1280
roguelike
  • Terawatt
    #1004
    toljátok szerintem :) nem jött még el az én időm
  • sirdond
    #1005
    na, most már nincs visszaút :D
    csináld csak az évet végig szépen :D
  • Terawatt
    #1006
    Hétfő du. vagy kedden neki esek, előbb nincs rá kapacitásom. :)
  • sirdond
    #1007
    valami update?
  • Terawatt
    #1008
    Két vizsgám lesz a jövőhéten és mellette más dolgom is van. Most pl lenne időm, de megint hívtak csapatosan tolni mást és inkább az instant kikapcsolódás miatt. Őszintén semmi kedvem nyálazni a manualokat most, hogy hogy dumpolják értelmesen a ruhákat meg a többi. Elég linux manualt nyálazok az utóbbi másfél hétben...
  • DarkHorSe
    #1009
    Na ujrakezdtem, hogy is lehet beallitani valami normalis skint? :D Ami alap az nagyon ronda, regebben szebben nezett ki
  • DarkHorSe
    #1010
    Jee fel ora szarakodas utan ugy nez ki mint regen, mayday grafika es lazy newb back 40.23as verzio
  • DarkHorSe
    #1011
  • DarkHorSe
    #1012
    a bázis :D
  • Terawatt
    #1013
    Csapasd! ^^. Farm plot mellé érdemes egy kis szobába rakni a seedeket, mert így gyorsan hozzá férnek. Have Fun! :D
  • Zero7th
    #1014
    Umm, a mentés az 40.19...
    Utoljára szerkesztette: Zero7th, 2015.01.18. 10:42:17
  • Zero001
    #1015
    Nem kell aggódni, van másik, már készültem előre.
  • Terawatt
    #1016
    ezért is kibaszhatnának nem? :DD
  • Zero001
    #1017
    Van egy olyan érzésem, hogy ezért bannoltak ki eleve. Ugyanis most épp semmit nem csináltam, nem is jelentett fel senki a moderátor topikokban, egyszer csak nem tudtam írni, aztán láttam a kis koponyát. Semmiféle üzenetet nem kaptam, hogy akkor ez most mi is volt és miért, vagy hogy egyáltalán ki volt ilyen kedves.

    SGs moderálás új mélységei...
  • sirdond
    #1018
    dzsonika alkot biztos
  • Zero001
    #1019
    Konkrétan vele beszélgettem cseten is kb egy hete, szal ha ő volt, akkor kicsit lassú a reakcióideje...
  • Terawatt
    #1020
    Nagyon megváltoztál amúgy...már egy 1-es is van a nullában. Rád sem ismerek öreg cimbora :(
  • Zero001
    #1021
    Ellőttem az összes verzióját a klánjelzés+név kombónak, úgyhogy kellett valami új megoldás, ami bővíthető. :P

    Az erőd egyébként hogy áll? ;)
  • Terawatt
    #1022
    Megmondom őszintén nem foglalkoztam vele azóta. Holnap van még egy vizsgám, keddig sikerült szal eddig jól állok.
  • Zero001
    #1023
    Na mi a helyzet?
  • Terawatt
    #1024
    Toljátok. Új melóhely miatti rohangálás és közeli költözés miatt esélytelen hogy mostanában neki kezdjek. :/ elbasztam mert amikor lett volna időm inkább haverokkal toltam pár kör bfme2t, miközben sírdogált a parancsikon az asztalon :D Nem fogom ennyivel megúszni ígérem, le fogok majd tolni legalább egy évet közösben.
  • Terawatt
    #1025
    Dobtam egy privát üzenetet nektek /0,Sirdond /

    On:Horse mi a helyzet arrafelé? :D nagyon elcsöndesedtél te is
  • Zero001
    #1026
    Ketten nem túl izgalmas ám. Nem történik egy év alatt annyi változás az erőddel, hogy érdekes legyen visszacsöppenni.
  • Terawatt
    #1027
    Emeljétek az évek számát.
  • sirdond
    #1028
    akkor is csak ketten maradunk :D

    ennek a módnak pont az lenne a lényege, hogy 6-7-8 ember csinál egy erődöt, már ha éppen bírja addig. (ez mondjuk bírná szerintem)
  • Zero001
    #1029
    Nyilván hagyomány szerint 7 pléjer. :) Annyian nem játszunk ezzel a játékkal az egész országban összesen... :P
  • Terawatt
    #1030
    :DDD kihalóban vagyunk
  • Vándorr
    #1031
    sziasztok! érdekelne ez a jták, de az angol tudásom nem az igazi. Tudtok magyar bemutatót, tutorialokat a játékról?
    YouTube-on csak egy adventure mód videót találtam magyarul, semmi mást. Persze ha nincs más az angollal megszenvedek :)
  • DarkHorSe
    #1032
    Nincs tudtommal, soha nemis volt. Ez a kemeny gyerekek jateka.
  • Terawatt
    #1033
    Sajnos nincs igazán olyan ember kishazánkban aki foglalkozna vele, mert nincs rá igény se ember. :D Nagyszerű játék, de a megtanulása nem két nap. Hamar bele lehet jönni az alapokba, ahonnan lesz siker(telen) élményed. Legfontosabb, hogy ha valami miatt vesztesz akkor nem vedd tragédiaként. Mire bele jössz a játékba, addig 1-2 erődöt bukni fogsz. Előbb utóbb minden erődnek lesz valamilyen végzete.

