1280
roguelike
  • DarkHorSe
    #201
    marmint ha azt epitek
  • sirdond
    #202
    padló
  • Zero 7th
    #203
    A floor-t inkább csak emeletes épületek padlójaként érdemes használni, mert nem lehet faragni(smooth, engrave), illetve ha amúgy is faraghatatlan a talaj, akkor a fíling kedvéért lepadlólapozhatod, de sok jelentősége nincs.

    Nincs olyan, hogy felesleges kő. :) Amikor kibányászol egy részt, és marad ott sok köved, akkor lehet olyat csinálni, hogy kijelölsz egy egy kockás garbage dump zónát (ha volt máshol ilyen zónád, akkor szüntesd meg vagy tedd inaktívvá), aztán assem a designations menüből mass dump az összes követ. Ilyenkor a törpék nagy erőkkel elkezdik a kijelölt köveket felhalmozni azon az egy kockán. Utána mass reclaimeled a kidobott köveket, építesz mellé egy mason's workshopot, és van köved "örökre".
    Én általában elkezdek egy-két törpét legendássá fejleszteni a lehető legtöbb skillben, ami azért jó, mert minden skillnövekedéssel nő egyet a három stat közül valamelyik, és így ha egy törpe sok skillt kitanul, elképzelhetetlenül erőssé is válik közben. A kőművesség jó ilyen skillnek, mert helyben tudja végezni, gyorsan fejlődik, és nem gond, ha az elején béna. Ugye a legtöbb termék minősége a készítő törpe skilljétől függ, de a blokkoknak nincs minősége, egy tökkezdő kőműves is ugyanolyan jó blokkokat gyárt, mint egy legendás.
    Jó gyakorló skill még az engraver (de csak smooth, amíg bénák!), a pump operator, meg a bányász.

    Mooded törpék az egyik legjobb dolog, ami az erőddel történhet, persze csak ha van alapanyag. Csinálnak neked egy legendás artifactot, meg "ingyen", tehát fáradtságos gyakorlás nélkül felnyomnak egy skillt legendary szintre. (kivéve ha a mood típusa possessed, akkor nem ad skillt). Wikin van egy táblázat, hogy az elvont mormogásuk valójában milyen tárgyat jelent, az elég nagy segítség tud lenni.

    Ballisztát szerintem tényleg ne erőltesd, túl nagy fáradtság, kurvalassan nő a siege operator skill, és az egész nem ér annyit.
    Én úgy szoktam kialakítani a bejáratot, hogy csinálok egy 6x5belméretű szobát a falon és árkon belül, a hídnál. A külső oldalán 3 kocka a felvonóhíd, ami csatlakozik a fallal. A belső oldalán ajtókat hagyok. Bent van a trade depot. A két oldalára építek egy-egy tornyot, fortification-ökkel. Így a kereskedők nem jönnek beljebb a küszöbnél, de meg lehet őket védeni a felvonóhíddal. Ha meg véletlenül bekeveredik a kereskedők közé néhány goblin, akkor azok nem jutnak túl az ajtókon. Közben a katonáim meg két oldalról meg tudják szórni őket számszeríjból.
    Egy jól felépített bejárati erőd néhány számszeríjásszal (első körben 4-et szoktam képezni) gyakorlatilag bármi ellen megvéd. Titánokat, óriásokat lőttem szarrá, meg komplett seregeket futamítottam meg. Fel kell halmozni némi fát, meg meg kell oldani az erődön belül a vízellátást, és akár évekre be lehet zárkózni, ha nagyon nagy a baj.
  • sirdond
    #204
    én is így szoktam a kövekkel,egy 1x1-es garbage zónába dump az összes, majd reclaim,aztán ha megint sok összegyűlt, akkor újra.

    ha találsz egy földalatti barlangrendszert (márpedig mindenhol van,akkor ott van víz és van fa is. szóval simán be lehet magad zárni.

    egyékbént a vadászat mennyire működik a barlangokban,próbáltad már?
  • Zero 7th
    #205
    Nem, nem vadásztam még a barlangokban, nagyon veszélyes helyek azok. :) Még egy masszív, 200 törpés erőddel is háromszor meggondoltam, hogyan megyek le, és nagyon rákészültem. Csak mert oda is spawnolgatnak be forgotten beast-ek, amik egymagukban le tudják mészárolni az egész erődöt. Most úgy állok, hogy van lent is egy lefalazott erőd szekcióm, burrowokkal le is tereltem a lakosság bő harmadát, de valami nem stimmel teljesen, folyton a felső, számukra tiltott raktárakat akarják használni valamiért... Pedig lent van magma, direkte azért telepedtem oda, hogy felfuttassam a fémgyártást...

