1280
roguelike
  • Zero7th
    #884
    Az nem számít, ha kedved van hozzá.
  • Terawatt
    #885
    Én is kiestem ezalatt az x hónap alatt mióta nem toltam, csak elő kell újra venni a játékot, kinyitni a wikit hozzá és valami nagyon barátságos helyen letelepedni elsőre és ott ráhangolódni. :) Én mindenképp ezt fogom tenni amint lesz egy kis időm. Volt valahol egy nagyon jó ábra, ahol fel volt sorolva a fort kiépítésének menete/összefüggés épületek között. Arra emlékszem, hogy az nagyon hasznos volt, hogy ne felejtsek el dolgokat/előre tervezzek.

    Nem kell elsőre már jönnöd folytatásost játszani, csak kezdj el egyet egyedül tanulgass bele, kérdezz bátran és have Fun-fun. :)

    Jó öreg Starter pack(aka lazy newb pack) a hasznos addonokkal, hála az égnek v.: '19, így ha ezek után verzió problémánk lesz akkor tökön szúrom magam.

    ui.: van stonesense a packban, így minden vágyam kielégülni látszik.
  • sirdond
    #886
    Tera, elkezdted már az első évet?
  • Terawatt
    #887
    Én mondtam, hogy egyelőre kimaradok, mert nincs időm rá, de figyelemmel kísérem a dolgokat. :)
  • sirdond
    #888
    ja ok, az valahogy kimaradt nekem :D

    csak mert Zero azt írta,hogy elküldte neked is, én meg neki azt mondtam,hogy ma kezdem, de mégsem kezdtem el :D
    kicsit tolódik,de a héten megcsinálom az első évet és majd persze írok egy rövidke beszámolót is (hátha kedvet kapnak mások is). :)
  • Terawatt
    #889
    Mindenképp írj. :) Gondolom azért küldte, hogy bele nézzek ha kedvet kapok, meg hogy gyűljön. Ihletet kapok akkor valszeg neki esek saját magam is onnan.
  • Zero7th
    #890
    Mindenképp írj beszámolót, mert egyrészt azért csináljuk, másrészt nekünk sem árt tudni, mire gondoltál, amikor folytatjuk az erődöt.
  • Zero7th
    #891
    Na mi a helyzet?
  • sirdond
    #892
    még folyamatban :D
    ma meg holnap nem tudok vele játszani, kicsit megcsúsztam, de igyekszek. neked mikortól jó?
  • Zero7th
    #893
    Vasárnap vagy hétfőn tudok vele foglalkozni leghamarabb, és kb 27.-től lesz legközelebb olyan dolgom ami akadályoz.
  • sirdond
    #894
    oh ok, akkor még van időm :)
  • sirdond
    #895
    Dwarf Fortress 40.20 released
  • Terawatt
    #896
    Zero kezd újra mert kompatibilitási hiba van az új verzió miatt, de gyorsan ám mert mindig rád várunk.
  • sirdond
    #897
    Nah, sikerült befejezni az első évet, vagyis nem teljesen, mert törp naptár szerint pár nappal korábban hagytam abba. Ugyanis pont a végén kaptam bevándorlókat, nem is keveset (24 összesen) és úgy voltam vele,hogy inkább nem birizgálom őket, majd a következő játékos beosztja őket :D Persze tele vannak használhatatlan parasztokkal, ahogy az kell :)

    Az első évről egy szóval annyit mondanék, hogy: unalmas. Igen sajnos ezt kell írnom, gyakorlatilag semmi nem történt. Nem voltak erdő miatt mérges tündék, borzok ellen harcoló és meghaló merchantok, semmi ostrom. A goblinok most nagyon visszafogták magukat.
    Úgyhogy végig csak sim city volt. Mivel Zero csak egy pick-et hozott és még miner skillt is elfelejtett rakni valakinek így az elején kicsit lassan tudtam "kifúrni" a szükséges helyeket :D

    Sikerült felépíteni egy stabil alapot, van kaja és pia bőven. Annyira agresszívan próbáltam érceket keresni, hogy sikerült 3 barlangrendszerbe is belefúrnom, úgyhogy Zero (vagy aki a következő lesz) figyeljen rá. Elfalaztam, így most csak a building destroyer lények tudnak bejönni (azaz pár elég ritka lény, meg az összes forgotten beast muhaha ). Szóval erre majd ki kell találni valami biztosabb módszert. Egyébként az érintett helyeket Hotkey-ekre raktam, így könnyebben megtalálod. Még annyi, hogy a 3. barlangrendszer már az alja a világnak, mivel adamantine-t és lávát is talált (a vulkánon kívül).

