1280
roguelike
  • Terawatt
    #964
    Mentést leszedtem, holnap megnézem mit tehetek. Vagyis ma. Remélem elkezdtétek már a sereget, mert fingom sincs hogy kell csinálni.
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2014.12.28. 03:13:47
  • sirdond
    #965
    nincs még military. nekem lenne kedvem játszani és ma, vagy max holnap be is fejezném, de utána csak jövő hét végén érek rá megint.
  • Terawatt
    #966
    Csináld és onnan folytatom. :) szerk: csinálj militaryt :D
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2014.12.28. 14:09:07
  • sirdond
    #967
    ok, akkor elkezdtem :D
  • sirdond
    #968
    nem is mondtad,hogy Mayor lettél Zero :D
  • sirdond
    #969
    Amúgy az a szegény miner-t miért nem láttad a kórházban? :D
  • sirdond
    #970
    dwarven child mood -> legendary woodcrafting...
    ja és nem értem. le van szabályozva,hogy ne legyen 5nél több gyerek,erre van 20. megint bugos lenne?
    Utoljára szerkesztette: sirdond, 2014.12.28. 16:02:57
  • Terawatt
    #971
    Szerintem zero nem állította be :)
  • sirdond
    #972
    lényegtelen, mert most már az én beállításaim élnek és még mindig szaporodnak, mint a nyulak :D
  • Terawatt
    #973
    Dumpolni kell a lávába :D
  • sirdond
    #974
    meglátogatott egy tűzokádó forgotten beast az alsó barlangrendszerben. kicsit brutál módon pusztít mindent, szóval reméljük nem jut be sehol, mert akkor valószínűleg vége az erődnek :D

    szerencsére repülni nem tud.
  • sirdond
    #975
    megint mood, megint egy legendary woodcrafter, beszarok :D
  • sirdond
    #976
    nem sikerült ma befejezni, elnézést érte. csak két hónap maradt, szóval holnap tuti meglesz a mentés.

    viszont elkezdték elég agresszívan írni a törpök, hogy item inaccessible és nem tudom miért. remélem nem egy újabb bug. egyelőre a játékmenetet még nem érinti,de zavaró.
  • sirdond
    #977
    nvm, az egyik underground cave okozta miután megnyitottam hogy kicsit felfedezzem. utána a vadászok is megbolondultak. asszem ebből nem lesz underground farming :/
  • sirdond
    #978
    dicsőséges törp seregünknek megszületett első fényes győzelme csatában! két slug man bemerészkedett az erődbe és ezt nem nézhettem tétlenül!

    jöhetnek a goblinok :D
  • Terawatt
    #979
    But not on my watch! :D
  • sirdond
    #980
    Na akkor itt a mentés:
    http://data.hu/get/8349978/region1.7z

    Erről az évről annyit, hogy megcsináltam a fémtermelést, sajnos vasércet nem találtam, valószínűleg nincs is, de van Tetrahedrite bőséggel, amiben réz és ezüst van szóval annyira nem rossz. Plusz van kevéske aluminium is, de azt nem volt kedvem már keresgélni.

    Ezen kívül felállítottam a military részleget. Pontosan nem tudom mikor, valahogy a nyár közepén, de azóta elég sokat fejlődtek, egy közepes méretű goblin ostromot simán levernek szerintem. A vége előtt egy hónappal kivettem 5 embert a squadból és csináltam egy másikat is. Mindkettőt feltöltöttem újoncokkal így már 20 fős összesen a military. A páncélok folyamatosan készülnek, amiatt ne aggódj, illetve tréningeznek folyamatosan.

    Ja igen, ruhákat majd meg kell oldani. Pont jött egy tünde karaván, de sajnos nem volt náluk lószar se, így majd amikor jön a következő karaván vegyél bőségesen. Managernél be van rakva, hogy csinálják őket ott meg tudod nézni,hogy mik (j-m), bőr folyamatosan jön a vadászok által, illetve a nagyobb állatokat már mind levágtam, egyedül a kis méretűek meg azok maradtak meg amelyik gyapjút ad.

    Figyelj,hogy mindig legyen pia, most vagyunk kb olyan szinten, hogy folyamatosan csinálni kell különben elfogy. Kajával nincs gond, az akár 1000 évig is elég :D

    Amúgy furcsa hogy 3 év alatt egy ostrom nem volt még.

    Szerk: és még annyi, hogy ez a 40.19es verzió még
    Utoljára szerkesztette: sirdond, 2014.12.30. 11:53:19
  • SaGa
    #981
    Ezt most melyik release-zel toljátok? Merthogy már a 40.23 is kijött.
  • Terawatt
    #982
    .19
  • Zero7th
    #983
    Na és most csinálja valaki?
  • sirdond
    #984
    szerintem Urist McTera épp most halt bele egy forgotten beast támadásba :D
  • Terawatt
    #985
    Épp most nézegetem, hogy mit alkottatok és elég wtf, jól néz ki, de fogalmam sincs mit fogok majd csinálni, szerintem keresgélek még érc után meg kinyírom az összes törpét a láva tóval.
  • Zero7th
    #986
    Megnéztem, egyelőre alap tilesettel* aztán alig látom, mi van...

