1280
roguelike
  • 7th Zero
    #844
    Na, visszapofátlankodtam.

    .10 az aktuális, de még megy a bugfix. Sőt, Toady talált olyan hibát, amivel azt sem érti, mitől van. :P
  • 7th Zero
    #845
    Egyrészt hogyan tudsz ilyen fixen vulkánt találni, másrészt mik ezek a nagy hodály termek, amiket építgettek folyton? :P
  • Terawatt
    #846
    Visszatért ! Üdv újra közöttünk :)

    Szeretek nagyobb termeket csinálni és akkor szépen elfér minden.

  • sirdond
    #847
    Welcome back :D

    Az nagy szoba a meeting hall, és épp akkor bővítettem, mert panaszkodtak,hogy heringparti van :)
    Vulkán-t pedig úgy,ahogy korábban is írtam advanced worldgen paraméterekkel. Gyakorlatilag mindig van 1-2 jó hely egy közepes térképen.
  • 7th Zero
    #848
    Én nem szeretek hegyen lakni, és az advanced worldgen is hegybe rakja a vulkánokat. Régen volt olyan, hogy töksík terepen, sűrű erdő közepén a felszínre ért egy magma pipe, Azokat a helyeket szerettem, de már nincs ilyen, úgy látom.

    A múltkor az a négyzetes vulkán aranyos volt, azzal jól elvoltam...
  • sirdond
    #849
    elvileg meg lehet csinálni azt is, viszont én meg pont azt szeretem,ha baszott nagy hegy van :D
  • Terawatt
    #850
    Én is. Elvégre törpékkel van dolgunk, nem hobbitokkal.
  • 7th Zero
    #851
    Ha hegy, akkor is legyen előtte egy vízszintes placc bejáratnak. Hegyek lábához szívesen telepszem én is, ilyen Moria jelleggel.
    Én attól hülyét kapok, ha nincs egy "alapszint", amihez pozícionálhatom az erődöt. Meg hely a felszíni farmoknak, bejárati erődnek amihez odatalál a karaván... ilyesmi...
  • sirdond
    #852
    már megint banánoltak?

    amúgy 40.11 released
    http://www.bay12forums.com/smf/index.php?topic=143329.0
  • Terawatt
    #853
    Neeee. :D Ez már vicc
  • Terawatt
    #854
    Már 0.40.19 jár a játék. Oldalon van egy szép mennyiségű szöveg a játék jövőjével kapcsolatban. Sirdond remélem nem vesztél még el :D
  • sirdond
    #855
    nem :D
    most éppen dark souls-ozok :D
  • Terawatt
    #856
    Imádtam. Kellően nehéz és ébren tart, mivel ügyességedre és az ösztöneidre vagy bízva. Nekem 10/10 az egész sorozat. Dark souls után a 2 egy fokkal könnyebb, de azért még mindig nem séta a parkban.
  • sirdond
    #857
    Eddig nekem is nagyon bejön. Még pár hónapja elkezdtem billentyűzeten, de ott nem volt jó, abba is hagytam rögtön az elején. Aztán most direkt ezért vettem egy király gamepad-et, na azzal klasszisokkal élvezhetőbb a játék. Egyébként a 2. résszel játszok először, azt írták hogy az elsőnek PC-n gondjai vannak a mentésekkel, így azt meghagyom későbbre, ha már javították.

    Amúgy a DLC-k mennyire szükségesek a játékhoz? (mert egyelőre csak a simát vettem meg:)
  • Terawatt
    #858
    DLC egyáltalán nem kell az alaphoz tudtommal, dlcket nem próbáltam. Első résznél nem volt gondom a mentésekkel és én mind a kettőt billentyűzettel toltam erősen átalakítva a gomb kiosztást. :) Második részt kb a 90%nál hagytam abba, egyik napról a másikra nem indítottam el, de majd sztem dlckkel neki esek vizsgaidőszak végén.
  • sirdond
    #859
    Jó, hát mondjuk annyi szabadidőm nincs sajnos, hogy ilyenekkel kínozzam magam :D
    Egyébként én is valami moddal próbáltam billentyűzeten

    Mi legyen a DF-szel? csak hogy kicsit ON is legyen a téma
  • Terawatt
    #860
    Hát mostanában szerintem nem lesz hozzá humorom, de majd valamikor megint elő szedem és meglátjuk. Elő kaparom majd akkor Zero-t is , vagy hogy is hívták már azt az ember réges rég (joking).

    Idén már nem fogom tolni valszeg.
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2014.12.09. 17:32:41
  • Zero7th
    #861
    Na itt vagyok ám, és lassan tényleg csinálhatnánk valamit. 40.19 jó számnak tűnik, én bízom benne! :) Ugyan nem követtem minden fixet, de 19 peccs már csak kikalapálta a súlyos hibákat. Igazából ha nem fagyogat, az már elég részemről...

