8
  • bestpixel
    #8
    Azért egy mobiltelefont ne keverjünk már a fényképezőgépek közé! Lehet, hogy a képszenzor nagyobb lett 3 tized milliméterrel, de az "objektív" előtte ugyanúgy semmire sem jó.
  • quentit
    #7
    Jó hír hogy van ilyen masina... Nekem eddig is szimpi volt a canon.
    Egyébként a Nokia N8-ban is ugyanez a poén, hogy növelték a képérzékelő méretét a többi telefonhoz képest, ezért sokkal szebb képeket készít...
  • exac
    #6
    Kár hogy a csóka nem japán, mert akkor később arról is hallanánk, hogy megvásárolta (felszabadította), majd feleségül is vette a fényképező masinériát
  • gosub
    #5
    De hát ennek továbbra is pici érzékelője van! Még az Olympus 4/3 szabvány méretét se éri el!
  • Celeborn
    #4
    Hát én nem vagyok benne biztos. Ha mondjuk kisebb felbontásra állítva a szenzornak nem 1-1 "pontja" képezne le egy-egy pixelt, hanem mondjuk 2x2, "pontja", akkor frankó lenne. Olvastam is róla régen, hogy ilyen létezik, de hogy ezt mennyire használják... Ez nem egy reklámozott dolog. Mint a Foveon x3 szenzor. Az is tökjó dolognak tűnt annó, és most elűnt? Ott meg az egyes képpontok leképezésére szolgáló szubpixelek nem mátrix alakban voltak elrendezve, hanem egymás alatt voltak.
  • Tetsuo
    #3
    De ha a menuben a pixelszamot kisebbre allitjuk, akkor ugye ugy viselkedik, mintha fizikailag is kevesebb pixelbol allna a szenzor, annak elonyeivel?
  • Cat #2
    Szerintem kb. hat megapixelnél van a határ, annál több a felvételek 99%-hoz felesleges. (Nyilván nem A3-mas nagyításokról beszélek, a képek szerintem mérhetetlen százalékát nyomtatják ki ekkorában.) Csak ugye ez egy szám, és muszáj megmutatnia mindenkinek hogy az enyém nagyobb.
  • plu604
    #1