29
  • annabella2
    #29
    Nem értem én sem hogy minek kell itthon állandóan uszítani a népet. AMugy meg hányszor volt nagy ellenségünk a magyar történelemben, mégsem sikerült összefogni ellene. Kivétel talán van, de nagyon elenyésző...
  • NEXUS6
    #28
    Amúgy szerintem a világ az ellentmondásos, amiben élünk. Csak a bányaló látja ezt mindig ellentmondásmentesen ugyanolyannak, merthogy vak szegény, mint azok az emberkék is, akik mint egy popsztár rajongótábora képesek valamin csüngeni, mindig teljes odaadással.
  • NEXUS6
    #27
    Az USA-ban és a zsidókban szerintem is az a követendő, hogy lóxar alapból (se közös kultúra, se közös nyelv) képesek egy nemzetet csinálni, és a politikusok nem azzal szórakoznak, hogy a polgárokat egymás ellen fordítják. Legalább is nem úgy mint nálunk.

    Lehet, hogy ehhez valami nagy határon kívüli ellenség kell?
  • eremite12
    #26
    A 3D movie-k legnagyobb problémája, hogy nincs fokuszban az előtér és háttér, ezért csak akkor pozitív az élmény, ha megfelelően irányítják a néző figyelmét és az oda néz, ahova néznie kell. Ellenkező esetben nagyon zavaró a hatás, mert a néző hiába néz egy tetszőleges pontjára a tájnak - mint azt a valóságban tenné -, mert alapvetően elmosodott lesz az a terület (mellékesen a szem is megfájdul) mert szegény szem fokuszálna, de egy elmosódott pontra nem tud. A 3D animációk ezért sokkal jobbak, ott nem gond a "felvételnél" egyszerre fokuszba tenni az előteret is és a hátteret is. Ez a fajta lencse a kamerákra helyezve olcsó megoldás lehet!
  • stremix
    #25
    Nekünk még vannak a családban 3D-s dia-képeink, nagyon jó a mélységérzet de a távoli alakok lapos kartonpapíroknak tűnnek. Ez is azért lehet mert olyankor a lencsét nézzük és jobban domborodik a szemünk? Nem tudom...
  • Kara kán
    #24
    Egyébként a zs-ókkal kapcsolatban majd szól Nexus6, hogy ellentmondásos az álláspontom. És tényleg az, de mi ebben a rossz?
    Mert egyrészt elismerésre méltó az a siker, amelyet közel-keleti államuk felépítésében és megvédésében elértek, másrészt meg a honi, a médiát, közigazgatást, cégtulajdonlást, bankokat monopolizáló képviselőik méltán keltenek nemtetszést. Ez a probléma két külön vetülete, így másként kell hozzá viszonyulni, tehát logikus az ellentmondás. Kapiskó?
    Egyébként én sok mindenben nem értek egyet a magyar radikális jobboldallal: nekem az USA szimpatikus, persze látom a betegségeit, és az iszlámot a legnagyobb fenyegetésnek tartom a világbékére (de a bevándorlás miatt Európára különösen!).
    Szóval, a dolgok nagyon összetettek, ráadásul folyamatos mozgásban vannak. Ezt kellene megérteni.
  • Kara kán
    #23
    Ja, és ez egy tudományos munka volt, némi programozással. Biztosan tudom, hogy a magyar nép ellen nem fordítható, tehát nyugodt vagyok. :-)
  • Kara kán
    #22
    Most mér kapod fel a vizet?
    Szeretek beszólni.
    Én dolgoztam orosz zsidókkal már közös projekten, és jó fejeknek tartom őket. Persze, csak azt, aki jó fej.
    És a cég pontosan fizetett, és jól megdícsértek a kiváló munkámért. Ez is fontos, mert hiú vagyok, szeretem ha megdícsérnek (biztos komplexus).
    Amúgy én, amikor olyan kedvem van, másoknak is beszólok, és sajnos nem mindenki veszi a lapot.
  • Julius Caesar
    #21
    Igen, szar találmány, mert zsidó találta fel. Sőt, orosz is pfhúj.

    Magyarország okkal jobb mert mi sokkal jobbak vagyunk, mert!

    Undorodom ettől a szarkupac néptől, komolyan. Magyarország, így szeretlek?
  • NEXUS6
    #20
    Gondolom csak azt akarja, amit minden orosz-zsidó és más nem orosz és nem zsidó is, pénz, hírnév, hatalom és ami ezzel jár, rengeteg sok fiatal muff, vagy épp csinos fiúcska - ízléstől függően.
  • NEXUS6
    #19
    Kezdem sejteni, hogy némelyik 3D filmben miért így néznek ki az alakok.

    Ezexerint a 3D tényleg nem annyi, hogy egy tárgyról csinálunk 2 képet aztán jól van.
  • Kara kán
    #18
    Bocsika, véletlenül nem hagyod figyelmen kívül, hogy a térlátás a 2 szem miatt van?
    Tehát, ha mindkét szemem elé ilyen lencsét teszek, akkor az élesség mellett mélységben, térben is fogok látni?
  • B0nFire
    #17
    Még a videokamera gyártók sem, hiszen ezer éve fel van találva a kis blende nagy megvilágítással, és akkor nagy a mélységélesség. Hollywoodban is 100 éve használják, és a fotósok is, ha van elég lámpájuk hozzá.

    Különben is, most nagyon a 3D-re cuppant mindenki.
  • Kara kán
    #16
    Az a benyomásom, hogy értem. Valamennyire.
    De akkor mit akar ez az orosz zsidó? Mert ha emberi látásra használhatatlan a cucca, akkor senki nem fogja megvenni. Esetleg a videokamera gyártók...
  • kvp
    #15
    "Ha a Fresnel-lencsék ennyire jók, miért nem alkalmazzák őket az optikusok?"

