14
Out Of The Park Baseball 11
  • Bil Ur Sag
    #14
    A csapatrész bonyolultsága sajátja az ilyen játékoknak. Ebben rejlik az ízük. De szerintem a menük, és az alpontok logikusan vannak felépítve. Az egész játék könnyen átlátható. Szóval egy kis rutinnal, már mindent megtalál az ember a kezelőfelületen belül.
  • Bil Ur Sag
    #13
    N látom beindult a játék! :) Nagyon helyes. Érdemes átkutatnod azt a maradék 25% szabályhiányt! Lehet legközelebb pont az kell majd a győzelemhez! Jó szezont!

    Én a Pirates-el (favorit csapatom)-al nyomom éppen a szezonomat. Borzlmas kezdés után, átalakítottam egy kicsit a csapatom taktikáját, illetve a play by play-t is a magam íze szerint módosítom így most 7-8-al állok. Van még mit javítani. De asszem eddig is kihoztam a lehető legtöbbet a Pirates keretből :)
  • bakkerman
    #12
    fúúú hát nem kicsit bonyolúlt a gém csapatbeli része,a statisztikákból,röviditésekből kijövök azért,de nálam az alapvető probléma,hogy kb 75%-osan ismerem csak a szabályokat :S eddig 6 meccset toltam le,4-2vel állok,a Yankees-el vagyok,Jeter,Rodriguez állatok
  • bakkerman
    #11
    nah lejött a skidrow verzsön,kb 1 óra múlva írok majd egy kis beszámolót én is,képekkel :)
  • Bil Ur Sag
    #10
    Amire felfigyeltem a játékban, és ez mindenképpen nagy pozitívum, hogy végre valóban van értelme a megválasztott taktikának, és annak hogy ütésről ütésre, dobásról dobásra én vezetem a csapatomat. Ezt nagyon hiányolom pl. A baseball mogul sorozatól. Van értelme a bázislopásnak végre, a bunt használatának, az intentional walk-nak. Ergo egy kis odafigyeléssel és hozzáértéssel, a legerősebb csapatok ellen is nyerő taktika dolgozható ki. Pl. a morál szerepe nagyon meghatározó. Volt rá példám hogy az egyik legjobb játékosom morálja finoman szólva sem volt a csúcson, ám egy kis "béremelés" csodákra képes. A teljesítménye is láthatóan javult neki. Igazi ízét mondjuk ez a játék is csak akkor adja igazán, ha valaki szereti az efféle szöszmötölős adatbázis alapú játékokat. Ha valaki a 3D-s csillogásban talál örömöt, annak nem biztos hogy jó választás ez a játék. Én mind a két párti vagyok :) Szal két MLB 10 The Show játék között, szívesen eljátszok az OOTP 11-el is.
  • Bil Ur Sag
    #9
    Ha teheted próbáld ki egyszer az MLB 10 The Show-t. Iszonyúan jó játék. Hangulatban és játékélményben hozza az MVP baseball sorozat korai darabjait! Az MLB 2K10 inkább arcade. Ettől függetlenül jó az is!
  • Bil Ur Sag
    #8
    Csak a logók és a játékosok fényképei nem licenszeltek. A Nevek, a biográfiák, az elért eredményeik mind a valóságnak megfelelők.
    Nem említettem ám szerintem klassz dolog hogy helyet kapott benne egy historical menüpont is. Itt régebbi szezonokat játszhatunk le, a kedvenc csapatunk által. Nagyon pofás dolog. Szerintem mindenkinek érdemes próbát tenni vele.
  • akyyy
    #7
    Az EERSTE Basketball 9 sokkal jobb
  • gfreak
    #6
    na sikerült, végre itthon, próba...
  • gfreak
    #5
    zsivány meg minden, de ez a topiknév..néztem is hogy milyen OTP baseball? XD

    várós játék különben ;)
  • Győri Devi
    #4
    én kipróbáltam és úgy hogy nem nyúltam hosszá csak pörgettem benne a napokat kb 70%ban nyertem az elégedettség meg mindig jó v nagyon jó volt...
    szóval én inkább maradok a Pro Yakyuu Spirits 2010nél nekem ezek a menedzser dolgok nem jönnek be
  • Shortstop
    #3
    MLB 2K10 na az jó :)
  • bakkerman
    #2
    nagyon +fav,még még infót,eredeti licensz(Red Sox,Yankees,Phillies stb.)?
  • Bil Ur Sag
    #1
    Gondoltam nyitok egy topicot a játéknak. Nem tudom ki előtt mennyire ismeretes az amerikai Baseball mint sport, de én bátran kijelentem hogy ez a világ egyik legklasszabb játéka. Az MVP 2004-től napjainkig, nagyon sok, a sportágat jól vagy kevésbé jól feldolgozó, program fordult meg a kezeim között, és kijelenthetem hogy az OOTP 11-nek semmi szégyenkeznivalója nincsen az elődökhöz képest. Sőt, mi több. Bizony ez nem MLB The Show 10', de itt nem is ez a lényeg. Ez egy menedzserjáték. De bátran kijelenthetem hogy abból a legjobb. Adatbázisok halmaza, statisztikák összessége, információk sokasága a program. Egyszóval egy igazi kánaán az igazi fanoknak. Ha van valami a legutolsó betűig alapos, akkor az OOTP 11 ezek közé tartozik. Hihetetlen mennyiség információ áll az ember rendelkezésére. A kezelőfelület tökéletesen kézre áll, minden könnyen megtalálható. Ha valakinek mégis problémája lenne a játékkal, hogy mi merre és hogyan, a készítők egy nagyszerű tutorial-t is mellékeltek a játékhoz. Szöveges, és video formában egyaránt. Nem viccelek ha azt mondom hogy szinte minden apró dologba belenyúlhatunk. Az igazolástól kezdve, a játékosok fizetésén át, a stadium bővítésétől a legrészletesebb csapattaktika felállításáig minden feladat ránk hárul. Sok dolgot automatizálhatunk, de szerintem egy igazi menedzser guru akkor éli a legjobban ki magát, ha minden feladatot maga végez. A külcsín pofás. Adatbázisok adatbázisok hátán. De ízlésesen megcsinálva. 3D csili-vili grafikát senki se keressen. Ez hardcore menedzser-sim. Sok hasonló játékkal játszottam, pl. Inside the park, Baseball Mogul sorozat, de ennyire aprólékos, a maga nemében mélyreható, egyik sem volt. Licensz jogok miatt sajnos eredeti logók és fényképek nem kerültek a játékba, de a játék hivatalos fórumán, lelkes modderek már megoldották ezt a problémát, letölthető tartalmak formájában. Végszóként annyit, hogy időrabló program ez. Főleg ha eredményt is akar látni az ember. Összetettsége sokakat riaszthat, de ugyanakkor vonzhat is. Röviden ennyi.
    Ha kérdése lenne bárkinek, szívesen segítek!

    Pár kép álljon itt, és a hivatalos oldal.

    OOTP Baseball 11