    Military-t el akartam kezdeni, de eleinte nem jött annyi törp, amiből építkezni tudtam volna, így vagy függőben hagyod a következő évig és imádkozol,hogy ne jöjjön semmi extra :D vagy megpróbálsz csinálni te, ami amúgy nem olyan nehéz feladat.

    Sajnos normális ércet elegendő mennyiségben nem találtam így az is rád várat, viszont egy üllőt már vettem. Workshop rész elég alap szinten lett kidolgozva, ha van rá jobb ötleted, nyugodtan alakítsd át, meg persze bármit!

    Azt hiszem ennyi, első évről amúgy sem lehet sokat írni, főleg ha nem történik semmi.

    Sok sikert a következő évhez! Remélem túléled, mert én látok potenciált az erődben :)

    (emailben küldtem a mentést)
  • sirdond
    #898
    nvm, a building destroyer lények sem tudják elpusztítani a falakat, valamiért rosszul emlékeztem rá. Akkor nincs annyira nagy gond. Csak a legalsó ajtót kell majd befalazni :)
  • Terawatt
    #899
  • Zero7th
    #900
    Holnap megnézem, jó eséllyel tovább is adom.
    Tényleg, én jövök egyáltalán?

    Az nem baj, ha nem történt semmi érdemleges, az azt jelenti, hogy probléma sem volt. :)

    Fura, nekem nem szokott gondot okozni a bányász skill hiánya.

    Goblinok nem nagyon jönnek az első évben, én max nekromanta ostromot láttam ilyen korán, az meg most nem lesz, mert nincs torony a környéken. Azt nem tudom, hogy kisebb raidek vannak-e korlátozva, de igazi nagy ostrom csak 80-as populáció fölött lehet csak.

    És egyébként hogy állunk, mezőgazdaság felállt már? Föld alatti farmok, kút, ilyesmi?
  • Terawatt
    #901
    Egyelőre csak ketten toljátok az első kört szal te vagy. :)
  • sirdond
    #902
    Én azért szoktam találkozni goblinokkal az első évben is. Nem nagy számú ostromokkal, de azért bőven elég,hogy befejezzék egy fortress életét.
    Farmot csak egyet csináltam, az folyamatosan termel. Kút sincs még,de az egyik barlangrendszer vízzel teli, úgyhogy az használható. Egyébként én nem is szoktam kutat építeni,amíg nincs meg a kórház.
  • Zero7th
    #903
    Nekem első dolgom a bezárkózás szokott lenni... Kút meg nem csak a kórházhoz kell, és az egyébként is csak egy kupac ágy egy szobában, nem? És az meg tuti, hogy nem a barlangrendszerből fog vizet szerezni, hanem a patakból. Kell hozzá egy víztározó meg egy nyomásérzékelős automata floodgate, ami ha kevés víz van, kinyílik, ha sok, akkor meg elzár. Majd nézzétek meg, ha megépítem.

