6
  • Inquisitor
    #6
    Azt gondolom, hogy anno a Newton túlságosan "hamar" jött ki. Egyszerűen nem értették meg, nem volt piaca ... és azt is gondolom, hogy az akkor elvesztett lehetőség nagy pótlása a jelenlegi iPod/iPhone/iPad vonal.
    Egyébként c64 éra közben vagy előtt volt egy francia számítógép, aminek grafikus menüje volt, de egér helyett fényceruzával lehetett használni. Persze tabletnek kb. annyira tekinthető, mint a C64SFX notebooknak. ;)
  • kvp
    #5
    Ha mar apple, akkor mondok en is egyet: Newton

    Amikor a microsoft es az apple felszivta a xeroxos embereket es tudast, akkor Gates szeme elsosorban a pc-ken es az irodai szoftvereken akadt meg (uzleti megoldasok), mig Jobse a tablet technologian (gyerekeknek keszitett rendszerek). Mindketten fogtak amit jonak talaltak es mindket ceg azota is ebbol a tudasbol dolgozik. A microsoft megprobal valami hasznalhatot csinalni amilyet az emberek akarnak (tobb-kevesebb sikerrel), mig az apple megprobalja az embereket ravenni, hogy azt akarjak amit ok keszitenek (ujabban egyre nagyobb sikerrel).
  • Ferrer
    #4
    Mi mást is hallanánk tőled, mint hogy Apple. Ez már LOL XD
  • Ulkesh
    #3
    Ahogy az Apple W.A.L.T. és Penlite is csak prototípusként létezett a 90-es évek elején és soha nem került kereskedelmi forgalomba.



  • Ulkesh
    #2
    Gondolom azért maradt ki a cikkből, mert a Dynabook sosem volt termék, csupán koncepció volt.
  • kvp
    #1
    Csak a lenyeg maradt ki a cikkbol:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dynabook

    Ez volt a mai laptopok es tabletek ose. Ugyanaz a csapat, ezen belul Alan Kay hozta ossze akiknek tobbek kozott a grafikus feluletet, a pc-t, az egeret, a helyi halozatot es a lezernyomtatot koszonhetjuk. Annyi kulonbseg volt a cikkben leirt megoldasokhoz kepest, hogy ezt a korai prototipust bar felnottek is tudtak hasznalni, alapvetoen gyerekeknek keszitettek. ("A Personal Computer For Children Of All Ages.") Mindezt 1968-ban.