8
  • bakagaijin
    #8
    Magyarországon egyébként emlékeim szerint az ilyen telefonos szerződéseknél élhetsz az elállás jogával indoklás nélkül 8 (?) napon belül.
  • bakagaijin
    #7
    Magyarországon szerintem a fenti dolog annyira nem elterjedt. Olvasd újra a cikket, TELEFONOS SZERZŐDÉST kötnek újságelőfizetésekre. Nyugaton abszolut bevett forma az, hogy ha érdekel egy szolgáltatás akkor egy weboldalon megadod a telefonszámod, visszahívnak és a részletek megbeszélése után _telefonon_ szerződést kötnek veled. Ez egy teljesen legális szerződési forma, szolgáltatók mindenféle kisvárosokban tudnak szerződő felekhez jutni anélkül hogy be kéne caplatniuk a legközelebbi nagyvárosba, a másik oldalról pedig ugye nem kell ügyfélszolgálati irodákat fenntartani mindenhol.

    A cikkben levővel ott a probléma, hogy adategyeztetés címén készítenek egy hangfelvételt, amit ügyesen megvágva egy ilyen szerződést állítanak elő. A szerződéshez az kell, hogy szerepeljen, Én Herr Müller vagyok, itt és itt lakom, plusz minimum egy JA kell bele, ebből már össze lehet "fotoshoppolni" a szerződést.
  • Narxis
    #6
    A cikkíró csak a német G Data biztonsági cég cikkét fordította magyarra, panaszokkal a németekhez fordulj.
  • Narxis
    #5
    Ez max. azoknak nem új akik foglalkoznak ezzel a témával és/vagy régebb óta neteznek, de ma már az internet elég olcsó lett ahhoz, hogy tapasztalatlan, naiv tömegek használják, nekik ez újdonság.
  • richard45
    #4
    A cikkiró a múltból jött?
  • amitakartok
    #3
    Sajnos igen, probléma. Ennek már NAGYON RÉGÓTA nem kéne újdonságnak lennie. Aki van olyan hülye, hogy spamnek bedőljön, az nem való az internetre.
  • Narxis
    #2
    Igen, az. Probléma?
  • waterman
    #1
    most ez egy hír? de komolyan?