    Mert nem lehet belole szemuveget kesziteni, ugyanis ha nem pont elore nezunk, akkor elmegy a kep. Ugyanez igaz a kontaktlencsekre is, ha egy picit is elcsuszik, akkor minden homalyos lesz. A harmadik a melyseg elesseg. Ha jol van beallitva, akkor minden eles ugyan, de minden targy ugy nez ki mintha lapos lenne, azaz papirbol lenne kivagva. Ez az eleslatas miatt ugyan jo, de a terlatasbol adodo melysegerzet nelkul nem tul kellemes elni.
  • Kara kán
    #14
    Egy kellemetlenkedő kérdés:
    Ha a Fresnel-lencsék ennyire jók, miért nem alkalmazzák őket az optikusok?
  • kvp
    #13
    A fresnel kontaktlencse megoldhato, csak egy megefeleloen formazott ontoformaval kell letrehozni. A megoldas abbol all, hogy osszenyomja a dinamikai tartomanyt egy kisebb intervallumba, amitol a melysegerzet valamennyit csokken, viszont fokuszalas nelkul is eles lesz minden, egyszerre. Ilyen nagy dinamikai tartomanyu lencsekkel vettek fel anno a viewmaster felvetelek jo reszet.
  • Kara kán
    #12
    Hát, persze, a lágy kontaktlencséket meg kell karcolni.
    Karcos az ötleted!
  • archelf
    #11
    Kontaktlencsébe kell ez, nem szemüveglencsébe - és rögtön meg van oldva, hogy a lencse mindig ugyanoda "fókuszáljon"...

    AE
  • Kara kán
    #10
    Mindenkinek nem lehet a kedvébe járni azonnal.
    De gondolom ezt is tovább lehet fejleszteni.
    Nanótechnológia kell nekünk! Jöhetnek a manók! :-)
  • B0nFire
    #9
    Ez jó, de mi van a rövidlátókkal? Szvsz belőlük legalább annyi van, mint öregkori távollátóból, akik alkalomadtán fel-felteszik a kukkert, de valakinek mindig hordania kell, különben nem lát 5 centinél távolabbra. Mint én. Hiába csak -1,5 a dioptria, ha mellette cilinderes a szem, és annyira torzít, hogy semmilyen vízszintes vonalat nem látok tisztán, ami 5 cm-nél távolabb van.

    Ilyenkor mi van? Kábé így tudnám érzékeltetni a látásomat szemüveg nélkül:



    Nem valami jó, ugye? Minden függőleges tűéles, de minden vízszintes hótt homály.
  • Zocsi
    #8
    Köszi a linket! :)

    Nekem is van egy régi könyvem... check this
  • Balumann
    #7
    Igen, én is mindenkinek erősen javaslom a latastrening.hu oldal végigolvasását illetve terjesztését.

    #1: Az izomroncsok öregednek, és valamennyit veszítenek funkciójukból, de az egyáltalán nem szükségszerű, és nem genetikailag kódolt információ, hogy romoljon a látás akár 90 éves korban is (más kérdés persze a genetikai betegségek). Egyszerűen kevesebbet használjuk ill. nem rendeltetés szerűen. Ha naponta állandóan kémlelni kellene a veszélyeket az erdőben, illetve erőteljesen használni a táplálékszerzéshez, nem romlana nekünk se a látásunk. Idősebb emberek még a csajokat/pasikat se kémlelik, inkább csak bámulnak (többnyire tv-t, könyveket, újságokat, meg csak úgy maguk elé, ha mennek).
    Ha 3 hétig feküdnöd kell az ágyban, utána alig fogsz tudni bármit csinálni. A szervezeted oszteosztázisra törekszik, nem fogja fönntartani az izmokat, ha nem látja szükségesnek (minek táplálná minden félével).
  • kvp
    #6
    Ezek gyakorlatilag fresnel lencsek. A gond az, hogy csak akkor mukodnek, ha mereven elore nezunk, tehat kozeprol nem szabad elmozditani a szemunket, igy ha valamire ra akarunk nezni, akkor fejjel kell fele fordulni. Sima latasnal ez jo, de olvasni csak ugy lehet, hogy a szemunk helyett a fejunkkel kovetjuk a sorokat, ami szerintem faraszto.
  • dchard
    #5
    "Az eljárás során 25 közel tökéletes köralakú struktúra hálóját marta a lencse felületére. Minden egyes struktúra 2 milliméter átmérőjű, és két koncentrikus gyűrűből áll. A bemart gyűrűk csupán néhány mikrométer szélesek és egy mikrométer mélyek."

    Hát igen, végül is mondhatjuk, hogy "össze van karcolva"...

    Dchard
  • Kara kán
    #4
    Írj te is az optikusoknak:

    Tisztelt Cég!

    Hallottak Önök a tárgysorban említett lencsékről?
    Magyarország legjobb tudományos lapja, az SG.hu ír róluk.
    Mert engem érdekelnének ezek a lencsék, feltéve, hogy nem lesznek elérhetetlenül drágák.

    Tisztelettel:

    sk olvashatatlan aláírás
  • Zocsi
    #3
    de lehet tornáztatni és ez "gyógyítja" a látást
  • Kara kán
    #2
    Mikor jelenik ez meg a kereskedelemben?
  • enzim
    #1
    Nem a szemlencse veszíti el alakváltó képességét idővel, hanem a lencséket tartó izomrostok, amik megöregednek és már nem tudják a szemlencsét nyújtani/feszíteni. Nyílván a szemlencse is veszít elasztikusságából, de a szemfókusz-változás elsődleges oka az öregedő rostok. Ugyanúgy, mint a többi izom, ez is elfárad.