5
  • Kingfisher
    #5
    Munkatapasztalatból tudom, hogy pl az osztrákoknál ahhoz is 3 ügyvéd jóváhagyása kell, hogy kimondhasd a dolgozó nevét. Szóval van min dolgozni a jogászoknak, az biztos.
  • lotsopa
    #4
    Nem feltétlenül szükséges ahhoz kábel! hogy kívűlről hozzáférjenek a gépeden tárolt információ(k)hoz.
  • Cat #3
    "Elolvastam ezt a cikket kétszer is. Rém nehéz felfogású lehetek, de én bizony nem értem, hogy most akkor ki szeretne elérni és mit."

    Az amerikai cégek azt, hogy az európai adatvédelmi elvek lazábbak legyenek, mert akkor jóval nagyobb piac nyílna meg előttük. Az igazi üzlet itt a nagyvállalatok megbízási szerződéseinek elnyerése, azok adatainak hostolása, azonban ők - hiába olcsóbb az amerikai céggel dolgoztatni - nem választhatják azt, mert nem adhatják át az érzékeny adatokat külföldre.
  • halgatyó
    #2
    Elolvastam ezt a cikket kétszer is. Rém nehéz felfogású lehetek, de én bizony nem értem, hogy most akkor ki szeretne elérni és mit.
    Ez az egész felhő ez nekem egy köd.

    A legsötétebb az, hogy miért kell erőltetni a dolgot? Miért nem várnak amíg magától, a TÉNYLEGES igények alapján szépen kifejlődik az egész?

    Aki az adatait ilyen felhőben akarja tartani, az tartsa ott! Ezt már ma is megteheti (pl. tar.hu , gmail , freemail , stb.)
    Nagy előnye, hogy bárhová megyek a világban, az ott tárolt adataimat elérem.
    Ugyanakkor van egy rakás fileom, amiket SOHA, SEMMIKOR nem fogok felhőbe feltölteni, de lehet hogy még olyan gépre se teszem fel, amibe internetes kábel vezet!
    És ez így van rendjén.
  • finaltrekker
    #1
    Felhőhatalom? Beszarás.

    Azt hittem már lehet használni a felhő szolgáltatásokat, pl. a Google Office-t. Vagy az egy másmilyen felhő? És miben különbözik a felhő a szervertől? Ez kissé homályos.