21
  • napalmm
    #21
    Pl. a minap a Westendben kellett gyorsan net, előkaptam a laptopot és elém ugrott vagy 10 lehetőség. Ezek nagyrésze bolté volt pl. Samsung, KFC, Mcdonalds, és a legtöbb helyre volt jelszó. Mire a mellettem ülő srác: LOL! Feltörtem a Samsungét is... kérdem én, miért ilyen könnyű ez?
  • Narxis
    #20
    Igen, a magyar jogszabály így rendelkezik.
  • Rotyoka
    #19
    És ettől független még nem lehet lekódolni? ...
  • cabala
    #18
    Szerintem meg az a lopás, ami a múlt havi telszámlámon jelentkezett, amikoris a Telenor hálózatán letöltött 35megabytenyi adatért leszámláztak 50e HUF-ot!
  • AgentKis
    #17
    A cikk címe így is szólhatna: Túl sok szolgáltató akar még többet lopni ügyfeleitől. "Az internetszolgáltatók oldalán mutatkozó bevételek növekedésének szerény mivolta" ez a (fél)mondat magáért beszél!!!
  • AgentKis
    #16
    Pontosan.
    Szó sincs lopásról, ha én a szomszédomat is ráengedem a netemre (na persze, ha az előfizetés megengedi ) Ő meg cserébe mondjuk lenyírja a gazt az udvaromon. Kinek mi baja ezzel?
  • eatmerr
    #15
    Nem tudom, hogy hallottatok e róla, valahol nyugaton volt egy per, mert az egyik kis cégtől adatot loptak, mindezt azért, mert nem volt jelszó a wifihez (amatőr:P:D). A bíróság nem büntette meg az adatlopót, mert a cég volt a hibás, hogy nem tett meg mindent azért, hogy ezeket az információkat megvédje. Nagyot nevettem szegény cégen (hogy lehet valaki ennyire hülye), hogy nem őt védi meg a bíróság.

    ahogy komolytalan hozzászólásában olvasható, az nem lopás, ha nincs lekódolva. Bár az szerintem már az, ha le is ment onnan adatot (mert az viszont valakié!). A bíróságnak is így kellett volna eljárnia. Szerintem.
  • nickwearby
    #14
    "miközben a megkérdezettek 72 százaléka jelentette ki, hogy rendelkezik interneteléréssel, addig mindössze 56 százalék válaszolt igennel arra a kérdésre, hogy birtokában van-e saját előfizetésnek. "

    Erre az is magyarázat lehet, hogy nem minden esetben az előfizető töltötte ki a felmérést,
    hanem pl. gyereke, házastársa stb. akivel együtt lakik.

    De azért kedves, hogy mindjárt az jut eszükbe, hogy az emberek lopnak....
  • Shad01
    #13
    Arra nem gondolnak, hogy három vagy több szomszéd összebeszél, hogy a középsőnek fizetik közösen a kábeles netet, a többiek pedig wifiznek?
  • Komolytalan
    #12
    Az nem lopás, ha egy nyílt hálózatra valaki felcsatlakozik. Ha van rajta akár csak egy vicc kategóriás WEP, és feltöri, akkor már lopás.
  • hangulati
    #11
    most jon majd az INTERNET 3D. akkor majd mar fajni is fog. de, csak, ha fizetunk is erte am.
  • hangulati
    #10
    ennek az egesz net f.sagnak le kene mennie arra szintre, amire valo. mobil lexikon. erre valo, nem masra. kezd elegem lenni abbol, hogy a faszbuknak koszonhetoen kivalo szakemberek veszitik el az EGESZ VILAGON a megbecsultseguket, csak, mert egy kisebb csoporthoz tartoznak, es egyszer elkovettek egy kis hibat, es azt be is vallotak. errol most az egesz vilagon mindenki tud, es ez nagyon, de nagyon nagy baj. mindegy. itt is az orok torveny fog ervenyesulni. aki masnak...
  • hangulati
    #9
    pontosan. hiszen nekem sem hianyzott, amig nem volt. szerintem senkinek.
  • hangulati
    #8
    ja, meg az update-k. az miert nem allja a mikrofos? vettem egy rendszert, es, ha napra keszen szeretnem tartani, akkor a gatyamat is kifizetem. vicc az egesz.
  • god25
    #7
    Már évek óta alanyi jogon kéne adni a Netet minenkinek optikán.
  • hangulati
    #6
    olyan is van, hogy nem is akarsz lopni. velem mar elofordult. ettol fuggetlenul, ha mar ennyire ra vagyunk szorulva az internetre (mifelenk nehany szamla, stb csak igy kaphato meg), ADDIG EGY BIZONYOS ADATFORGALOMIG BIZONY INGYENESNEK KENE LENNIE. bocsanatot kerek a kiabalasert.
  • Solmenir
    #5
    Azért a cím nem egészen egyértelmű :-) törvényileg nem lop az ember semmit, a wifi tulajdonosa köteles gondoskodni annak jelszavas védelméről. Ha ezt feltörik, az számít lopásnak, ha nyílt hálózatot használ, akkor meg magára vessen, 100%-osan legálisan használja az ember, még ha 3-4 mb/sec-kel is tölt le azon keresztül, mint én tettem anno a szomszéd hálózatán :-)
  • Kabos Dezső
    #4
    [/i]"Túl sokan lopják a WiFi-eléréseket"[/i]

    Namármost vettem egy loptoppot , a difolt beállításai mellett, hogy felcsatlakozik minden jöttment hálózatra, én meg nem vagyok köteles érteni hozzá, hogy mit és miért nem vagy hogy hogyan csinál... hogy lopom-e vagy a gépen hibája-e vagy hogy a hálózat rendszergazdája a fejelős-e nos előbb ezt kell tisztázni, de pontosan addig amíg nincs bizonyíték ellenem, én pontosan addig ártatlan is vagyok.
  • Kabos Dezső
    #3
    "Túl sokan lopják a WiFi-eléréseket"

    Mihez képest?
  • Rotyoka
    #2
    aki barom és nem tudja lepassolni az ne sírjon
  • Ferrer
    #1
    Nincs is jobb, mint egy kis wifi vadászat. Illetve nem is annyira az. Ha kocsival panelházak közé megyek, kedvemre válogathatok szabad hálózatok között :D Akinek nincs annyi esze, hogy levédje akárhogy a hálózatát, az megérdemli.