1280
roguelike
  • Terawatt
    #1164
    Andrew-al tolom is. Tankot nemrég csináltunk és mai project a kifogyó széntermelés pótlása mellett az alienek hulláiból Kejfel torony építés. :D
  • Terawatt
    #1165
    Ezt valaki nézte?
  • sirdond
    #1166
    eddig nem, de így elsőre nem győzött meg, n+1 df klónnak tűnik.
  • sirdond
    #1167
    :)
  • Terawatt
    #1168
    Rimworld? :) Lehetne folytatásosat játszani ott is. Nagyobb nehézségi fokozaton lenne anyázás :D
  • sirdond
    #1169
    láttam 1-2 helyen, de nem próbáltam még, sőt még gameplay-t sem néztem belőle.
    azért az overwhelmingly positive steam review az nem tűnik rossznak.
    te próbáltad?
  • Terawatt
    #1170
    Kb 4 nap alatt bele toltam 20 órát. :D

    Kellően mély játékmenet és használható kezelő felület [DF-hez képest, de ott ugye még más mentalitással készült], aranyos art work. Nem mellesleg van hozzá magyar nyelv is [hátha másnak megtetszik emiatt]
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2017.04.17. 08:42:35
  • sirdond
    #1171
    szólhattál volna hamarabb is, nem csak húsvét utolsó napján :D
    na, de akkor majd ránézek én is valamikor
  • Terawatt
    #1172
    ;)
  • Terawatt
    #1173
    ui.: van hozzá valami "multis mod" is, amivel igazából csak cuccokat lehet egymásnak küldeni, meg chatelni.

    Több féle kezdés van, ebből az egyik az az, hogy egy 5 fős törzset vezetsz kb kőkorból, lassabb a fejlesztés, fejletlen kezdő felszerelés. Így azért elég nehéz az egész game, amit meg lehetne dobni az egymás közti kereskedelemmel.

    Ennek leginkább csak szerepjáték eleme lenne, mert amúgy is lehet kereskedni ingame NPC karavánokkal, településekkel vagy kalóz frakciókat lezúzni ha már combos vagy:))
  • Terawatt
    #1174
    Saját kis emberkémet kikosarazta két csaj, majd depressziós lett, mental breakdown: hiding in his room. :') Mintha csak én lennék
  • Terawatt
    #1175
    Random eventek vannak itt, de a "mesélőtől" függ, hogy mennyire szigorú. Egyre nehezedőt állítottam be, ami eddig tényleg jó.



    Igen...ez mind az embereim vére a földön Alattam lévő járatba spawnolt olyan férgeket, hogy beszartam, ráadásul kiírta, hogy 4 nap és szaporodik a királynő. HANS HOZD A LÁNGSZÓRÓT !!!! Végül sok vér árán, de megoldódott a krízis. Reméljük mindenki felépül.
  • Terawatt
    #1176
    Zero? DarkHorse? Titeket érdekelne a játék?
  • DarkHorSe
    #1177
    En hetvegen raneztem, nem tunik rossznak, bar elegge bena szinten nyomulok :D
    ja es viragbolti verziom van
  • Terawatt
    #1178
    Nem gond, mert egyik haver is úgy szedte le és tudtam neki cuccokat küldeni a "multis" moddal. Egyelőre én is csak próbálgatom ,hogy mit hogy kell:)
  • sirdond
    #1179
    jó lenne becsatlakozni, de mostanában elég sűrű heteim vannak, még a hétvége is tömött :/
  • Terawatt
    #1180
    Kezdj el játszogatni amikor tudsz és majd meglátjuk :)
  • sirdond
    #1181
    Kruggsmash új széria, tessék nézni
    https://www.youtube.com/watch?v=blo85AViqiw
  • sirdond
    #1182
    oh shit
    megvan az új programom karácsonyi szünetre :))
  • sirdond
    #1183
    szóval kijött az új verzió és kedvet kaptam a játékhoz, de kicsit még várok, mert nincs működő Dwarf Therapist az új linux-os verzióhoz és anélkül nem szeretek nagyobb fortress-eket menedzselni.
    viszont, arra gondoltam, hogy a szokásos több z level fortress helyett, most egy giga méretű 1 z szintes fortress lenne, mert ilyet még nem csináltam.
    valaki próbált már hasonlót?
  • DarkHorSe
    #1184
    Lehet jovoheten ujra nekikezdek. Adhatnal valami celt, hogy meddig probaljak meg eljutni elso nekifutasra :D
    Nagyon reg nem jatszottam, szerintem most a gombafarm, alap workshop szinten vagyok.
  • sirdond
    #1185
    1 fully metal armored squad (steel, vagy ha nem akarsz vele szopni, akkor bármi más) + metal weapons + min 5 dwarf legendary weapon skill-el úgy,hogy a kezdő hétnek nem raksz embark point-ot weapon skillekre és az ahhoz kapcsolódó egyéb combat skillekre. bonus point: danger room élő állatokkal :)

    ez nem olyan nehéz, de van benne sok minden.
  • sirdond
    #1186
    ja és ettől a release-től lehet küldeni a squadokat más civilizációkhoz rabolni. szóval,ha megvagy a kitűzött céllal, akár ezt is kipróbálhatod :D
  • sirdond
    #1187
    Artifact version első artifact-je:
    https://i.imgur.com/4GBbu5h.png