    *Basszus, hogy ilyen gyorsan updatelnek... A 40.akármennyi óta nem tudom, mit kell belőni az ironhand tilesethez kézzel, mert ahogy csinálom, az nem jó, az összes törpe hullának látszik. Csak ilyen egybepakkolt verzióm van. De .19-ből csak az otthoni asztalin, ez meg egy laptop most nálam, és erre már csak a .22-est tudtam felrakni. Eh, mindegy.

    Látom tényleg nem nyúltál az erődprojektemhez, meg nem húztad meg a kart sem... :P Nem árasztaná el az egész erődöt, csak az új részt. Az "alagsori" ajtóig... :P
  • Zero7th
    #987
    Na jó, te viszont ne csak nézegesd, tolj le egy évet akkor már! :)
  • Terawatt
    #988
    Elkezdtem, de fogalmam sincs mihez nyúljak :D Kicsit kutakodok a föld alatt, hátha találok valamit ami jól fog jönni nektek. Elrendezésre egész pofás lett az erőd eddig.
  • Zero7th
    #989
    Pont ez a lényeg, hogy ne tudd, mi merre hány méter, aztán eszkábálj hozzá _valamit_. Nem tökéletes erőd a cél, hanem az ezzel a káosszal nehezített működő. És végül a vicces halál.

    Meg kevesen is vagyunk hozzá, háromévente jut valakire a kör, két év alatt meg nem változik annyit az erőd, hogy ne ismerjem fel mióta legutóbb nálam járt... De azért jó ez így is, csak lesz így is !FUN!. :)
  • sirdond
    #990
    ha adhatok tippet pár tippet:

    a ruhák kezdtek elöregedni mikor átadtam a mentést, nem vészes,de már cserére érettek . és bár beraktam pár ruha típust manager listába, de közel sem mindet és nem eleget mindenkinek. csináld meg azt valami jobbra.
    http://dwarffortresswiki.org/index.php/DF2014:Clothing
    http://dwarffortresswiki.org/index.php/DF2014:Wear
    és ehhez kapcsolódik, hogy amikor lecserélik a ruhát újabbra, akkor a régit szanaszét hagyják (ha csak nincs valami tároló a kijelölt szobájában), meg kell oldani azoknak az eltüntetését is, fentebbi cikkekben írnak rá módszert.

    csinálj (többszintes) felszíni erődöt akár zárt tetővel, barikáddal, vizes(lávás)árokkal, telepítsd át a militaryt és a depot, zárd le a mostani bejáratot.

    csinálj lövész military egységet.

    és ezek mellett persze folyamatosan tartsd életben az erődöt :D
  • Terawatt
    #991
    Igyekszem

    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2015.01.03. 18:49:29
  • Zero7th
    #992
    Wut?!

    Bazze, KÉSZEN VAN a felszíni erőd árokkal, nem nézted meg? :D Azt építettem egész évemben... :P Oké, nem több szintes még, az igaz.
    Meg NEHOGY legyen benne víz, így megmászhatatlan, vízzel meg átússzák, vagy átmászkálnak rajta ha télen esetleg befagy. Magmát lehet bele esetleg tölteni, de azt is inkább egy külső körbe tölteném bele, mert magmaimmunis lényeknek az víz, tehát átússzák és felmásznak a falon.
  • sirdond
    #993
    hogyne láttam volna és tetszik is,de miért nem a mostani erődhöz építetted? :D

    így nem olyan jó, mert túl messze van. vagy a belső részt kell átköltöztetni alá, vagy a mostanira lehetne felhúzni egy újat
    Utoljára szerkesztette: sirdond, 2015.01.03. 21:49:19
  • Zero7th
    #994
    Mert a mostani a hegyoldalban van, és ott nem tudtam volna ezt megcsinálni, legalábbis nem ennyi idő alatt, sokkal többet kellett volna ásni. Plusz ugye az egész rendszeremet akartam megmutatni, ami nem fér be a tiéd alá/fölé.
  • Zero7th
    #995
    Ja, meg ha használni akarjuk bővítésként, össze lehet kötni magasabb szinten is, nem fontos legalul. Csak minél kevesebb csatlakozási pontot akartam, arra készülve, hogy esetleg nem végzek a fallal az év végére.
  • sirdond
    #996
    végül is, úgy is fun fort :D

    akkor tessék Tera, újabb ötlet :D
  • sirdond
    #997
    Na van valami fejlemény Tera?
  • Terawatt
    #998
    Most még csak tán 1 órát toltam. Mindig van valami más. :D Épp a gyakornoki meló után szaglászok, önéletrajzot írtam meg motlevelet. Van ötletetek budapesten rendszergazdának, hogy hova jelentkezzek akkor örömmel fogadom.
  • sirdond
    #999
    Nem igazán, bocsi. Még csak nem is Bp-n dolgozok :D
  • Terawatt
    #1000
    Ezredik hozzászólááááááás!
  • Zero7th
    #1001
    Tékvadászat helyett inkább mesélj, hogy állsz? :P
  • Terawatt
    #1002
    Utóbbi pár napban nem igazán volt motivációm játszani, időnként mentem egy két böngészős instant fun tankozást azt ennyi.
  • sirdond
    #1003
    This is a take. All craftdwarfship is of the highest quality. It is a masterfully designed forum post showing the image of two dwarves. The artwork relates to the foundation of the Wizards of the Coast by William O'Connor Studios. The dwarves are preparing for battle.The post menaces with spikes or boredom.