    Készen állunk elkezdeni egyet?
  • sirdond
    #862
    épp akartam írni, hogy akkor megvárjuk a df2015-öt? :DDD

    de amúgy én kész vagyok. most időm is lesz játszani, úgyhogy felőlem mehet!
  • Terawatt
    #863
    Biztos vagy benne, hogy egy hét múlva nem látunk a neved mellett egy koponyát? Én sajnos nem érek rá és valszeg január végéig még nem lesz időm. Mindenesetre üdv újra közöttünk. Hirtelen a magyar df közösség 50% népességnövekedést ért el.
  • Zero7th
    #864
    Ha az eddigi tempót vesszük alapul, akkor a következő verzió csak DF2018 lesz... :P

    De az a helyzet, hogy én szombattól egy hétig házon kívül vagyok, szal vagy igyekeznem kell de nagyon, vagy nem nekem kéne kezdenem. Ez utóbbi meg azért nem frankó, mert folytatni sem tudom jövő héten, szal akkor az egész csúszik.
    Na jó, akkor ráállok, megpróbálom most gyorsan három nap alatt legenerálni meg elkezdeni. De az is lehet, hogy csak generálok és embarkolok, aztán tovább is adom.
  • Zero7th
    #865
    Igyekszem majd kerülni a hülyéket, és akkor talán elkerülhetem, hogy beszóljak nekik... :P

    Darkhorse-szal mi van? Majdnem rá tudtuk beszélni a múltkor.
    ...
    Ja, #812-ben látom, hogy mégsem...
  • sirdond
    #866
    ha most a héten még megcsinálod, én hétfő-kedd tudom folytatni ott,ahol abbahagytad.
  • Zero7th
    #867
    Generáltam egy világot, addig jutottam. Majd holnap keresek helyet...
    Akkor most ne legyen durván nehéz hely, elég problémánk lesz a folytatásos játékból? Semmi terrifying környék, glacier kezdőhely?
  • Terawatt
    #868
    Első körben szerintem ne legyen extrém, egymás építési szokásait megismerni átlátni elég problémát fog okozni
  • Zero7th
    #869
    Oké. És ahogy esik úgy puffan alapon legyen? Nincs mentés, nincs többszöri nekifutás, ahogy elsőre sikerül?

    Mondjuk ha "csalok", azt nyilván soha nem tudjátok meg, ha nem mondom el... :P
  • Terawatt
    #870
    Eredetileg hogy szokták csinálni? Gondolom ahogy jön kategória. Kezdésnek azért egy szilárdabb alapról kéne indulni, szal ne egy pestises fortress-t küldj tovább.
  • Zero7th
    #871
    Nem derül ki a beszámolókból, ha csinálnak ilyet. Szerintem nem "csalnak", mert akkor sosem buknának be erődöket, meg nem jönne csőstől a "fun".

    Nem tudom, ti próbáltátok ezt a 40-est?
    Mert én a múltkori néhány lefagyós próbálkozással azért elég rendesen meglepődtem azon, hogy simán bemásztak az ellenségek a falon, de még a vulkán függőleges falán is 10+ szinteket. Nagyon meg kell majd gondolni ezt a védekezést...
    Viszont állítólag áthajlást nem tudnak mászni, tehát olyat, ha kiugrás van kifelé a függőleges felületből. Ez akkor vagy azt jelenti, hogy 2 magas falat kell építeni, és a második kiugrasztott, vagy azt, hogy ásunk egy 2 széles gödröt, és a belső sáv fölé befüggesztve a falat. Ez utóbbi a kevesebb nyersanyag, viszont szerintem irtó ronda. Az most ne érdekeljen? :P

    Meg remélem, hogy csapdákhoz, hadsereghez értetek, mert én ahhoz nem. :D Általában teknős+íjászok kombóval nyomom, de már x játék óta az íjászokig sem jutottam el...

    Meg legutóbb nem működtek a vadászok egyáltalán, pedig volt felszerelésük, nyílvesszőjük, engedélyezve volt a munka, és mégis csak a töküket vakargatták... A bevándorló vadászok már csinálták a dolgukat, de az embarkos nem. Az vajon miért lehet? Mert ha ezt nem oldom meg, nem viszek vadászt, az tuti...

    Tényleg, akkor embark hogyan legyen? Mit szólnátok ahhoz, hogy:
    leader (miner lesz, de skill nélkül)
    woodcutter-carpenter
    grower-brewer
    herbalist-butcher
    cook-tanner
    mechanic-architect
    mason-stoneworker

    NINCS üllő, 1 balta, 1 csákány, 1 macska, kb 6 kutya, néhány madár, 21-21 mag mindenből, kb 60 egység alkohol, kb ugyanennyi kaja, meg még ami nem jut eszembe de fontos...

    Na ezt most leírtam, de csak vitaindítónak, nem nagyon emlékszem már a standard embarkomra, nincs előttem a játék, és amúgy is kivettem a vadászt. Így egy kicsit a butcher-tanner skill is felesleges lehet. A favágóm szokott axedwarf lenni, de gyakorlatilag még soha nem használtam harcosnak.
    A mechanic-architect is elég rossz párosítás, alig lesz dolga. Lehet, hogy nem is kell architect. Szoktam vinni, mert szeretem a szép hidakat, és a törpék is. :)
  • Zero7th
    #872
    Generáltam még két világot, mire találtam szimpatikus helyet.

