71
  • narumon
    #31
    Attól, hogy a te barátaidnál nincs attól ez még azért érzed hogy nem releváns információ...
  • b3nnyr4y
    #30
    Mondjuk lehet azért, mert nem Magyarországon él a megcélzott felhasználói tábor, ahol az emberek havi átlagfizetése nem éri el az iPad árát. De például a nálunk szerencsésebb gazdasági helyzetű országokban, ahol a Mekiben dolgozó ember is könnyen megengedhet magának egy ilyet más a helyzet. Nehogy azt hidd már, hogy meghatja az Apple-t az, hogy itt egy barátodnak sincs Macje...
  • sathinel
    #29
    Ja és az apple fedezte fel amerikát is..... A tablet pc-k már 9 évvel előtte jó megoldásnak tűntek. Az évek során volt pár próbálkozás, és eleinte ceruzával. Aztán touch, és ezt fejlesztette tovább multitouch-ra egy cég amit felvásárolt az apple. Nem kéne úgy beállítani mintha ők találták volna ki ezt is. Ők itt is csak lemásoltak egy régi ötletet, és akkor mikor a technika ezt lehetővé tette kijöttek vele. Ennyi erővel akkor most meg feltalálták hogy az ARM procik a jók, tehát valsz 2-3 év múlva az lessz hogy lám ők megmondták hogy ez az út, és erre kell haladni.... Persze. Design, és marketing az egész.
  • MsUser
    #28
    "Az Apple lehet az első a PC-gyártók versenyében" ha ez így van miért nincs sehol egy ismerősömnek ha van több százból, az üzletek polcain kínai árú van rogyásig nem beszélve a piacokról, nem alma számítógépek vagy okos tapipPad-ok vannak mindenütt. Lassan az iPPonjait is beleszámolják és akkor ők a legnagyobbak a legtöbb számítógép a piacon, DE HOL???
    Mondjuk most van alma bőven a piacon, veszek is a gyereknek kell a vitamin!
    Idegesítő burkolt ALMA reklámok!!!
  • Ronny
    #27
    Egy netbook alig nehezebb mint az iPad és fényévekkel használhatóbb.

    Toshiba NB-100 1.05kg kontra iPad 730g.
  • DjDano
    #26
    Én még a laptopokat is max PC utánzatnak vagy Instant Pc-nek hívom, a többi elektronikus táblát vagy okostelefont még csak véletlenül se nevezném PC-nek :D
  • Bibike85
    #25
    A mobilitás kényelmét adja sok PC-s funkcióval...és szerintem a netbook e miatt a készülék miatt fogja elveszteni a piaci részesedését és kihal....eltűnik a süllyesztőben!
    Csak nézzétek meg a cikk mellett szereplő képet. Egy nő olvasgat,böngész rajta feltett lábakkal! Szabadidős-relax mobil cucc! :)
  • Bibike85
    #24
    Megvan,rájöttem!
    Mobil-Multimédiás-szadadidős készülék :D :) !!!
    Ez a besorolás :)
  • Bibike85
    #23
    Mikor kijött az Ipad én is temettem...nem láttam azt a pluszt amitől ezt a nagy iPhone-t majd venni fogják! És mégis...én itt New Yorkban jópár embernél láttam már és beszéltem is 1-2vel,hogy mire használják. Véleményem szerint van létjogosultsága miután élőben láttam működni. Könyvet olvashatsz rajta csomó mindent letölthetsz, netezhetsz,cikkeket olvashatsz, idöjárást megnézheted, videót nézhetsz rajta élvezhető képátmérőn ésatöbbi...a lényeg,hogy ezt olyan helyzetekben használhatod amikben eddig egy laptopot nem....pl. beülsz egy kávézóba és olvasgatsz rajta! Ez laptoppal körülményes mert még mindig tul nagy és nehéz! És itt jön a lényeg! Az Apple megtalálta a piaci rést,hogy az emberek még hol és milyen körülmények között használhatnának egy készüléket amit el tudnak nekik adni! És bejött...mert veszik!
    Előnyei: Könnyű,lapos,vékony, akku idö, net,képernyő méret, letölthető alkalmazások és design! Egy mobil készülék azokra a dolgokra amit egy iphone-on is megvalósíthatsz csak kevésbé élvezhetően.

    Egy mobil készülék ami sok mindenre használható a szabadidödben...egy parkban, buszon, akárhol....de nem PC vagy laptop vagy netbook azok hátrányaival.
    Van látjogosultsága.
  • sathinel
    #22
    ez a trendi
  • readswift
    #21
    Lehet hogy ők már tudják ki nyert ;)
  • readswift
    #20
    Az nyer aki kihozza az OCB LCD kijelzőt.
  • Carbine
    #19
    Ha elég széles körben veszzük a személyi számítógépet, mint fogalmat, akkor a mai átlag telefonok egy része is az. Esetleg tessék utánna nézni magának a fogalomnak. Igaz így sose létezett olyan se, hogy Mac, mivel az is csak egy PC, aminek maximum marketing szempontból adtak más nevet. A definíciók nem hazudnak, legfeljebb az emberek.
  • Komolytalan
    #18
    Ha az iPad PC, mint személyi számítógép, akkor a C64 is az. Attól hogy nem mennek rajta azok a programok, mint amik az IBM PC kompatíbilis gépeken futnak, még számítógép. Mivel megveheted otthonra, így személyi. De ha azt nézzük, egy programozható számológép is az, merthogy Neumanni elvet simán teljesíti (program és adatok a memóriában, stb).
  • zoliapu
    #17
    IOS szerintem még nem teljeskörűen használható os, úgy mint egy netbook -on pl.
  • Cat #16
    "Szerintem ez hülyeség. Pc-n tudok pl. photoshop-t, visual studio-t, maple-t stb.. futtatni, míg ipad-en nem. Ergo miért lenne pc?"

