15
  • Inquisitor
    #15
    "Az androidban az is jo, hogy linux van alatta, tehat az osszes asztali linux-os alkalmazas lefordithato es futtathato alatta."

    Ez szerintem így nem igaz. Az SDK-val Javaban írhatsz alá alkalmazást, ami Java CSAK és kizárólag az Android alatt üzemel. Késöbb kijött az NDK, amivel lehet készíteni natív kódott, de az azzal írt program annyira HW függő lesz, hogy pl. csak X gyártó Y gépén megy majd. (Mondjuk azért annyira sok cpu+gpu kombó nincs szerencsére.)

    Ennyi erővel a Samu, Nokia, LG saját mobil linuxára is igaz lehetne, még sem így van.

    Androidból az 1.5 óta van PC-n vagy Netbookon futtatható verzió, csak értelme nincs. Ugye Netbook és Tablet vonalon a Chrome-ot támogatja a Google.

    Hardwares minimum meg eddig is volt megadva, csak pár gyártó lesz*rta. Aztán mezei user meg tenne fel ilyen-olyan alkalmazást a Marketről és az nem megy fel HW elégtelenség(!) okán, akkor meg néznek mint Rozi a moziban vagy hackelgetik a programot.
  • sanyicks
    #14
    A dalvik gondolom semmit. Tudod winen sem szól hozzá semmit a jvm vagy a .net runtime a c++ kódhoz, sőt linuxon sem ;)
  • Ulkesh
    #13
    "Az androidban az is jo, hogy linux van alatta, tehat az osszes asztali linux-os alkalmazas lefordithato es futtathato alatta."

    Ez persze nem igaz, de azért megnézném, hogy szegény Dalvik mit szólna egy Linuxos kódhoz. :)

    "Erre az ios nem igazan alkalmas, de megfelelo szoftverek es rendes flexibilis hardvertamogatas sincs hozza. (ios-t nem igazan lehet pc-re rakni, mig androidbol mar van x86-os valtozat)"

    Segítek, az iOS eredeti elnevezés Mobile OSX, szerinted az OSX-nek nincs x86-os változata? :)
  • Ulkesh
    #12
    "aztán hirtelen hogy Jobs bácsi bejelentette ARM alapokon kell továbbmenni mert az jó, és még szerződést is kötött a snapdragon procik gyártójával már rögtön itt is azt keztdék el mondani hogy az milyen jó, és van benne lehetőség....."

    Ezzel több probléma van.
    Az iPhone mindig is ARM alapú volt.
    A Snapdragon nem proci hanem SOC.
    Az A4 nem Snapdragon, inkább Hummingbird-höz hasonló SOC.
  • sathinel
    #11
    irónia? Direkt azért mondtam mert még életemben nem láttam fogtam Iphone-t:D Szerinted van aki még nem látott, használt minimum egyszer életében iphone-t angliában? Nem hinném hogy sok ilyen ember van.
  • Ferrer
    #10
    Rengeteg Iphone van Angliában! Nem a tanyáknál kellene szétnézni.
  • sathinel
    #9
    Nem én csináltam a videót, de érdemes a hozzászólásokat olvasni is. Egyébként nagyon nincs sok Iphone angliában. Igaz android is igen elterjedt. Kicsit érdemes megnézni kik milyen eszközzel jönnek ki és hány országban lehet már kapni, hogy veszik:D

    A tipik Ifag tényleg így viselkedik sokszor de mint ott is mondják még Iphone tulajoknak is tetszett.... De van az elvakult részük akiknek persze mint a videó is mutatja semmit nem lehet megmagyarázni.

    Ez olyan mint ment a snapdragon fikázása, aztán hirtelen hogy Jobs bácsi bejelentette ARM alapokon kell továbbmenni mert az jó, és még szerződést is kötött a snapdragon procik gyártójával már rögtön itt is azt keztdék el mondani hogy az milyen jó, és van benne lehetőség.....

    Ennyit az elvakultságról.
  • Ferrer
    #8
    Szerintem ezzel csak magadat égeted. Látszik, hogy még életedben nem használtál Iphone-t, de fikázod attól még, mert irigy vagy.. :)
  • sathinel
    #7
    A tipikus iFag

    Linus is beszopta mert noobok helyett IT geekeknek mutatta be mit vett. Ennyi dislike még szerintem egy videójához sem volt és a hozzászólások is durvák:D
  • asysoft
    #6
    Egyébként szédületes, milyen ütemben tolják ki az újabb verziókat (azért szerencsére még mindig nem egy Chrome), de azért jó lenne, ha a gyártók tudnák és akarnák is követni:)
  • asysoft
    #5
    És ki akar desktopon egy érintőkijelzős vezérlésre optimalizált OS-t használni? Van sok megkötése az iOS-nek - köztük a már említett Ad-Hoc terjesztésért (ami alkalmazás tesztelésére szolgál) is iOS Developernek kell lenni, ahogy ahhoz is, hogy egyáltalán el tudd olvasni, milyen feltételek mellett tölthetsz fel az AppStore-ba:) - de valahogy azt, hogy asztali gépen nem fut, nem tudom felróni neki. Amúgy Apple alighanem különösebb erőfeszítések nélkül meg tudná csinálni, tekintve, hogy iOS alapja a MacOS X...
  • Magnificat
    #4
    jah, meg nem kell fizetni a programozásért, egyből próbálhatod telón, sőt még azt is egyszerű megoldani, hogy "egyből" a telefonon futtassa a kódot...
  • Magnificat
    #3
    a videólejátszás sokban függ a videótól magától is, illetve a lejátszó szoftvertől... nekem pl GT540-en rockplayerrel folyamatosan vitte a Halo animációs filmjét, ami nagyságrendileg valami 700x valamennyi felbontású xvid volt... ennél kisebb xvidekkel egyáltalán nem tapasztaltam akadási gondot (amikor lejátszotta, mert volt, hogy nem támogatott formátumra hivatkozott, de filmeknél tudjuk, ahány film, annyi tömörítés, kodek és módszer...) Mivel úgyis átkonvertálom a filmeket méretcsökkentés okán, ha telefonon akarom megnézni, így ezek a hibák mind kiküszöbölhetőek...
    Androidra amúgy programozni is elég egyszerű, remekül van összeállítva a csomagszerkezet meg minden, szóval dalvikra programozni is jó feature a linux mellett (azaz hát azon, ha pontosak akarunk lenni :D)
  • kvp
    #2
    Az androidban az is jo, hogy linux van alatta, tehat az osszes asztali linux-os alkalmazas lefordithato es futtathato alatta. Ez lehetove teszi azt is, hogy az android desktop operacios rendszerkent mukodjon. Erre az ios nem igazan alkalmas, de megfelelo szoftverek es rendes flexibilis hardvertamogatas sincs hozza. (ios-t nem igazan lehet pc-re rakni, mig androidbol mar van x86-os valtozat)
  • Thaison
    #1
    Kíváncsi vagyok hogy hova fog fejlődni az Android, nagyon sok lehetőség van benne minden téren. Nem vagyok Iphone meg iOS fan,de nekik nagy előnyük hogy sokkal jobb programok vannak iOS-re mint androidra, mondjuk azt hogy minőségibbek. Az android maga egy nagyon jó rendszer, 1-2 dolgot ha változtatnának(pl. ne akadjanak a videók lejátszáskor) + kicsit rendbe tennék az Android Market-et akkor már sokkal de sokkal jobb lenne. Az meg hogy egy bizonyos hardveres szinthez kötik segíti a fejlődést és biztosítja azt hogy jó telefonok készüljenek.