22
  • wednes
    #22
    A generációkhoz visszatérve. Mivel senki se egy időben cserél VGA-t, így mindenkinek megtalálja a maga alternatíváját. 58xx szériával kevesen rendelkeznek, nekik nem is kell most cserélniük.
  • wednes
    #21
    Már miért is fogyasztana többet?
    Akkor kell váltani, amikor szükséges. Sokkal nagyobb bajban lennénk, ha csak akkor jönne ki valami újdonság arany áron, mikor már 640X480-ba is szaggat minden. Mire szükséged lenne 6xxx, 7xxx szériára már olcsóbban, esetleg jobb hűtéssel elérhető lesz nagy számban. Nyugodtan ki lehet több generációt hagyni, nálam a 4830 mindenre elég.
    Jakuza001 jól írja. Aki meg úgy érzi, hogy már megint muszáj cserélni, az tényleg fogyasztási kényszerben szenved és sosem lesz elégedett semmivel. De az ilyen embereket nem sajnálom, hogy 3X-osát költik mindenre.
  • Jakuza001
    #20
    Igy van, manapsag eleg ha kb 3 generacios ugras utan cserel valaki videokartyat, ha a megfelelot valasztotta.
    Egy 4850-es, 1280 vagy 1680 felbontasban, meg most is eppen eleg.
    35k korul vettem 2 eve es amire kell eppen eleg.
    Persze akik megeszik a fogyasztoi tarsadalomra raeroltetett fogyasztaskenyszert, azok nem lesznek megelegedve vele, hiszen ok azok akik minden uj termeket lecserelnek rengeteg rafizetessel, mikozben sok kulonbseg nincs az elozo termekhez kepest ezen a fronton.

    Jobb kivarni a megfelelo alkalmat a cserere.
  • jojo
    #19
    a Radeon HD 6000 család első tagjai még az ünnepek előtt, várhatóan október végén, illetve november elején megjelennek majd. A mostani hírben erre nem térnek ki, ehelyett arra helyezik a hangsúlyt, hogy a sorozat legerősebb példánya tulajdonképpen a Radeon HD 5970 felturbózott változata lesz, némi tökéletesítéssel, illetve a teljesítmény fokozásával. Ez már csak azért is így lesz, mert a Southern Islands kódnéven szereplő új architektúra gyakorlatilag a meglévő generáció újragondolása lesz, az ATI mérnökei nem valami teljesen újat dolgoznak ki, hanem a jól bevált Evergreen sorozat kevésbé kellemes tulajdonságait szeretnék lenyesegetni, ezzel egy időben minél nagyobb erőt préselve ki abból.
  • jojo
    #18
    Anno, elsők között vásároltam az Nvidia 7800Gs ( ha jól emlékszem a típusára ) videókarit, akkor 20 db jött összesen az országba.
    Őrültem, mint majom a ...., amikor kipróbáltam, jött a zuhany, nekem semmilyen tudása nem vakított el, ugyanazokkal a játékokkal az ATI vitte a prímet, de akkor sem volt divat az évente több szériá megjelentetése, illetve a picike gyári tuningos verzió kiadása.
    Ezt teszik a 4870 óta, szal unalmas a fizetés fosztogatók gyülekezete.
    Tudást, energia takarékosságot, és ne szemetet csináljanak!

  • Zoliz
    #17
    Egyszerűen hülye aki vesz az AMD 6000-es szériából, mikor többet fogyaszt és ugyanazokat a featureokat tudja mint az 5000-es Radeon széria. Mi a f@sznak kell ezt fél éves videokártya ciklusokat csinálni? Egyáltalán ki találta ezt ki? Csak az árbevétel miatt van?
  • jojo
    #16
    Csak azért, mert van pár ezer ember idehaza is, aki még hisz a mesékben...
    Ennek pedig nagy az ára! 1x beszoptam a "nagy csodát", többször nem fogom!

    Egyébként meg....:
    Informatika

    1. Egy emberi sejt 75 MB-nyi genetikai információt tartalmaz

    2. Ezért egy spermium 37,5 MB-t információt tartalmaz

    3. Egy ml spermában 100 millió db spermium található

    4. Az ejakuláció során 5 mp alatt átlagosan 2,25 ml sperma szabadul fel.

    5.A számításokból megállapítható, hogy a férfi hímvessző adatáteresztő
    képessége (37,5 MB x 100 MB x 2,25)/5 = 1687,5 Terabite/sec

    6. Ebből adódóan megállapítható, hogy a női petesejt képes elviselni
    1,5 Pentabite/sec-os DDoS támadást, miközben csak egy adatcsomagot enged
    át.
    Ebből adódóan ez a legjobb hardveres tűzfal a világon!!!