    Az Atom processzoros netbookokon szintén nem mennek a komoly grafikus programok, pedig azokból is van rakat, pl. ASUS Eee, MSI Wind, stb. Ezekből az utóbbi pár évben sokmilliót adtak el. Akkor ezek se PC-k? Mégis benne vannak a statisztikákban.
  • narumon
    #15
    "Ha majd az Office megy rajta, akkor személyi számítógép lesz"

    linuxon sem megy az office. Akkor a linuxos gépek nem személyi számítógépek? Ha meg nem a MS Officera gondolsz, akkor ipadon is van egy rakat office klón...
  • gezu1025
    #14
    hmm fejledősre képes szekció ez, én a következő nagy lépést az AMD fusion cpu vagy akármi a nevük. Ezektől várom, hogy beletéve egy ilyen cuccba már "igen komoly" teljesítményre lesznek képesek, immár grafika terén is.
  • pyrohun #13
    Azért iPad-re elég sok olyan alkalmazás van, amely a kijelző méretéből kifolyólag soha nem lesz iPhone-on (használható), viszont mégis sok helyen ezeknek a segítségével nem egy cég cserélte az alkalmazottak laptopjait iPad-re.
  • Poetro
    #12
    A munkára használható gépek már most is marha drágák, attól függ, hogy mi a munkád. Ha például ipari méretekben 3D animációt csinálsz, mondjuk Pixar vagy Dreamworks szinten, vagy valamilyen hardvert / szoftvert tervezel, építesz, programozol, akkor ma sem úszod meg olcsón. Ellenben egy iPad-del eléggé leszűkül azon munkák köre, amit lehet rajtuk HATÉKONYAN végezni.
  • pyrohun #11
    "Ha majd az Office megy rajta, akkor személyi számítógép lesz"

    Megy rajta az iWork.
  • gombabácsi
    #10
    amúgy meg én attól félek, hogyha az ilyen gépek tényleg elterjednek, akkor a munkára használható gépek marha drágákká válnak...
  • gombabácsi
    #9
    hát nem vagyok biztos abban, hogy az ipad a hibás hogy nem megy rajta az office :)
  • Solten
    #8
    "Látom neked nem jött át, hogy ez az egész cikk arról szól, hogy ha az iPadot beleszámolnánk a listába, csak akkor lenne a legnagyobbak között."

    Akkor eleg rosszul latod.
  • Darth Sith
    #7
    Szerintem ez hülyeség. Pc-n tudok pl. photoshop-t, visual studio-t, maple-t stb.. futtatni, míg ipad-en nem. Ergo miért lenne pc? mert lehet rajta videot nézni, meg netezni? ezt a telefonomon is lehet, mégse pc. Talán azért mert van egy 10"-os kijelzője? ennyi erővel kijelző mérethez lehetne kötni a pc fogalmát. Mivel azt leszámítva teljesen megegyezik hardveresen az iphone4-el, amelyet senki sem akar pc-nek tekinteni. Innentől szerintem ez abszolút értelmetlen.
  • Laza
    #6
    Nem értem miért majmolják ezeket a cuccokat a népek. Nem olcsó, viszont kva drága, és ehhez képest nem kapnak semmi olyat, amivel a villogáson kívül bármi másra hasznos lenne :)
    Ez az iPhone is nagy dilemma számomra ... 1-2 ismerősömnek van, de semmi hasznosat nem csinálnak vele, csak idióta programok sokaságát telepítik rá ... ezért meg minden kifizetni a 2 kilót?!
  • Cat #5
    "Data includes deck based PCs and mobile PCs."

    Látom neked nem jött át, hogy ez az egész cikk arról szól, hogy ha az iPadot beleszámolnánk a listába, csak akkor lenne a legnagyobbak között. És mondjuk ha a 7-9 collos subnotebookok benne vannak (mert benne vannak!) a statisztikákban, akkor az iPadot is simán bele lehetne rakni, hiszen a felhasználási körük nagyon hasonló.

    Másrészt pont most adták ki negyedéves jelentésüket, parádés eredményekkel:
    Az Apple 70 százalékkal növelte nyereségét
  • csulok0000
    #4
    Van az Apple és van a PC. A kettő nem keverendő. Am. a felsorolt tulajdonságokkal a telefonom is bír. Akkor most azis PC?
  • Ferrer
    #3
    Izé.. Ha majd az Office megy rajta, akkor személyi számítógép lesz. De csupán átrendezett Iphone alkalmazásokkal.. hagyjuk már.
  • Komolytalan
    #2
    Ha az Apple erre izgul, hát legyen ő az első számú "PC" gyártó. Szerintem jól el vannak ők azzal, hogy a legdrágább 5%-ot ők adják el, és nem hajtanak a legdrágább címre, mert akkor buknák az exluzivitást, és kiderülne hogy alapvetően egy túlárazott, csökkent képességű gyöszt árulnak drágán.
  • Solten
    #1
    "Érdekes helyzetet idézhet elő az Apple igencsak népszerű tábla készüléke, amely jelentős módon átalakíthatja a PC-gyártók rangsorának állását, elsősorban természetesen az Egyesült Államokban."

    Igy van, nem artana a szokasos felrevezeto cimet igy atfogalmazni... A vilagpiachoz kepest az USA egy kis szelet, szoval kellene az Almanak vagy 100 ev hogy bekeruljon az elso otbe:



    "Egyre többen pedzegetik ugyanis, hogy az iPad mégiscsak személyi számítógépként értékelhető"

    Hahhahha... :DDD Akkor mar vegyuk ide az okostelefonokat is, netan a szamologepeket... :DD Almabol nem lesz korte, barmennyire is szeretne az lenni... :))))