok ki innen, vagy mikor adtok neki legalább figyelmeztetést?
  • BaltásRém
    #9
    Bocsi, de ez akkora szánalmas ! 5 sorban az idézőjelet kritizálni !
    Mi az a tragédia ami így tönkretette az életedet hogy ilyen lófasz dolgokba kötsz bele.... :)
    Bocsi...
  • Kara kán
    #10
    Nem tragédia, igényesség.
    Képzeld el, hogy a műtőasztalon béltisztító folyadék helyett veled is formalint itatnak. Nos, ez az eset is a hanyagság miatt történt. A hanyagság meg egy társadalmi jelenséggé válhat, mert nem lehet meghúzni a határt, hogy na akkor ezt még elnézzük, és csak onnantól vagyunk igényesek. Természetesen, az igényesség kultúrájának kialakulásához az szükséges, hogy egymást segítő hangulat alakuljon ki a felek között. Vagyis, szóvá tesszük, kijavítjuk egymás hibáit (nem csak káromkodunk egy kátyú miatt, például, hanem jelezzük az illetékeseknek), esetleg javaslatokat fogalmazunk meg a hibajavításra. Ismétlem, ehhez az kell, hogy a felek minimum jóhiszeműek legyenek egymással.
  • DontKillMe
    #11
    Szvsz. téged előbb kibasznak innen. Tudom, visszajössz, mert ilyen a fajtád. Nem veszed észre a felkiáltójeleket a nicked mellett? Hályog van a szemeden? Valószínűleg te vagy itt az aranyember, más meg a hülye. Mindannyian. Szerintem sodorj magadnak egy bazi nagy dzsangát, aztán holnap ilyenkor gyere vissza. Nem tűnik fel, hogy szénné alázod önmagad? Szánalmas vagy.
  • BaltásRém
    #12
    Bizonyos esetekben helyénvaló ,igaz az amit írsz !
    Igenis, tegyünk a kultúránkat (jelen esetben a anyanyelvünk épségét) fenyegető, romboló tényezők ellen !

    De a MACSKAKÖRÖM miatt ekkora cirkuszt ...:)


  • davidka003
    #13
    Jól van pistike, menj vissza játszani a többiekhez.
  • warchief
    #14
    Amúgy megnéztem a blogodat. Ott, mint becses szerző te magad sem használod a normális idézőjeleket, illetve hol így, hol úgy vannak. Szerintem az még nagyobb igénytelenség, mintha következetesen mindenhol egyformán rossz lenne.
    Innentől fogva FAIL a felháborodásod, illetve a kommented nettó trollkodás csak.
  • immovable
    #15
    get a life tata
  • Ahoy
    #16
    + 1

    Félelmetes amúgy, hogy még egyetlen komment sem született a cikkhez, csak egy troll hegyibeszéde, és a reakciók. :(
  • Mcsiv
    #17
    Örülök hogy van insider köztünk, azonban ne a trollokkal foglalkozz. Vannak akik normális hangnemben szoktak reagálni egy-egy cikkre, felmerülő kérdésre: ők inkább szívesen veszik a szerző reakcióját egy-egy témában. A trollok csak a "jó hangulathoz" kellenek:)
  • immovable
    #18
  • Kara kán
    #19
    Köszönöm, hogy szóltál!
    Ki fogom javítani a blogbejegyzéseimben a rossz, helytelen, és magyar szerzők számára elfogadhatatlan, de a Magyar Tudományos Akadémia gondozásában kiadott Helyesírási szabályok által amúgy tiltott, idézőjel-használatot.
  • DrRadon
    #20
    "Ki fogom javítani a blogbejegyzéseimben a rossz, helytelen, és magyar szerzők számára elfogadhatatlan, de a Magyar Tudományos Akadémia gondozásában kiadott Helyesírási szabályok által amúgy tiltott, idézőjel-használatot."