    De mindegy is ez most egyébként, szerintem annak a játéknak vége, várom a következő verziót. Pl egyetlen nyamvadt nemes sem jött még. Adamantiumot is találtam, az sem hozta meg a királyt. Valami van a nemesekkel ebben a verzióban.

    Megpróbáltam a fórumokon pedzegetett berserker képzést, de nem jutottam vele sokra. Elvileg be lehetne zárni 3-4 kutyát egy kétéves gyerekkel egy lezárt részre, a bezárt állatok harapnak, így "felnőtt", 9(?) éves korukra legendary dodger, plusz egyéb harci skillekkel jöhetnének ki. Pluszban elvileg lehet olyat, hogy fröccsenő magmával kiégetni belőlük a zsírt, és akkor tűzállóak lesznek, de ezzel sem jutottam sokáig.
  • Zero 7th
    #206
    Ja, egyébként egy nagy étkezőt használok én is, de hálószobája mindenkinek külön van, 2x3-as, rakok bele ágyat, chestet, meg cabinetet, szoktak neki örülni, meg egészen eddig a verzióig a tárolókban tartották a cuccaikat. Csak ugye most ez is bugos, és szanaszét szórják a szobáikban a törpék a dolgaikat, meg nem hajlandóak felöltözni, ha lerohad róluk a ruha.
  • DarkHorSe
    #207
    Az etkezohoz erdemes bevezetni a vizet? A sarat, disgusting mud-ot hogyan lehet a foldrol felszedni? Csinaltam egy tok jo etkezot, asztalok, szekek, smooth, engrave aztan amikor a kutat csinaltam, elontotte a viz egy kicsit :P

    Gondoltam felszarad, de nem...es a sar ittmaradt
  • DarkHorSe
    #208
    megcsinaltam ezt a koves dumpos dolgot, nagyon csalasnak tunik :DDD
  • _Atti_
    #209
    Annyira talán nem csalás, végül is oda kell cipelniük, aztán reclaim után nekiállnak storagebe átcipelni..
  • Zero 7th
    #210
    Eheh, kő storage-et SOHA nem szabad kijelölni. :P Jó az ott a dumpban, onnan is használják gond nélkül.

    Egyébként meg a játék is viccelődik velünk, az a minimum, hogy ami lehetséges, azt mi is kihasználjuk "ellene". Másik fele, hogy egy sandbox játékban szerintem értelmezhetetlen fogalom a csalás.
  • sirdond
    #211
    pont ezt akartam írni, hogy stone stockpile teljesen felesleg, a garbage zone sokkal jobb

    DarkHorse: arra figyelj,hogy d-b-c paranccsal csináld a reclaim-et, ne pedig egyesével, mert az úgy kicsit hosszadalmas és fájdalmas :D
  • DarkHorSe
    #212
    Van olyan valami ami atjohet a foldon? Jott most egy desert titan(valami pok) es nem birom felfogni hogyan johetett be a bazisra :D
  • DarkHorSe
    #213
    Kinyirtam a pokot, erre megjottek a gomblikat, hat a faszomat :DDD
  • DarkHorSe
    #214
    goblinok'
  • sirdond
    #215
    öö,hát lehet,hogy betört egy hatch-et és ott, esetleg az általad említett kúton úszott be a bázisra. rakj be egy képet a pók leírásáról,kíváncsi vagyok :D

    a goblinoknak pedig örülj,csinálhatsz danger roomot,meg beolvaszthatod a cuccaikat :D
  • DarkHorSe
    #216
    Hat, fogalmam sincs hogyan jott be. Amikor megjottek a goblinok elarasztottam a hid alatti medret, meg felhuztam a hidat. Nem volt meg katonam, szoval remenykedtem hogy nem jonnek be. Ott aldogaltak egy ideig aztan hazamentek. Nem tudok beolvasztani semmit, femhianyban szenvedek, talaltam egy csomo aranyat, gondoltam csinalok belole fegyvert/armort de mint kesobb rajottem, ezekbol nem lehet. Most eppen mindenfele banyaszgatok, aztan remelem talalok hasznalhato femet.