    Úgy megyünk, hogy:
    leader (miner), dorfoltam magam. A többiekből lehet választani:
    carpenter+mechanic
    mason+architect
    wood cutter+engraver
    cook+herbalist (nő)
    brewer+grower
    tanner+fisherdwarf (nő)

    Hoztunk baltát, csákányt, egy kötelet, 80 sört és bort, 110 kaját, amiből 70 plump helmet, 21 magot mindenből, kivéve plump helmet spawn, abból 41, 6 kutyát, 1 macskát, és mindenféle madárból egy szaporodó párat. A szekerünket egy dromedár és egy ló húzta. Az összes fából és szövetből készült szemetet kiszórtam, meg az üllőt is. Az első őszig úgysem kell, addigra meg lesz elég árunk, hogy szerezzünk egyet a karavántól.

    A környék untamed wilds, egy biom az egész. Lesz fém és flux stone. Nincs rétegvíz. Északon placc erdővel és patakkal, délen hegy vulkánnal. Mindenféle szomszédunk van, de sajnos nincs nekromanta torony a környéken, azt egy kicsit bánom. A terep egészen frankó, van egy beugró a hegyben, amit könnyű lesz lefalazni, bár azt még nem tudom, hogy a hegy felőli oldalt hogyan kell majd lezárni.

    Ma ennyi, holnap _talán_ elkezdem a játékot, de ne vegyetek rá mérget. Lehet, hogy így adom tovább, mert nem lesz rá időm. Ez is elég meló volt. :)
  • Zero7th
    #873
    Mondjátok, mit felejtettem el, mert _rengeteg_ pont maradt, miután kiosztottam a skilleket és felpakoltam az állatokat meg a szükséges cuccokat... Ennyi kajával és piával még sosem indultam neki erődnek, ez kb egész évben ki fog tartani nekem, bőven lesz idő építkezni és beindítani az élelmiszeripart.
    Utoljára szerkesztette: Zero7th, 2014.12.11. 23:06:38
  • Terawatt
    #874
    Brewer stipistop. :D Elsőre nem tűnik rossznak, de eléggé kiestem a formámból így inkább Sirdond mondja meg. :|
  • Zero7th
    #875
    Nagyon aggódom a mászás mechanika miatt. A falat még egész biztosan meg tudom építeni megmászhatatlanra, de a sziklával mi lesz? Alsó szintjén ássak alá egy kockányit körbe?
    Ja, és a felvonóhíd? Azt nem lehet a levegőbe építeni (azt nemtom, hogy aláásni lehet-e ha már kész), szóval ha fel van húzva, akkor az egy függőleges felületet alkot az alatta lévő árokfallal, ami a franc tudja, mászható-e. Mondjuk ez a kisebb gond, építek fölé egy kiugró faldarabot, meg ha jól rémlik, a felvhúzott híd tetejére nem lehet ráállni, a felvont híd falat alkot, padlót nem...

    Jó lesz ha ilyenek miatt ellep minket a !!FUN!! az első ostromnál... :P
  • DarkHorSe
    #876
    udv ujra koztunk :D
  • Zero7th
    #877
    Heh, kösz.

    Játékba beszállsz?
  • Terawatt
    #878
    *Darkhorse hangot imitál*
    - Igeen
  • sirdond
    #879
    na bocs, nem voltam

    nekem mindegy melyik leszek, majd valamelyiket elnevezem :D

    sikerült elkezdeni ma Zero?
  • Zero7th
    #880
    Melózom, ki tudja meddig. Hétfőn határidős tervszállítás, de én ma dolgozom az évben utoljára, szal ma mindent be kell fejeznem.
    Szal szerintem tiéd lesz az első év...
  • Zero7th
    #881
    Egészen biztosan nem fogok ma már játszani, kb még egy órát dolgozom. Hazamegyek, feltöltöm a savegame-et valahová, aztán döglés.
  • Zero7th
    #882
    Toldacuccottal elküldtem mindkettőtöknek a savegame-et. Megpróbáltam elkezdeni, de a maximalizmusom keresztülhúzta a számításaimat. Kijelöltem kiásásra a leendő míting hall közepét, aztán kiderült, hogy nincs elég mélyen még, és több mint a fele faraghatatlan iszap talaj. Úgyhogy taskmanager, kilőttem. Tiétek a pálya, még egyszer nem kezdek bele.
    Ha kapok egy elkezdett játékot, akkor majd biztosan nem akarom _tökéletesre_ csinálni, mint ahogy a singleplayer erődjeimet szoktam, úgyhogy nem lesz ilyen baj. Egyedül játszva általában 3-4szer belekezdek az első évbe, mire elégedett leszek a kezdéssel, na most erre sem időm nincs, sem értelme. Meg "csalás" is. (Afrancba, bevallottam véletlenül... :P)

    Na, szóval hajrá, csináljátok!

    Jövő héten szombat este vagy vasárnap tudok játszani legközelebb, ha addigra elkészültök esetleg.

    Remélem nem hal be a gépetek a 6x6-os maptól.
  • DarkHorSe
    #883
    en mar nagyon reg nem jatszottam :D