    Ha már nagyon megy, akkor elszigeteléssel "megnyerhető" a játék, de igazán cél a túlélésen gyarapodáson kívül nincs, de ez épp elég. Elég változatos ahhoz, hogy sokat ellehessen vele szórakozni. Területek között is elég nagy a választék hála a random generálásnak. Ezen belül is vannak könnyebb, illetve nehezebb részek. Lásd egy hegy mellé, ahol erdős rész van patakkal egyszerűbb letelepedni, mint egy elátkozott földre, ahol élőholtakkal is vigyázni kell elég durván.

    Kezdő csomagot szedd le, mert ezzel egyszerűen be tudsz állítgatni alap dolgokat, mint például a játék kinézetét és tartalmaz segítő programokat amik nagyban megkönnyítik az életed.

    Spoiler alá berakok egy NAGY képet, ami jól szemlélteti az erőd fejlődését. Eléggé adja magát egy idő után, de jó szolgálatot fog tenni neked. Gyorsbillentyűk is rajta vannak, ami kezdetben fura lehet, de nem is fogsz majd rajta agyalni csak nyomkodod. :) Remélem tudtam segíteni egy kicsit. Üdv közöttünk, valami van akkor igyekszünk válaszolni :)

    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2015.03.08. 15:31:10
  • sirdond
    #1034
    annyi angol tudás mindenképpen kell,hogy megértsd, amit a hivatalos wiki-n írnak. ha ez megvan, akkor sima liba :)
  • Terawatt
    #1035
    Egyet értek. :) Rászánsz egy kis időt és bele fogsz szeretni a részletességébe. Van a csomagban mod amivel külső program megmutatja, hogy hogy néz ki 3D-ben, izometrikus nézetből a játék. Az is ad egy kis hangulatot. Dwarf Therapist nagyon fontos szerintem, mert sok tököléstől meg tud kímélni. :)
  • sirdond
    #1036
    lazán kapcsolódik:

    https://www.youtube.com/playlist?list=PLnqJ7q3-GRGvtyrGO9W49bB71biGmlOIS
  • Terawatt
    #1037
    Sirdond Zero-t megint kifingatták :D
  • sirdond
    #1038
    te meglepődsz még ezen? :D

    amúgy nem nyomunk valami játékot (nem feltétlenül df-et), pont mostanában untam meg a path of exile-t
  • Terawatt
    #1039
    Heroes of the stormot szoktuk néha nyomni. Könnyen érthető lett,de csapatban kellő mélységgel van megáldva. Elder scrolls onlinet is nyomjuk még. Mást nem igazán. Felraktuk poénból a sw jedi knight jedi academyt és beconfigoltam egy szervert és így lehet poénkodni rendesen. Choose wisely :D
  • sirdond
    #1040
    a moba-k annyira nem vonzanak, TESO-val még anno megjelenés után játszottam,de annyira lapos lett,hogy kb 2 nap alatt meguntam. Jedi academy-t azt viszont szeretem,de még soha nem pvp-ztem benne. :D
  • Zero_003
    #1041
    Úgysincs kapacitásuk rá hogy bannolva tartsanak. :P
  • Zero_003
    #1042
    Na egyébként pont mostanában elkezdtem megint erődöt építeni.
    Mármint generáltam egy rakás világot, kerestem helyet, de még nincs meg a tökéletes helyszín.

    Van egy olyan megint, ami egy négyzetnyi vulkán, kiemelkedve a síkságból. Az a gond vele, hogy csak nekró szomszédja van, goblinok nincsenek a környéken. Ja és fák sem, kősivatag az egész. De könnyen belakható, bevédhető, van magma meg víz.

    Van most egy jobb, mindenféle szomszéd van, folyóvölgy, vulkán, fák is, de azon aggódom, hogy az iszapos homok jó-e az üveggyártásnak, meg hogy van-e valahol agyag..? Jó lenne egy mindenre képes erőd...

    Egyébként a háromfelé szegregált erődöt akarom megépíteni végre, egyharmad normál törpe, egyharmad vérfarkas vagy vérakármi, meg egyharmad vámpír, mindhárom önmagában önellátó... Az nagyon nagy meló, és rohadtul össze kell szervezni, meg előre jól megtervezni az egészet. Úgy szeretném, hogy a sima törpék laknának a hegyben, ahogy azt szokták, a vérizék egy felszíni faluban, házakban, a vámpírok meg egy föld alatti városban, alattuk meg zombikkal töltött kriptarendszer. Különböző szekciók közt zsiliprendszerek, meg csúszdák, amiken árut lehet átadni. Kereskedelmet meg bevándorlást lesz szép megoldani így...
    Vérizéknek nem kell kaja csak alkohol, ők lehetnének egy ilyen felszíni mezőgazdász-alkoholista banda, a vámpíroknak meg se kaja, se alkohol nem kell, ellenben rohadt lassan dolgoznak, nem tudom mire lennének használhatók a védelmen kívül...

    Nem tudom, lesz-e erőm hozzá, két napja csak a tökéletes helyet keresem, ahol esélyes, hogy lesz türelmem végigcsinálni...
  • DarkHorSe
    #1043