6
  • stain
    #6
    Mondjuk ezt tudom, csak nem akartam magunkról írni :)
  • stain
    #5
    Azért itt többről van szó, mint könyvekről. Adatbázisokat kell megőrizni a jövőnek, a hozzájuk tartozó szoftverrel együtt úgy, hogy a programok a jövőben is futtathatóak maradjanak, mert azok nélkül az adatok nem érnek semmit. Ez a könyvtárosok számára azért eléggé új területnek számít.
  • kvp
    #4
    Anno a cikkben leirt informaciogyujto/megorzo feladatra hoztak letre a Szechenyi konyvtarat. Az informacio terjesztesere pedig kersobb a Szabo Ervint. Nem igazan ertem amerikaban miert csak most jonnek ra, hogy ez ket kulon feladat.
  • Dj Faustus #3
    Az SDSS (Sloan Digital Sky Survey)-hez hozzátenném, hogy Magyarországról az ELTE Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék foglalkozik a fejlesztésével.

  • stain
    #2
    Ja, és ha már SDSS, akkor azt is érdemes hozzáfűzni, hogy a csillagászati adatok bárki számára szabadon elérhetőek a skyserver.sdss.org címen. Itt diákok saját maguk valódi kutatást végezhetnek valódi "profi" adatok felhasználásával. A diákok számára kitűzött kutatási témák leírása évek óta magyarul is elérhető ugyanott.
  • stain
    #1
    Kedves szerkesztők! Sajnálom, hogy a cikkből kimaradt Szalay Sándor (Alex Szalay) neve, aki a Johns Hopkins egyetemen a Sloan Digital Sky Survey adatbázisát építette, és Tony Hay és Jim Gray (volt) jó barátja, az adatintenzív csillagászat és egyéb tudomány egyik legelismertebb tekintélye.