    A pokrol meg nemtudok kepet berakni, mivel mar csak a csontvaza maradt meg :D

    A kuton nem maszhat be, az a folyobol van odavezetve, gatakkal meg mindnen, csak eszrevettem volna :D
  • DarkHorSe
    #217
    Na megjott valami szellem, azokat meg kell olni? vagy csak riogatni fogja a jonepet :D
  • sirdond
    #218
    a goblinok cuccait gondoltam beolvasztani,miután szétverted őket, de akkor mindegy


    szellem: ha megvan a hullája, akkor csinálj egy kopórsót és rakd bele, ha már nincs, akkor egy slab-ot kell csinálni és azzal "megemlékezni". amikor kész a slab build menüből kiválasztod,hogy 'Burial Receptacles' és utána,ha jól emlékszem azt is ki kell választani kinek csinálod. egyébként jobb minél hamarabb túl lenni rajta, mert a szellemek elég sok kellemetlenséget okozhatnak
  • DarkHorSe
    #219


    most ez jott :D
  • sirdond
    #220
    hehe :D

    amúgy mennyi ideje játszol ezzel az embarkkal?mármint dwarf fortress idő szerint

    plusz, a 'z' menüről is rakj már egy képet, ha nem gond
  • DarkHorSe
    #221


    nemtudom miota jatszom vele :DD
  • sirdond
    #222
    hányszor volt a törp karaván? :D

    amúgy a created wealthre lettem volna kíváncsi,hogy mennyi, de látom még nincs használható brókered. elvileg ahhoz van köze,hogy mennyi forgotten beast, meg egyéb szörny támad
  • Zero 7th
    #223
    Ha csinálsz egy Bookkeepert, ami egy kijelölt nemes, adsz neki egy irodát, és beállítod neki, hogy a lehető legpontosabban dolgozzon, akkor azok a kérdőjeles tételek teljesen pontossá válnak.

    Frankón felpörgött a topik egyébként.
  • Zero 7th
    #224
    A híd alatti meder jobban működik, ha üres. Főleg ha télen jönnek a fagyok... :)
  • DarkHorSe
    #225
    Sokszor jott karavan, de sosem kereskedek :DD

    Hogy kell nemest kejelolni? ott meg nem tartok. Egyebkent miert van az, hogy kijeloltem a fishing areat, erre nem oda megy horgaszni. Most megjott a masodik goblin invazio es ki is fogja nyirni a horgaszokat :DD
  • DarkHorSe
    #226
    Itt nincs fagy szerencsere :D
  • Zero 7th
    #227
    Ha nincs fémed (mondjuk ez csak idő kérdése, újabban minden mapon van valami használható fém), akkor esetleg érdemes obszidián kardokat gyártani. Azok kardként úgy működnek, mintha acélból lennének (3x sebzés), áthidaló megoldásként jó lehet. Persze páncélt nem tudsz belőle csinálni.
  • Zero 7th
    #228
    Nobles menu, és az összes "VACANT" helyre tudsz kijelölni törpét. Az Expedition Leader/Mayor helyet töltik csak be automatikusan, a többit kijelölheted.
  • DarkHorSe
    #229
    Most talaltam galenat abbol majd csinalok silvert. Most is jott vagy 20 goblin es meg egy katonam sincs :PPP
  • DarkHorSe
    #230
    úú jottek ogrek is :D
  • Zero 7th
    #231
    Bocs a floodért... :P

