11
  • Kara kán
    #11
    Zavarosban halászó van lent is és fent is. Tulajdonképpen, az alul zavarosban halászó is lehet felül zavarosban halászó. Meg vannak középütt is ilyenek, de igazából a középosztály, az adófizető polgárság be van szorítva középre:
    - felülről a korrupt vámpírok szíjják a vérét
    - alulról a paraziták (segíj) és bűnözők garázdálkodnak.
  • remark #10
    A szervezésnek/szerveződésnek 1001 módja van. Ez a nyugati módi. Ha neked tetszik, akkor érezd jól magad. Nekem nem tetszik, és arra törekszem, hogy jól érezzem magam... Mikor utunk keresztezi egymást, akkor meg majd elbeszélgetünk.

    A probléma ott van, hogy te olyan fogalmak egyértelműségéből indulsz ki, hogy "szervezettség". Mit jelent ez a szó? Mitől szervezett egy közösség? Mi a célja a szerveződésnek, avagy a közösségnek?

    Nekem megvannak a saját válaszaim. Ennek megfelelően ha a zavarosban halászókat akarom megtalálni, akkor nem lefele, hanem felfele nézelődök...
  • hamotar
    #9
    :D:D:D
  • Kara kán
    #8
    o -> ó
  • Kara kán
    #7
    Nem igazán értem a kifogásaid.
    Hogy lehet egy társadalmat megszervezni, irányítani, közbiztonságot teremteni, ha azt sem tudod mennyi az állampolgárok száma? Ráadásul, jellemzően, a zavarosban halászok nagyon szeretnek névtelenségbe burkolózni. Hogy is van ez?
  • remark #6
    Igen, a fejlett világban is csak akkor jár meg az élet, ha hajlandó vagy megbélyegeztetni magad. Ettől fejlett a fejlett világ. És ezt exportáljuk a világ minden részére.
  • Kara kán
    #5
    Csak így tovább!
    Végre kiderül, hogy hány indiai állampolgár van, mert eddig ezt sem tudták.
  • Tetsuo
    #4
    Na ja, de a fejlett vilagban sem tudsz ID nelkul csinalni semmit..
  • remark #3
    Hát igen.

    "Az indiai állampolgárok személyi számokkal történő ellátásának az a célja, hogy elősegítsék a társadalom peremére szorult rétegek hozzáférését a közszolgáltatásokhoz, állami juttatásokhoz - amelyeket személyi okmányuk nem lévén jelenleg nem tudnak igénybe venni -, valamint megakadályozzák, hogy korrupt tisztségviselők mások nevét igénylőlapokra hamisítva jogosulatlanul vegyenek igénybe támogatásokat."

    De látod, hogy "kaja" csak akkor jár, ha előtte billogot nyomatsz a homlokodra.
  • rumkola
    #2
    inkább kaját adnának az embereknek :D
  • artschi2
    #1
    Az igazi Nagy Testvér...