1280
roguelike
  • Zomil
    #81
    Erre én is kiváncsi lennék, mert sokkal egyszerübb lenne, ha nem véletlenszerüen épitenék cuccokat :D

    Amugy ez a DwarfTherapist mod egyszerüen csodás :D
  • sirdond
    #82
    ööö, valamelyik upingu videóban néztem ma, holnap megmondom pontosan melyikben, most nincs erőm keresgélni már

    amúgy szerintem jobbak a cptnduck-os tutorial videóknál, érdemes megnézni őket (illetve amennyihez van erőd,mert neki is van egy rakat :) )
  • sirdond
    #83
    megtaláltam
    'v' utána rámész egy törpre, 'z' és ott pirossal írja,hogy mi kell neki
  • Zomil
    #84
    hm nekem egyik törpénél sem ir ki semmit, pedig nem hiszem, h nincs semmire szükségük :S
  • sirdond
    #85
    építettem a barlangon kívülre egy falat és csináltam az eggyel felette lévő szintre is egy sor falat, hogy ne lássanak rá a lenti részre, meg ne jöjjenek le
    igen ám, de az egyetlen kőművesem befalazta magát a lentebbi fal tetejére és most nem bír kijönni :(
    próbáltam rámpát építeni, vagy lépcsőt, de nincs aki megcsinálja
    valami ötlet,hogy hogyan tudnám lehozni onnan?
  • DarkHorSe
    #86
    rombold le a fal egy reszet, majd remenykedj abban hogy a jo oldalrol fogja megcsinalni :D

    mindenki erthet mindenhez csak be kell allitani a : j c(kivalasztod a torpet) p l menupontban.
  • Dzsini
    #87
    Ha csak 5-10 perc szabadidő van, akkor kikapcsolódásnak ajánlanám a Desktop Dungeonst, zseniális stratégiai kis roguelike, annak rengeteg ismérvével :)

    eleinte 10ből kb. 1 menet sikerül, vagy annyi sem, változatos kasztok, lehetőségek, óriási újrajátszhatóság - nekem volt pár hetem anno, mikor teljesen rá voltam gyógyulva :)
  • sirdond
    #88
    uh, annyira fáradt voltam már,hogy erre nem is gondoltam :D
    thx
  • Zomil
    #89
    Épp most probálom ki eddig tetszik :D
    Mindig is imádtam flash játékokban is az ilyen dungeon-ban rohangálosakat :)
    Amugy most épp a priest tutoriálnál tartok és ez az isteneknek imátkozás nagyon nagy 5let, meg hogy ha minuszba megy a piety akkor lehet, h instant megöl :DDD
  • Zomil
    #90
    imádkozás*
  • sirdond
    #91
    dwarf managert használja valaki?
  • Masakari
    #92
    valami ajánlás hogy a legelejétől kezdve hogy lehet megtanulni játszani?mert így semmi nélkül nekiugorva érthetetlen:D azt se tudom fát hogy kell vágatni stbstb xD
  • Zomil
    #93
    Sztem elég ha 1-2 tutorial videot megnézel, vagy ha kicsit feltudod magad találni, akkor wiki.
    Én ha vmit nemtudok akkor wikit használom. Amugy fát vágni a d>t gombok megnyomásával lehet, de ha megnyomod a d-t láthatod, h ott van a növény szedés, farm csinálás, bányászás stb. dolog is.
  • sirdond
    #94
    youtube upingu vagy cptnduck
    megnézed az első 3 videót és tisztában leszel az alapokkal
    utána a lentebb linkelt tutorial alapján kezdj el játszani és lassacskán beletanulsz
  • DarkHorSe
    #95
    most orult meg az egyik planterem es elkezdte kinyirni a tobbieket :DD
  • Zomil
    #96
    az igen :D
  • sirdond
    #97
    nekem meg "fényt kapott" az egyik :D
    (... is taken by fey mood)
    valamit akar alkotni,de nem tud, mert nincs hozzá nyersanyagom
    napok óta nem aludt és evett, tuti be fog dilizni :D
  • sirdond
    #98
    na, vége. kifogyott a kajám
    későn jöttem rá,hogy a kifogott halakat még fel kell dolgozni és egy konyha sem ártana :D

    egész sokáig bírtam,de már kezdem is elölről
    losing is is fun :D
  • Zomil
    #99
    Ejj ez a játék nagyon addiktiv :D
  • Dzsini
    #100
    én szóltam :) Főleg a challenge-ek az extra fajok és kasztok kinyitásához lesz olyan, hogy néha csendes káromkodásba fullad egy kör, mikor 1 pofonon múlik...