    Fishing area nem feltétlen működik, nekem sem szokott mindig, viszont nem is nagyon szoktam vele foglalkozni. Ellenben képesek csatornából, floor gate-en keresztül pecázni, úgyhogy ha nyitsz egy másik aknát a kút mellett, akkor onnan is meg lehet próbálni.
    Én egyébként addig letiltom a horgászokat, amíg nem biztonságos kimenni az erődből, és ilyen gondom nem szokott lenni. Ezt a biztonságot úgy kell érteni, hogy van az erődöm, ami az utolsó védelmi vonal, viszont ezen kívül kisebb tavakat összekötögetve csatornákkal kialakítottam egy, a map kb kétharmadát körbekerítő vizesárkot, amin szintén egyetlen bejáratot hagyok, felvonóhíddal. Így a lekerített részen nyugodtan tudok fát vágni és pecázni. A tél kivételével, mert akkor ugye az egész árok befagy.

    De nekem is az első veszteségeim közt szoktak lenni a pecások.
  • sirdond
    #232
    a törpös az, amelyik mindig a pofádba nyomja a "szerződést",amikor jön :)
    de mindegy is, csak kíváncsi voltam

    arra figyelj,hogy ezüstből ne csinálj kardot, mert semmit nem ér :D

  • DarkHorSe
    #233
    Na kijeloltem a nemest, hogyan csinalok irodat? :D

    Hat akkor nemtudom, ezustbol fegyvereket ne is csinaljak? Vagy csak kardot ne.. :D
  • sirdond
    #234
    amikor csinálsz egy zónát és bejelölöd,hogy mit akarsz, pl water,vagy fishing, akkor a végén egy zárójelben kiír egy számot, ha 0,akkor az nem jó arra, amire szeretnéd (mert mondjuk túl sós a víz). horgász is így működik,ha a fishing zónába nincs hal,akkor mondja is,hogy nothing to catch in ... és elmegy máshova
  • DarkHorSe
    #235
    Igen, erre figyeltem, direkt ugy jeloltem ki :)

    Nekem is most a horgaszok voltak az elso vesztesegek :D
  • sirdond
    #236
    leraksz egy asztalt meg egy széket, és a széken q-val assign akinek kell

    ezüstből csak kardot,meg speart ne, többi ok. ha jól tudom a legjobb crossbow ammo az ezüst. de azért csak csínján :D
  • Zero 7th
    #237
    Kicsit overkill szerintem fémet használni számszeríj lőszernek, csonttal is le lehet lőni akár titánokat is, legfeljebb többet használnak el. Viszont vissza is termelődik. :) Meg ugye több lövés = több skillhasználat, az elején megéri szar sebzésű lőszerrel lőni. Közelharcról nem nyilatkoznék, még sosem volt normális gyalogos katonám, mindig vagy tréning közepén hagytam abba a játékot(általában ez az utolsó magamnak kitűzött célom), vagy túl hamar küldtem őket csatázni, és leölték őket a francba... :P
  • DarkHorSe
    #238
    Na en megyek aludni, mert holnap mar melo van. Koszi a segitseget, holnap majd jelentkezem a kerdesekkel :DD

    Csumi
  • sirdond
    #239
    egy legendary marksdwarf csak nem lövöldöz holmi alpakából fabrikált valamivel :D
    amúgy én is csontból szoktam csinálni, vadász folyamatosan hozza az elejtett állatokat, a bonecrafter meg jó törphöz illően 24/7-ben dolgozik

    most egy kicsit én is kedvet kaptam a játékhoz,lehet,hogy holnap elkezdek egy új fortresst. csak még előbb befejezm a Deep Dwarf Necromanceremet DCSS-ben, már 3 rúna megvan :D
  • DarkHorSe
    #240
    Na tegnap este nem birtam aludni, hajnali 3ig jatszottam :D

    Sajnos elkovettem egy hibat, elkezdtem egy teruleten felfele asni, aztan ott betort a viz. Ez meg nem lett volna baj, mivel fent kimenekitettem a munkasokat, csak igy bejutottam egy foldalatti barlangrendszerbe. Eloszor csak 2 troll jott, azt megoltuk aztan az also kepen lathato forgotten beast. Na ot mar nem, kezdek is egy ujat :D