    Nem valami nagy szám, de legalább pont az armor smith csinálta, úgyhogy dobott egy kicsit a skilljein. Szóval lehetett volna rosszabb is...
    Utoljára szerkesztette: sirdond, 2017.12.03. 19:04:54
  • Terawatt
    #1188
    Közben a Rimworld is lassan 1.0 lesz. Nekem inkább oda húz a szívem.
  • DarkHorSe
    #1189
    áh ez tul nehez elsore :D
  • sirdond
    #1190
    lassan azt is ki kellene próbálnom...
    na, majd a mostani df hype után :)
  • sirdond
    #1191
    hmm ok, akkor:
    tojás- és sajtüzem :)
    csinálj egy elkerített farmot pár baromfival (+ nestbox-ok a tojáshoz) és néhány tehénnel (vagy egyéb tejet adó állattal), amiből tejed lesz, abból pedig sajt.

    vagy egy másik: próbálj meg fenntartani egy fortress-t plump helmet nélkül :)
    (az étel részét könnyebb megoldani,mint az italt,de nem lehetetlen)

    egyébként ez az új Civilizations+Missions rész kurva jó lett, nagyon tetszik,totál új színt hoz a játékba. Akartam csinálni pár képet, meg írni kicsit hozzá, de aztán elmaradt. (talán majd hétvégén)
  • sirdond
    #1192
    marha jó lett, nézzétek meg :)

  • Terawatt
    #1193
    Kellemes ünnepeket srácok :)

    Rimworld szerintem még egy jó ideig nem lesz leárazva, szóval nyugodtan vegyétek meg és élesszük fel vele a totyikot :)
  • sirdond
    #1194
    lett egy Nintendo Switch-em és elég erősen ráfüggtem az új Zeldára, úgyhogy ideig most nem lesz Rimworld, vagy DF :)
  • sirdond
    #1195
    na rávettem magam,hogy belekezdjek végre a Rimworld-be :) viszont most épp nincs akció steam-en és gondoltam mielőtt megveszem teljes áron megkérdezem az ittenieket, hogy nem tudtok valami promó kódot?

    egyébként ki mivel játszik mostanában?

    megint más: ezt láttátok? engem megvett már trailer alapján, aztán láttam, hogy ki fejleszti és így most még inkább várom :)
  • Terawatt
    #1196
    Kingdom Come-ot tolom, meg néha WoW. Legion kimaradt és ahogy elkapott a hype kicsit tolom BfA kiegészítőig. Kingdom Come nagyon el lett találva.

    Rimworldre nem tudok kupont jelenleg, de megéri fullba is. (For your info: még nem volt sose leárazva a game steamen) https://steamdb.info/app/294100/

    Időről időre vissza nézek abba a gamebe is. Workshopban is annyi cucc van már, hogy csak pislogtam.
  • sirdond
    #1197
    Kingdom Come? You mean this? LUL


    Amúgy kösz az infót, nem tudtam,hogy nem szokták leárazni. Időközben,amíg vártam arra,hogy ír valaki elkezdtem megint Factorio-zni és most abban vagyok benne ezerrel, úgyhogy egy ideig megint nincs Rimworld :D
  • sirdond
    #1198
    A Starbound-ot próbálta már valaki? Milyen?
  • Terawatt
    #1199


    Iccoké. Plusz még amikor csak törtbe toltam. Nagyon sok tartalmat kapott a játék azóta is, így bármikor szívesen elő venném.

    Szerk.:
    Ezt is nagyon szerettem.

    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2018.03.30. 15:14:07
  • sirdond
    #1200
    köszi.mennyire hasonló a terraria-hoz egyébként? kb mindenben, csak a téma más, vagy azért sok mindenben eltérnek?
  • Terawatt
    #1201
    Sokkal változatosabbak a helyszínek és több a tennivaló. Nekem nagyon tetszett az art work is. Mindegyik fajnak megvan a maga építési stílusa és jópofa össze lopkodni a cuccokat és abból építkezni. Vannak modok is a játékhoz ha jól emlékszem. Korábban nem lehetett a hajód upgradelni és erre volt mod, később elvileg bele rakták.

    Építkezni is mostmár bárhol jó, mert lehet teleport kapukat lerakni. (Kezdetben max a saját szórakoztatásodra volt érdemes, mert ha kinőtted szintben az adott bolygót, már nem volt értelme vissza menni.)

    Egy csomó dungeon szerűséget is generál a játék, vannak jumping puzzle-ök is. Ha tetszett a terraria akkor ez is fog. (Persze ha az art work is tetszik)


    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2018.03.30. 22:48:22
  • Terawatt
    #1202
    What is up ?
  • sirdond
    #1203
    áh, nem lett végül semmi, bocs, hogy nem írtam.

    abszolút kihalt most a gaming az életemből, most ilyen időszak lett sajnos (vagy nem sajnos, ki tudja :) )
    majd talán nyáron valamikor. te mivel nyomod mostanában? csak hogy legyen mit felírni a queue-be :)