    Ezt most nem értem! Mit csinál a mondatodban az a "de" szócska az MTA előtt?
    Egyébként, ha már ekkora nyelvtan guru lettél, megismerkedhetnél a gondolatjelek használatával is, mert a vessző azt nem igazán pótolja :)

    Egyébként peace, tudsz te okos dolgokat is írni, csak nem mindig jön össze, és túl gyakran fröcsögsz, ami sokaknak szúrja a szemét.
  • Ahoy
    #21
    10000 éves döglött baci a sókristályban. Senkit nem érdekel?
  • philcsy
    #22
    Minden nap eszünk sót. Minden sóban lehet ilyen folyadékzárvány. És akár élő baci is. Ki kezd félni?
  • Dredd
    #23
    dehogynem, felélesztenek valami százmillió éves bacit, ami egyszer már kiirtotta az élővilágot teljesen, bruhahahahaha (<- gonosz kacaj) :D
  • Me0w
    #24
    Latom, azert sikerult osszegyujtened a 3 felkialtojelet, a nagy igenyessegben.
  • Kara kán
    #25
    A felkiáltójeleket a provokátorok miatt sikerült begyűjteni. Sajnos, néha magamra kell vállalnom a takarító szerepét.
  • DrRadon
    #26
    Provokátorok? Keress rá erre is a wikin meg ahol még szoktál (az ateista mellett). Nem az lesz odaírva, hogy: azon személyek, akiknek a tiedtől eltérő véleményük van.

    Ez a két mondatod egy tipikus példa a demagógiára.

  • Kara kán
    #27
    Nem a wikin kell rákeresni, hanem a hozzászólásokat elolvasni, és megnézni, hogy minden ok nélkül használtam-e jelzőket a provokátorokra.
  • Adamyno
    #28
    Falnak tudnék menni az ilyen hülyeségektől. Miért kell ilyenen fennakadni/vitatkozni? Te annyira precíz ember vagy ,hogy az utolsó szalmaszálat is a helyére teszed mindig? Gondoltam van itt egy érdekes cikk, megnézem mit gondolnak róla mások. Erre mit látok!? Idézőjeles okoskodást. Miért pont ide kellett ezt írni? Eddig nem vetted észre? Írjál az sg.hu szerkesztőinek aztán meg van oldva. Ne a kommenteket csúfítsd vele légyszives! Nemhogy örülnél, hogy van egy ilyen oldal a sok szennylap között, még fikázod is. Ott az egész internet, lehet választani nagyon könnyen másokat is. Vannak biztosan teljesen precíz, száz százalékosan jó weboldalak. Nekem az sg azért tetszik, mert egyszerű, nincsen benne semmi csicsa, könnyen megtalálom amit szeretnék, praktikus, kézhezálló és régebbi gépeken is gyorsan betölt.

