27
Pidgin
  • Man19
    #27
    Thx, már közbe én is megtaláltam magába a programba a leírást, magyarul semmi... :D
  • Dj Faustus #26
    Trilian Astra Free vs. Pro
    Forrás
  • Man19
    #25
    Én is kipróbáltam a trilliant nekem is tetszik, de nem tudom, hogy mi különbség van a pro(aminek 25 napig tart a próbaideje) és a sima verzió között???
  • Man19
    #24
    Tud valaki valami magyar fansite-ot, vagy valamit, ami a pidginnel kapcsolatos???
  • bracsek #23
    hát remélhetőleg lesz webcam támogatás yahoo és msn hez is... meg ha jól tudom jövőre várható, de mivel officiálisan sem vállalják fel a dátumok közlését így valahol valami olyan szöveget olvastam, igyekeznek :D ami 2012 ő első félévére várható szerintem...
  • Man19
    #22
    Tudja valaki, hogy mikorra várható a Pidgin 3.0, és hogy milyen nagyobb újítások lesznek benne? (legalábbis gondolom lesznek, az alap verziószám váltás miatt)
  • Man19
    #21
    Nem sokan írnak a fórumba...
    Légyszi, ahol bent vagytok (elég pár fórumba) reklámozzátok már kicsit ezt a topikot, én is csináltam már! :) THX!
  • Man19
    #20
    Igen, nálam is szintén, nekem azóta van ez, mióta egyszer frissítettem az msn plus-t! De szerintem ezek a messengeresek variáltak valamit a háttérben, mert mintha ennek a jelenségnek a WLM 2011-hez lenne köze...
    Én véletlenül azt csináltam nemrég, hogy felmentem a hotmailes fiókomba a böngészővel, és töröltem az összes partnerem, aztán vissza állítottam(mert találtam ilyen visszaállító funkciót), és én úgy veszem észre, hogy ezutám, mintha megszűntek volna ezek a problémák... (de én nem ajánlom senkinek se ezt, mert nem tudom, hogy járhat-e adatvesztéssel, vagy lehet-e belőle probléma)
  • bracsek #19
    Nekem az új nickekkel szokott baj lenni, hol megjelenik hogy felvettek hol nem.. ha én veszem fel a másikat akkor is vannak bajok...
  • Man19
    #18
    Szerintem lépj be egy másik chat programba is, és nézd meg, hogy ott is csinálja-e, és hogy biztos a pidginnel van-e a gond, és nem véletlenül máshol... (például netkapcsolat, vagy ilyesmi)
  • Man19
    #17
    Azért nem kéne ennyire elviccelni a dolgot, gondolom tényleg ez a problémája, nem viccből írta, és segítséget akar...
    (de azért a poén nem volt rossz :) )
  • bracsek #16
    Általában azért mert nem küldi el? amúgy nem tudom már fél éve azt használom, és még soha nem volt olyan ne jöjjön el amit írnak, de lehet csak azért nem tűnt fel mert nem jött el az sem amiben erre panaszkodnak?
  • ERNI92
    #15
    Üdv!
    Miéért van az, hogy néha nem kapom meg amit a partnerem ír?
    LinuxMintet használok és eddig nem nagyon használtam a pidgint.
    Köszönöm!
  • lally
    #14
    XP_Sp2-re, melyik lehet az a legfrissebb verziója, amelyik még csont nélkül is telepíthető ?
    A: "2.6.6" még működött.
    Ezt követően, a 2.73-ig próbáltam. Mindig hiányolt valamit. Persze, ezt is csak az installálás legvégén közölte.
    A 2.77-hez épp ezért még nem is nyúltam
    Köszi, ha kipróbálta ezt már valaki!
  • circa
    #13
    Most próbálgatom, trilliant, pidgin túl fapados nekem, de ez ígéretesnek látszik, kösz az infót ;)
  • ViniSoundz
    #12
    Én trillian-t használok most. Lessetek rá, elég jó szerintem
  • Man19
    #11
    Ez számomra nem újdonság, tudtam eddig is, csak beimportálni nem tudok egyet se... :S
  • HiPPoNaX
    #10
    A partnerlistan szerintem maximum a fontot tudod atallitani, meg ertelemszeruen az ikonokat, nem nagyon fogsz tudni domboritani meg hasonlok. Az emotikonok pedig elvileg a Documents and Settings\<felhsznaloneved>\Application Data\.purple\smileys\ mappaban laknak
  • Gnome
    #9
    Melohelyen is pidgint vagy jabbert használunk belső kommunikációra.
  • bracsek #8
    be kell másolni egy megfelelő mappába, linux alatt tudom hogy a /home alatt egy rejtett könyvtár
    de ott úgy van megoldva letöltöd a tar.gz fájlt és ráhúzod a beállításoknál a select boxra és ő kicsomagolja és beteszi a megfelelő helyre, használj linuxot :D :D :D
  • Man19
    #7
    Az a baj, hogy nem tudom konkrétan, hogy miféle volt, azt tudom, hogy nem hangulatjel téma volt... De egyenlőre semelyiket nem tudom, hogy hogyan kéne felrakni, pedig már egy csomó leírást elolvastam, de semelyik nem működik...
    Nekem konkrétan olyan téma kéne rá, ami a partnerlista megjelenésen alakít egy kicsit(például elválasztó vonalak vannak a partnerek között, meg minden partner legyen egy kicsit kidombotrítva, stb..), meg hangulatjel témát is szeretnék berakni... Tudnál segíteni pls???
  • bracsek #6
    A pdigin egyenként tudja a yahoon állítagtni kinek vagy látható kinek nem, én a pidgint napi rendszerességgel használom linuxon, működik vele rendesen a fájlátvitel és a messengerezés, viszont a kép és hangot nem tudtam kicsalni belőle.
  • HiPPoNaX
    #5
    Konkretan milyen temat akartal felrakni? Hangulatjelet, tarsalgasi ablakot, partnerlistat, vagy mifelet?
  • LoSA
    #4
    Megnézem ezt a Digsby-t, jónak tűnik! :)
  • Rage47
    #3
  • donatus13
    #2
    A Pidgin azonnali üzenetküldő legfőbb jellemzője, hogy szimultán módon egyszerre több hálózatra is bejelentkezhetünk, így a sokféle üzenetküldő-hálózaton fellelhető barátainkat egy programon belül, egy listában láthatjuk. Felülete rendkívül felhasználóbarát. A legtöbb hálózatspecifikus funkciót (például MSN hang és videoátvitel, kézírás) azonban egyelőre nem támogatja.

    A Pidgin saját úgynevezett „Idle”-követési mechanizmussal rendelkezik. A régóta inaktív partnereket elhalványítja, illetve képes jelezni hogy mióta inaktívak. Valamennyi protokollra érvényes nevünk az úgynevezett álnév, amely azonban csak nálunk látszódik. Protokollspecifikus nevünket a Protokollműveletek menüben változtathatjuk meg.

    A Pidgin rendkívüli módon testreszabható, a beállítások egy része a különféle hálózatokra érvényes, míg másokat egyenként tudjuk alkalmazni. A szoftver GTK+-s skinekkel „átöltöztethető”, támogat különféle hasznos beépülő modulokat (plugin), bővíthető.
  • Man19
    #1
    Üdv mindenkinek!

    Windowsra telepítettem, már rengeteget próbálkoztam vele(megnéztem egy csomó leírást is), de nem tudtam sehogy se témákat belerakni...

    Kéne egy kis segítség PLS!!!