    és akkor még egy érdekesség, hogy mit lehet kihozni a véletlengenerált kalandokból:
    Spelunky a mászkálós platform-roguelike :)
  • Zomil
    #101
    monk-al egyszerüen képtelen vagyok a sneak pit-es mapot megcsinálni :S
  • Dzsini
    #102
    csináld meg az alap pályákat meg a többit minél több kaszttal (jár érte plusz bolt, pénzkupac) - nagyon jó leosztások kellenek (istenek, felépítés) néhány extra küldetéshez.
  • sirdond
    #103
    dwarf manager helyett inkább a dwarf therapist ajánlott. folyamatosan fejlesztik és rengeteg funkciója van
    még tutorial videó is van szexi női hanggal
  • Zomil
    #104
    jaja therapist-ot használok énis és nagyon hasznos :)
  • sirdond
    #105
    jól megszívtam
    már tök jól állok ismét, beindítanám a fegyvergyártást és most jöttem rá,hogy a siltstone az nem flux stone :D

    most kereshetek lelőhelyet. érdemes lefelé ásni amíg nem találok, vagy inkább nagyobb területek bányásszak egy emeleten?
  • sirdond
    #106
    mi volt a legdrágább cucc amit eddig csináltatok?
    mert nekem most csinált az egyik törp egy artifactot, aminek az értéke 108000 :O
  • Thanatos
    #107
    nézd meg wikin hogy melyik rétegben mi lehet, igy elég könnyű belőni, hogy hol érdemes áskálni
    meg ugye magma már van bármelyik mapon, érdemes tehát embarknál fluxstoneokra hajtani :)
  • sirdond
    #108
    ez mi is pontosan? keresgéltem wikin, de nem találtam ezzel foglalkozó írást

    volt embarknál flux, mindig figyelem,hogy legyen, csak már nem emlékszem, hogy melyik
  • sirdond
    #109
    valamilyen furcsa módon eszméletlenül belassult a játék
    eddig simán futott 100fps-sel minden gond nélkül és most 30 fps alatt van
    ezen kívül eddig kb olyan 150-200 mega ramot használt és most 800 mega körül. kipróbáltam már egy teljesen új verzióval, de ugyanaz

    valami ötlet,hogy mi lehet a gondja?
  • DarkHorSe
    #110
    szerintem kezdesnel tul nagy map reszt valasztottal, akkor szokta kiirni hogy lagolni fog a jatek
  • sirdond
    #111
    és valóban
    pedig kétszer is új játékot csináltam és rossz volt, de most meg jó
    köszi
  • dronkZero
    #112
    Nna, megint eljutottam oda, hogy törpéznem KELL. :)

    Elkezdek ma egy erődöt, a 2010-es változattal még nem játszottam komolyabban. (Remélem a meleg esőben felforró törpe bug már javítva van) Mayday grafikus pakk lesz, módosítatlan játékkal.

    Amiket meg akarok építeni:
    -működő, önellátó erőd (abszolút minimum, ez azért szokott menni)
    -felszíni erődítmény, íjászokkal a falakon (sima ügy)
    -szökőkút (ebbe már háromszor beletört a bicskám, nagyon sok tervezést és pontos kivitelezést igényel)
    -elárasztott "danger room", a milícia képzésére (ilyesmi már volt a legutóbbi erődömben)
    -le akarok menni a veszélyes részekre

    Lehet, hogy dokumentálom majd ide a fórumba, de nem biztos. Elég sok meló az...
  • Thanatos
    #113
    az íjászok nem feltétlen sima ügy, mert 2010-ben jó ideig bugos volt ez a rész, nem is tudom, hirtelen már javították-e :/

    a beszámolót meg várjuk ;)
  • dronkZero
    #114
    Uh, nanemá! :) Eddig az volt a taktikám, hogy építettem egy erődöt egy felvonóhíddal, amit ostromok alkalmával bezártam, és szétlőttem mindenkit a falakról... Favágók és halászok kicsit veszélyben voltak folyton, de általában nem haltak meg ők sem.