    7. Egy hibája van... Ez az egy adatcsomag, amit a rendszer átenged, kilenc
    hónapra lefagyasztja az egész rendszert.
  • Jakuza001
    #15
    Mintha a tied erdekelne valakit is. :D
  • jaspercry
    #14
    te nem vagy normális!(Nem tom ,ha valakit zavar a cikk,akkor nem kell elolvasni,nem kötelező olvasmány! És még reagálni sem az ,írni sem....semmit.)
    Sajna ,ezzel nem a Sanyicks-ot szeretném védeni,de nem kellene személyeskedni,talán ezt a cikket és hozzászolásokat ,még jó sokon olvassák rajtad és rajtam kívül is.Így hát ne járasd le magad,légyszives.
    "A VÉLEMÉNY OLYAN ,MINT A SEGG.......MINDENKINEK VAN" de senkit sem érdekel
    Piszkos Hanry
  • jojo
    #13
    Osztán mesélj máá, mi a fosért vegyem ezt meg?
    Mert 6-s a sorozatszáma?

    A shadereddel meg menj, a sóhivatalba cukorért, vakíts valami géniuszt az agymenéseddel. :o)

    Egy ideje a PC a saját csapdájában vergődik, de nincs aki ezen merjen változtatni...
  • sanyicks
    #12
    Idióta :DD lol 9600pro óta csak tuningolják :D ja mondhatjuk így is, a videokártyákat a trident 512kb-os óta csak tuningolják?
    2x jobb tudás talán a majdnem 2x shadernek köszönhető? Tudod az számolóegységek, amivel durván ennyivel is növekszik a teljesítmény. Nem a fostos háromdémárkban, hanem bármilyen programban ami használja a gput.
    Menjél szépen és rajzolj valami szépen, ne foglalkozz apu gépével!
  • jojo
    #11
    Tökéletes választás, semmi nagy különbségre ne számítson senki ettől a szériáltól se. Csak játék a számokkal... :o)
  • jojo
    #10
    Aztán meséld már el, mi lesz 50 %-l jobb tudás?
    Az egész sorozatot végigvásároltam, és a legjobb a 9600 pro kiadása volt, azóta csak tuningolják a xart, csak valahogy sokat nem tudnak belőle kihozni.
    Vagy 3Dmarkba 200-l több pontot kaptál pubi?
    Vagy mesélj a directx lényegéről, gyökér.
    2-3 új file ( tuDás ) és már akár a directx 12-t is tudja.
    Nekem te ne ugass be, mert ahhoz hülye vagy!
  • Jakuza001
    #9
    MEg szerencse, hogy 4850-est vettem tobb mint ket eve 36 ezerert. Felolem siman kijohet a 6xxx-es szeria is, teljesen feleslegesnek tunik kicserelnem meg a mostani kartyamat is, mert siman tudok jatszani barmivel.
  • Narxis
    #8
    Na, okosan gyerekek!
  • sanyicks
    #7
    hát konkrétan úgy majdnem 2x jobb kártya és 50%-al zabál többet... Olvassál!
  • jojo
    #6
    Gratula, megint kijön egy kicsit jobb, marhára többet zabáló kártya 3 slot helyet igénylő változata. Gyárilag tuningolt, kívül esetleg kap egy kis új directx 12-t 2 fálj miatt aztán lehet hülyíteni a népet, milyen faszányos ez a hulladék kavicsdarab.
    Aki ilyet vesz annyiért, meg is érdemli sorsát!
  • okosan gyerekek
    #5
    "az AMD következő generációs grafikus chip-generációjáról"

    Gratulálok, OKJ-s újságírói papír, vagy csak így hobbiból? Napiszar.
  • Celeborn
    #4
    Nem muszáj. HD5750-esed van, az kihúzza egy darabig biztos.
  • Zoliz
    #3
    Na vehetek új videokártyát, csak tudnám minek. Muszály?
  • JethroHUN
    #2
    30k-ért biztos nem :| majd 130k ért. Vagy még többért.
  • jaspercry
    #1
    hajrá!AMD
    Csak az árakban lehetne némi megmozdulás AMD,mert ha nem ,akkor kivárok mégegy generációt(mindkét grafikus kártya gyártójától)
    HD4870 1G,még egy darabig marad(30.000-ért vettem 2év garral)
    Ilyen áron várom a legalább dubláját teljesítőt(aligha lesz mostanában)