34
\"A black metal feltalálói\"
  • Slayerboy
    #34
    Pedig tényleg van hasonlóság a kettő között.. ez van.
  • vmvr
    #33
    legmenőbbek
  • McFrost
    #32
  • Sugam
    #31
    eza "sátánistázás" egy akkora tévhit ,hogy nincs rá szó, az másik dolog ,hogy mielőtt bármiről beszélek utána nézek mi is az [gondolom ez a minimum]
  • Apus
    #30
    csak abból indulok, ki, hogy mintha valamelyik tagjuknak lett volna rendőri ügye, talán valami sátánista dologgal kapcsolatban. de ez egyáltalán nem biztos, csak rémlik valami ilyesmi.
  • spiczi91
    #29
    A Gorgorothban én nem lennék olyan biztos. Valahogy nem illik bele a templomgyujtogató banda összképébe egy buzi énekes.
  • spiczi91
    #28
    Attól hogy egy picit ismerem ezt a zenei kultúrát (sajnos tényleg csak picit), ,ég nem feltétlenül szeretem. Az éven csak Megadethen voltam, a Pecsába.
  • Sugam
    #27
    talán te voltál dürerben?:P
  • Apus
    #26
    meg mondjuk Dead a Mayhemből. Meg Varg. Meg a Gorgoroth tagjai, meg sztem a Carpathian Forest is megmég biztos jópáran:)
  • spiczi91
    #25
    Vannak ilyenek, de nem ez a jellemző. Ilyen fajta például a Watain ha jól tudom.
  • Apus
    #24
    Azért vannak kivételek. Olyan zenészek, akiknek ez nemcsak szerep.
  • highlander15
    #23
    "De valahogy ez a sátánista dolog sokkal kényesebb sztem, könnyen megvezethet sokakat, főleg a fiatalokat. És ebből durva dolgok születhetnek..."

    Komolyan, mint a '80-'90-es években a metálos fiatalok inkompetens szülei!Akkor is,ha történt valami negatív dolog,és netalántán az elkövető szerette a metálzenét,akkor mindjárt a torkának ugrottak pl.: a Metallicának,de leginkább a Slayernek. Jól írtad:ez csak egy szerep, a zenészek is így gondolják.Aki meg a hallgatóságból komolyan veszi, az olyan is...
  • Probatbicol
    #22
    Szerintem pont a Venomnál nem kell komolyan venni ezeket a sátánista dolgokat, ahogy nem leszel tömeggyilkos akkor sem, ha megnézel egy horrorfilmet. Ráadásul a szövegek egy része nem is sátánista, hanem a szexről szól :).
    A zenéről meg annyit, hogy figyelembe kell venni, amikor ők alakultak, akkor az Iron Maiden és a Judas Priest jelentette a metált, a legkeményebb zenekar meg a Motörhead volt. Tulajdonképp a Motörheadet durvították tovább.
  • Lacee86
    #21
    Jó, az lehet. Hülye példa, de most hirtelen ez jutott eszembe, h pl. Ganxsta Zolee-ék sem olyanok, mint a szövegeik alapján, az csak 1-1 "szerep", hogy úgy mondjam. De valahogy ez a sátánista dolog sokkal kényesebb sztem, könnyen megvezethet sokakat, főleg a fiatalokat. És ebből durva dolgok születhetnek...
  • spiczi91
    #20
    Nem is kell ezzel azonosulni. A Slayer is kő sátánista a szövegét tekintve, de ők maguk nem azok, egyedül Kerry ateista.
  • Lacee86
    #19
    Hát nem is fogom, mert én ezzel a sátánista dologgal abszolút nem tudok azonosulni, ez a zenének nevezett vmi meg... Inkább hallgatok Metallicát. :)
  • Probatbicol
    #18
    Namost:
    Hellhammer első lemez:1983
    Celtic Frost első lemez: 1984
    Bathory első lemez: 1984

    Venom első lemez: 1981, Black Metal 1982, akkor miről is beszélünk? Ők kezdték el először a szélsőségeket keresni mind a zenében, mind a szövegekben, ők használták először a black metal kifejezést, egyértelmű, hogy stílusalapítók. A későbbi szűklátókörű black metalosoknak persze ez kellemetlen, mert nem férnek bele a később kialakult skatulyába.
    Az első 3 lemez alap.
  • McFrost
    #17
    "A black metal első hulláma Európában alakult ki az 1980-as évek első felében a svájci Hellhammer és Celtic Frost, valamint a svéd Bathory vezetésével. A műfaj elnevezése a Venom 1982-es albumának címéből (Black Metal) származik. A nyolcvanas évek végén elsődlegesen Skandináviában kelt életre a második hullám az olyan zenekarok révén, mint a norvég Mayhem, Burzum és Emperor.[94]"

    Ezt nem én találtam ki, ez a szakirodalom.....nem akarom bántani a Venomot, semmi baj velük, sőt üdítő, hogy ilyen kult csapatot szeretsz, csak ne keverjük a szezont a fazonnal....
  • Zerénd
    #16
    Sokan a Venomot a black metal atyjának tekintik.
  • McFrost
    #15
    Milyen stílust alapítottak?
  • highlander15
    #14
    A stílusalapítást elfelejtettem hozzátenni.
  • highlander15
    #13
    A primitívség helyett inkább a nyers szót használnám.Itt nem is a pontosságon van a hangsúly,hanem a feelingen,ami-valljuk be-igen csak ott van. Előttem említették a Slayert, akik a thrash királyai.Na,ha nem lett volna Venom,Slayer sem lenne-legalábbis nem biztos,hogy ebben a formában,ahogy ma ismerjük.
  • Zerénd
    #12
    Hát ja.

    De mindig megfeledkeznek a másik nagy "öreg" zenekarról, kik szinte a venom után nem sokkal lettek hirösek, és ugyanabban a zenei stilusban utaztak eleinte.

    Egy klasszikus feldolgozás tőlük egy klasszikustól. :D

  • McFrost
    #11
    Zenéjükre még jellemző volt a primitívség.
    Viszont nincs még egy ilyen pontatlan banda mint ők, a sátánizmussal foglakozás betolta a szekerüket, mert a tudásuk a nullához áll közelebb....
  • Zerénd
    #10
  • highlander15
    #9
    Nem hasonlítgatott senki semmit,csak mondtam, hogy rájuk is hatással voltak.A kettő nem ugyanaz. Ha nem tetszik,akkor meg ne hallgasd.
  • sapkafej
    #8
    sztem elég szar
  • Lacee86
    #7
    Hát azért a Metallicát ne hasonlítsuk ehhez sztem...
  • spiczi91
    #6
    Nem rossz cucc a Venom + az egyik kedvenc bandámra voltak igen nagy hatással(Slayer). Jó zenéjük van.
  • highlander15
    #5
    Erről jut eszembe,hogy anyádnak is nyitni akartam már,csak elfelejtettem.Kösz,hogy emlékeztetsz!
  • byzhouse
    #4
    nyithatnánk az összes bandának topikot
  • Sugam
    #3
    morbid angel
  • highlander15
    #2



  • highlander15
    #1
    A Venom egy angol heavy metal banda amit 1979-ben alapítottak.Olyan együttesekre voltak hatással,mint a Metallica vagy a Slayer.Ők használták először zenéjükre a black metal jelzést.Zenéjüket gyorsaság,szövegvilágukat az ördögi,sátános téma jellemzi.