    Találtam magamnak egy egészen kellemes területet ahová letelepedhetek.
    Sajnos szökőkút nem lesz, mert nem nagyon van hegy, ahová fel tudnám pumpálni a vizet. Területkiválasztásnál hegynek jelölte a térkép északi felét, de valójában csak 3-4 szint magas dombocska, szal szökőkút skipp.
    Ami viszont tetszik benne, hogy van egy patak, meg van egy egész nagy terület, egy szinttel a patak alatt. Tehát tudok építeni a mélyedésben egy várat, aztán elárasztom az egészet vízzel, nagyon kúl...

    Már rögtön az elején elbasztam kicsit, nem hoztam magammal favágót. Na sebaj, a vadásznak sokáig úgysem lesz lőszere, majd ő vágja a fát...
  • dronkZero
    #115


    Ez a hely. Balra patak, jobbra "medence". A medence széléről eltávolítom a rámpákat, hogy ne lehessen csak úgy bejönni. Ez az első számú feladat. Ideiglenesen felhúztam egy asztalost, egy konyhát és egy sörfőzdét a szabadban, meg majd gyorsan brikkentek a föld alá némi ideiglenes barakkot, hogy az építkezések megkezdéséig legyen hol lakniuk szerencsétleneknek...
  • dronkZero
    #116
    Ja, csak szólok, hogy nem. Nem sikerült igazán elkezdenem... :) Belegondoltam, hogy mekkora meló lenne ez, aztán inkább hagytam a fenébe. Majd legközelebb.
  • sirdond
    #117
    valaki építkezik mostanában?
  • dronkZero
    #118
    Nekem kissé bassza az agyam, de egyelőre még mindig nem szedtem össze az erőm hozzá.

    Az a baj, hogy nagyon nehéz elkezdeni. Ha már megvan a koncepció, akkor onnantól kezdve jó csinálni, de az elején a semmiből megtervezni az erődöt... hát az olyan mindfuck meló, amire nem mindig vagyok képes. Egy csomó olyan erődöt építettem már, ami működött, de nagyon nem volt hatékony, feszt össze-vissza rohangált mindenki, hosszú utakon.

    Ez, amit elkezdtem, fílinges, meg minden, csak kár, hogy szar. Ha építek egy erődöt és feltöltöm a környezetét vízzel, akkor az ostromló seregek nem tudnak túlságosan közel jönni az íjászaimhoz. Amikor erre rádöbbentem, fel is adtam ezt a kezdést. Majd keresek másikat.

    Az is probléma, hogy nagyon jó helyszínen akarok kezdeni általában, és baromi sokáig tart találni egy olyat, amit el is mernék kezdeni. Lehet, hogy losing is fun, de én spec egyetlen törpét nem szoktam veszteni, ha elkezdenek fogyni valami durva probléma folytán, akkor new game jellemzően.
  • Thanatos
    #119
    hmm, én is ilyen vagyok, van hogy a hely keresés tovább tart mint maga a játék... :D törpét meg ált én se szeretek veszteni,de erről próbálom lebeszélni magam, mert df-nek tényleg része hogy fogynak a törpök :D

    én mostanában álltam neki egy erődnek, de úgy tűnik mint ha 3.18-ban szar lenne az egér, néha jó néha nem, ami engem eléggé irritál :/
  • sirdond
    #120
    nálam is hasonló a helyzet. játszanék szívesen, de aztán mindig eszembe jut,hogy csak a jó helyszín kiválasztásával annyi időt el tudnék tölteni,hogy nem maradna elég időm a tényleges játékra

    amúgy én nem szoktam előre tervezni, csak el akarok jutni egy megfelelő szintre,hogy az alsó régiókat felfedezzem, mert odáig még nem igazán jutottam el. de most a hétvégén majd lesz egy kis időm talán

    nekem semmi gond sincs az egérrel, megfelelően működik, 3.18as verzió