    Ha az egyik idézőjel nem alul hanem felül van, hát istenem... nem fogok belehalni. Lehet, hogy a következő cikkben lesz alul is, felül is idézőjel, aztán lesz össz-vissz 3 sor. De legalább akkor helyes lesz az egész :P
  • Kara kán
    #29
    OFF
    Nem fogod elhinni, de nemrég egy kolléga roppant letolt, mert off-line írásomban helytelenül használtam az idézőjeleket. Nagyon dühös voltam rá, kígyót-békát rákiabáltam volna, de kb. 2 hónap múlva valami megvilágosodásfélém lett, és rájöttem, hogy mennyi minden múlik az idézőjeleken. Úgyhogy elkezdtem én is a harcot. Egyre többen vagyunk.
  • philcsy
    #30
    Megvilágosodás?
    Oooh igen. Most kezdődött egy. Egy név villant be a semmiből.
    Cartman.
    Öööööh.
    Eric Cartman.
    Uh. Vége.
    Mond ez valakinek valamit?
  • Running
    #31
    Csak nehogy a tenoristák kezébe kerüljön...a baci. Minmeghalunk! "Jeee" idézőjel. Vége.
  • Grr1234
    #32
    Úristen... nem vagytok normálisak. :)
  • warchief
    #33
    Az off-line írást azért ne vedd egy kalap alá egy internetes oldallal. Az oké, hogy egy szakdolgozatot nemigazán illik úgy írni, de azért tegyünk már különbséget!
    Megint a blogoddal tudom magamat alátámasztani. Ugye, ott is el vannak cseszve az idézőjelek, de azon túl Te magad is használsz olyan kifejezéseket, szavakat, amiket nem enged meg az általad is említett szabályzat. Akkor mégis milyen jogon háborodsz fel, amikor szigorúan véve a Te írásaid is hemzsegnek a hibáktól?
    Mennyi minden műlik az idézőjeleken? Egy példát mondj, miért olyan fontos, hogy az első alul legyen? Ja, hogy a helyesírási szabályzat nem engedi? Akkor miért miért nem szúrja ki a szemed a saját írásodban a "mittomén", meg a "pízért"?
  • NEXUS6
    #34
    Mellesleg a nyelv egy folyamatosan alakuló rendszer. Soha nem attól kell félni, hogy egyre többen használják, egyre "színesebben", hanem ha a végére marad 10 akadémikus, akik az idézőjelen vitatkoznak, de rajtuk kívül már senki nem beszél magyarul.
  • NEXUS6
    #35
    És hogy a cikkhez is hozzászóljak. A sóban talált dögök rávilágítanak arra, hogy a klíma és az élet folyamatosan változik a Földön. Ilyen szempontból hibás a jelenlegi környezeti válsághoz való hozzáállásunk. Nem az a lényeg, hogy valahogy konzerváljuk a jelenlegi klímát és környezetet, hanem a nyilvánvaló és részben az emberi tevékenységtől is független változásokat túléljük. Természetesen vannak közös pontok a jelenlegi környezetvédelmi kurzussal, azonban egy idő után az ilyen más szempontok alapján hozott döntések más eredményekhez vezetnek.

    A méregzöldek utópiája talán az emberiség (de legalább is hatásának) totális fölszámolása. Csakhogy ez nem állítja meg a klíma melegedését, és fajok kihalását, vagy új az eredeti környezeten nem életképes fajok elszaporodását.
  • Kara kán
    #36
    Egy példát mondj, miért olyan fontos, hogy az első alul legyen?

    Nem mindegy, hogy 20"-os vagány, vagy „20-as vagány”.
    Erről a nők tudnának mesélni.

    (Nem jó példa? Blehhh.)
  • Kornan
    #37
    Ki tudja gyorsan egymás után 10-szer kimondani, hogy Sankaranarayanan. :)
    Nekem nem sikerült.
  • Pares
    #38
    Nem hiszem el, hogy képes voltam elolvasni az összes hozzászólást (vagy inkább mellészólást).



    A cikkhez:

    Napról-napra tisztábban látszódik, hogy az élet közel sem annyira törékeny, mint azt nem is olyan régen gondolták. Ugyanakkor remélem azért nem kezdenek el eszetlenül kitenyésztgetni millió éves organizmusokat, mert annak lehetnek nem éppen szép következményei is.
  • warchief
    #39
    Vicces példa (tényleg az, nem gúnyolódás), de nem jó. Nem győztél meg. Egyrészt ugye az "os" és az "as", másrészt a 20 előtt, vagy után van a ".
  • NEXUS6
    #40
    Na ja. A Mátrixban is az embert a vírusokhoz hasonlítják ugye. Csakhogy minden élőlény ugyan ilyen. Van ugyan egyfajta egyensúly ideig óráig, de ez csak olyan mint a szkanderezőké, mert valójában minden élőlény arra törexik, hogy felborítsa az egyensúlyt a maga javára.

    A fajok jönnek mennek, ha nem így lenne mi sem lennénk.