26
  • Gerygrey
    #26
    Na, erről beszélek... Oké hogy felmegy, de a videón is látszik hogy napi munkára gyakorlatilag használhatatlan.
  • sathinel
    #25
    HTC evo 4g is felmegy itt az ubuntu.
  • sathinel
    #24
    http://www.youtube.com/watch?v=xN4c61ETCWg
  • sathinel
    #23
    http://tv.slashgear.com/notion-ink-adam-tablet-full-demo-hands-on-835/

    Tehát érintőképernyős, és android. + bill csatolható.
  • NeverI
    #22
    egér és billentyűzet és még van egy szabad usb port :)
    nem én kekeckedtem, hogy ez nem pc. csak próbáltam diplomatikus választ adni :D
  • sanyicks
    #21
    Igen? mióta van win95 arm-ra? Sima desktop linuxal meg miért ne lehetne wifit bt-t? Ezeket sima asztali gépen is használják... kamerát, gps-t is semmi akadálya hogy használják.
  • sanyicks
    #20
    nem kényelmetlen. Na mi lóg az usb-ben? :)
  • NeverI
    #19
    még jó, hogy lehet... :P
    az hogy kényelmetlen és macerás, az más kérdés :)
  • dzsagon
    #18
    Az olyan cuccok, amiken nem lehet szövegszerkeszteni, táblazatkezelni és stb azok nem PC-k.
  • MsUser
    #17
    Ja és a standard méretben a 4800mAh aksi belefér, mit tudhat azzal?
    Itt csak 4500-ról beszélnek 15h-20h mellett!
    Nem beszélve a hardware-ról teljes Adobe Flash 10.1 támogatás, az nVidia Tegra 2 1Ghz-es de van belőle multicore is 2x1Ghz Cortex-A9 Processor fejlett 3D grafika az Unreal is gördülékenyen fut és teljes HD támogatás ez nemcsak jó de, kiváló!
  • NeverI
    #16
    Eddig egy Archos 101 tabletet szerettem volna, de abban nincs gps és 3g. ( viszont a 8 gigás változat 300 dollár és valamikor novemberben jelenik meg)
    Viszont ez a gép minden szempontból vonzóbb alternatíva, csak kicsit drágább és késöbb jelenik meg. Ha lehet hinni ennek az oldalnak, akkor a PQ-s, 3G-és verzió 498 dollár lesz és decembertől lesz elérhető amerikában, máshol pedig januártól...
    de itt a hivatolos blog, gondolom, majd ide is ki lesz írva :)
  • MsUser
    #15
    Már volt hozzászólásom amiben ezt jeleztem, nem gondoltam hogy ilyen hamar lenyomják az iPad-et, ha az aksi ideje csak egy 1/2 h-val bírna többet, az ára a szolgáltatásait tekintve, akkor sem lesz olyan magas mint az alma termelőké!
  • Gerygrey
    #14
    Erre azért kíváncsi lennék, hogy a gyakorlatban mennyire használható androidos készüléken a linux. Wifi, BT, GPS, kamera meg ilyenek...

    Win95-öt is fel lehet hekkelni telefonra, sőt, androidot is X86-os asztali gépre meg még iPhone-ra is, de ezek csak techdemónak jók, amúgy semmire se.
  • a_n_d_r_e_w
    #13
    A rendkívül alacsony fogyasztás elsősorban a Pixel Qi 10,1 colos, 1026 x 600 pixeles felbontású, energiatakarékos TFT-kijelzőjének köszönhető. A megrendelők ugyanakkor dönthetnek úgy is, hogy egy 10,1 colos kapacitív érintőképernyővel rendelik meg a terméket.

    Csak en nem latom az osszefuggest?
  • Ahoy
    #12
    Jah sejtem, csak Ios miatt lesz valami kiemelkedő, bravúros, luxus... Micsoda egy beszűkült burzsoá gondolkodásmód. Dehát mit is várhatnánk attól, aki ilyen eszközparkkal kérkedik az aláírásában :) Amerikában kb ez egy átlagos tini tech parkja :P

    ON

    Ahogy írták előttem, rá lehet hegeszteni linuxot, de az Android simán versenyképes az Ios-al magában is. Kiváló kis gép lesz ez, reméljük ára is baráti lesz. Az is lehet még notit is eladom miatta... Ha valamilyen szinten lehetne rá pöckölni egy alap Androidos videóvágó progit, ami tud kezelni VP8-as kodeket, ami HD DSLR-ből jön ki, akkor simán lecserélném rá. De linuxra tuti lehet.
  • kvp
    #11
    Szinte minden android-os keszulekre rakhato debian linux, tehat ha nem tetszik valakinek, akkor barmikor felrakhat egy desktop os-t. (bar annak valamivel nagyobb a fogyasztasa, mert nem mobil gepekre optimalizaltak)
  • sanyicks
    #10
    de azért így is jobb mintha ios lenne rajta, mert akkor egy használhatatlan igenszar maradna.
  • Ferrer
    #9
    Minden megvan, az Android miatt viszont totál középszerű marad.
  • sanyicks
    #8
    hát ez bizony oda vissza ver mindent... nem csak fogyasztásban, minden megvan benne ami kell(wifi, gps, 3g, usb, hdmi, sd, bt, rendes hardverrel).

    Venném ha az ára megfelelő lenne.
  • mynameisbence
    #7
    Ha ez télleg így van akk már csak az árának kell elfogadhatónak lenni és vennék egyet
  • kvp
    #6
    Transzreflektiv kijelzot kapott, tehat az ido nagy reszeben hattervilagitas nelkul is hasznalhato. Igy csak a kozponti mag es a videokatya fogyaszt jelentosen, viszont a videokartya kikapcsolhato ha eppen nem kell renderelni, a kozponti mag pedig csak akkor dolgozik ha eppen van mit szamolnia. Alapjaraton (tehat bongeszes kozben amikor eppen a betoltott oldalt olvassuk) a gep csak par mW-ot eszik. Ehhez jon meg egy jo nagy aksi, ami 24000 mWh-s lett. HD filmnezes kozben a leiras szerint 1200 mW-ot eszik, tehat kb. 20 orat bir ki, ha nem kell a hattervilagitast hasznalnia mert eleg vilagos van. Van rajta hdmi es par usb port is, tehat hasznalhato sima linux-os pc-nek is.

    ps: Hasonlo kijelzot szantak a olpc-khez is, csak ez folyamatosan szinesben mukodik. A technologia mellekhatasa, hogy a kijelzo napfenyben is olvashato marad, a hatranya, hogy teljes sotetben kisse sotet.
  • mynameisbence
    #5
    Pedig ha a minimum 15 óra lenne akk így kellene lennie mert ha videót nézünk és 3 óra alatt lemerül akk az a minimum
  • Ferrer
    #4
    Én inkább az iPad 2-re várnék.
  • NEXUS6
    #3
    "Utóbbinál az OpenGL-t támogató grafikai egység gyakorlatilag alig fogyaszt valamit."

    Hát ez egy nagyon konkrét és pontos meghatározás volt!
  • RecoPhile
    #2
    Biztos, hogy nem videózás közben fog 15-20 órás üzemideje lesz. :D
    Túl szép lenne, ha igaz lenne.
  • mynameisbence
    #1
    De az a 15-20 óra HD videónézéssel telik el vagy csak be van kapcsolva?