    Más:
    80%-kal le van árazva a Prison Architect a Steamen, 4 EUR most még egy pár óráig. Ha esetleg szerettek mást is terelgetni, nem csak törpéket... :)
    Warezzal játszottam, de sűrűn van update, amit szar manuálisan követni, és a kis genyó tudja, hogy warez, 100 fegyencnél letilt, crack meg nincs hozzá.
  • sirdond
    #904
    régebben felszíni tócsákból gyűjtöttem a víztározóba, csak aztán leszoktam róla, mert a goblinok szeretnek megpróbálni bejutni onnan :D
    alulról meg semmi veszély nem fenyeget, ha úgy van megépítve. folyóból/patakból még nem próbáltam, de majd megnézem hogyan csinálod.
  • Zero7th
    #905
    A vízbevezető folyosóra kell egy szintnyi lépcső, és azon a kockán, ahol leesik a víz, építeni kell egy fortificationt. Azt nem lehet felülről elpusztítani, még az úszó building destroyerek sem tudják. Úgyhogy 100% biztonságos. Egyébként ugyanez kell a vulkán felé is, és akkor nem jönnek be magmarákok meg magmaemberek sem.
  • sirdond
    #906
    igen, vulkánnál ezt szoktam csinálni. ha alulról hozod,ott meg egy floor grate-et kell rakni, ennyi a különbség.
  • Terawatt
    #907
    Lesz mit pótolnom úgy érzem, mert ilyesmikhez nem konyítok egyáltalán. :D
  • DarkHorSe
    #908
    Enis mindig folyobol szereztem vizet, ilyen kapcsolokkal a fold alatt mindig elvezettem magamhoz . Szerintem par nap mulva ujra erot veszek magamon :D
  • sirdond
    #909
    Tudtam én,hogy kedvet kaptok hozzá

    Valaki meghal semmi gond (úgy is az a lényege), legfeljebb kezdünk egy újat
    Utoljára szerkesztette: sirdond, 2014.12.23. 10:08:30
  • Terawatt
    #910
    Ez a beszéd! :) Nekem a felszín környékén volt barlangban víz, de asszem egy idő után nem volt már jó mert állott volt.
  • Terawatt
    #911
    Mekkora a max népesség és a felnőtt gyerek arány?
  • Zero7th
    #912
    Az saját konfigos beállítás, és nem küldtük körbe.
  • Terawatt
    #913
    Valamiben meg kéne állapodni, mert nem lenne jó ha sok haszontalan kölyökkel lenne tele a fort.
  • Zero7th
    #914
    Most kezdtem csak el nézegetni. Viccesen másképp építkezünk, az tuti. :)

    Viszont az ironhand graf pakk perpill olyan, hogy az összes törpe halottnak látszik. :P Mondjuk csak a tilesetet pakoltam be, megnézem mi van, ha az egész összecsomagolt DF-et használom, hátha úgy jó.
  • sirdond
    #915
    én 5:10-et állítottam be, mert nem szeretem, ha tele van sok haszontalan gyerekkel a fortress :D

    amúgy igen, a saját építkezési stílusomat úgy jellemezném, hogy primitív :)
    nem igazán szoktam foglalkozni azzal,hogy mi hogy nézzen ki
    Utoljára szerkesztette: sirdond, 2014.12.23. 16:58:03
  • Zero7th
    #916
    Na, gondolataim, ömlesztve.
    Első és legfontosabb: hol van a csapóhidat vezérlő kar?
    Nem csodálom, hogy kevés volt a bányász, ez már most egy hodály... :D Minek háromszor hármas felfedező akna, és kettő széles fémkereső folyosó? Ötször ötös workshopok? Nem baj, csak minek? :P
    Asztal és szék helyett én ládát és szekrényt szoktam nekik adni... De most már nem építem át, mert hátul vannak az ágyak, a szekrény meg blokkolja az átjárást. Nem látom még, hogyan fogjuk bővíteni, de majd megoldjuk.
    Hogy tudtad a farmot öntözés nélkül beindítani?

    Közben építem a magma workshopokat, majdnem elárasztottam az erőd alsó részét magmával... :P Még jó, hogy a biztos-ami-biztos alapon tettem egy ajtót. A bányász sem sült meg, teljesen büszke vagyok magamra.

    Közben egy törpe possessed lett. Legszarabb strange mood, nem kap belőle skillt. Remélem akkor legalább valami überdurva tárgyat készít...
  • Zero7th
    #917
    Súlyos ajtó és zsákhiány van, elkezdtem orvosolni. Van vagy háromszáz tisztítatlan hal. A madarakat beengedtem a legelőről, nekik nem kell. Levonultak az ebédlőbe.
    A kaja és piatermeléssel meg vagyok elégedve teljesen. Végülis a védelem is rendben van, amint megtalálom a kart... Aztán ha nem, építek egy újat, az sem baj, ha kettő van.

    Fasza kis erőd ez. Jó lesz.

    A possessed törpe elkezdte összegyűjteni az alapanyagokat, nem fog megőrülni szerencsére nyersanyaghiány miatt.
  • sirdond
    #918
    ja igen, azt a kart nem sokkal előtte romboltam le, és elfelejtettem megcsinálni az új meeting hall-ban.
    azért 2 széles a fémfeltáró folyosó (ez jó :D ), hogy lefoglalja a minereket, mert akkor éppen nem volt semmi dolguk.

    egyébként csinálhatsz teljesen új szintet szobákkal, nem muszáj azt használni, amit elkezdtem, legalább meglátom te hogyan szoktad.

    soil tipusú talajt nem kell öntözni, automatikusan termelhető rajta akármi.

    milyen workshop-ot foglalt el?
  • DarkHorSe
    #919
    kepeket! de azonnal :D
  • Terawatt
    #920
    Csinálok egy saját fortot most és ahhoz dokumentálok pár képpel, hogy még több kedved legyen. :)

    SoundSense-t megcsináltam kipróbálásra és ahogy nézem a hangokat, még arra is van bekészítve, ha hányna az emberem, sőt több féle is ! Az egyiknél azt hittem épp befosik az aki a hangját adta.
  • Zero7th
    #921
    Aha, sejtettem a soil-t. Arra nem szoktam figyelni, és a legutóbbi pár erődömben már rögtön az első szint nem az volt...

    Oké, építem a kart.

    A bányászokat miért akarod folyamatosan dolgoztatni? :P Majd keresek én is fémet, szal lesz dolguk... Egyébként a magma workshopok kiásása közben találtam tetrahedritet... :P

    Szokás szerint a craftdwarf's workshopot, szal valami trombitára vagy hasonló "hasznos" tárgyra számíthatunk...

    Új bevándorlók, és most felfüggesztem kicsit a játékot.

    Illetve függesztettem, és nem küldtem el a hozzászólást, úgyhogy folytatom.

    Azt sem tudom, mi a dátum, meg nem ismerem a törpe naptárat. Hó az nem volt, tutira. Mikor adtad te át ezt nekem? :P
  • Zero7th
    #922
    "egyébként csinálhatsz teljesen új szintet szobákkal, nem muszáj azt használni, amit elkezdtem, legalább meglátom te hogyan szoktad."

    Umm. Elgondolkodtam ezen. Építsem meg az én szokásos erődömet a map egy másik részén?
    Látom, burrows nincs még belőve, megcsinálom azt is. Tudjátok azt kezelni?

    Ja, és attól tartok, hogy ha jönnek a goblinok, a négylábúinknak reszeltek. Megpróbálok a föld alatt a talajon füvet termeszteni, és oda átcsoportosítani őket. 43an vagyunk.

    És a possessed törpét benéztem, cérna kell neki. Még jó, hogy itt az ember karaván.
  • Terawatt
    #923
    Erőd: RalnÍr aka Silverland

    Sok állattal és nyersanyaggal megpakolva érkeztek meg főszereplőink a hegyek árnyékába, hogy új életet kezdjenek. A Nagy Törpe 125. évét írjuk, ahol a világ tele van veszéllyel.

    Lokum, aki egy munka által acéllá kovácsolt erős erőnlétnek örvendő törpének lehetne leírni sok szörnyűséget látott már az életben. Nyolcvanhatodik esztendejében jár, de még mindig bármikor fegyvert ragadna, hogyha vezetője úgy kívánná.

    Egyszer vadászni indult öccsével Kikrosttal és a bokrokból rájuk támadtak az óriás mosómedvék. Szerencsétlen ifjút nagy nehezen, de legyűrték széttépve hosszú barna szakállas arcát. Nagy árat fizettek a lakomáért. Lokum egyet levágott fejszéjével, majd egy másikat súlyosan megsebesített az oldalán. Végül el kellett menekülni, mert kis híján letépték fegyverforgató kezét, amit sürgősen el kellett látni. Nem sokon múlt aznap az élete.

    Foggal, körömmel kapaszkodott az élet sziklájának minden repedésébe, hogy megteremtse családjának a mindennapi ételt az asztalra… Tele van reményekkel és most útra keltek, hogy felperzselt otthonuk emlékét hátra hagyva új életet kezdjenek életben maradt fiával és pár sorstársukkal.
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2014.12.23. 23:32:28