19
  • Bren X
    #19
    ...rám is köszönthetne hét év tavasz, utána meg húsz év nyár...
  • toto66
    #18
    " Ezzel szemben az a ciklus, amit a Földön napnak nevezünk, az amennyit idő alatt a Föld megkerüli a saját tengelyét, ami persze a sarkok irányába a tengelyferdeség miatt eltolódik."
    Mi tolódik el? Attól függetlenül, hogy hat hónapig van éjszaka, illetve nappal a sarkokon, a nap hossza ugyan annyi mint az egyenlítőknél.
  • gombost
    #17
    Apró javítás:
    "amennyit idő alatt a Föld megkerüli a saját tengelyét"
    Nem megkerüli a tengelyét, hanem körbefordul körülötte.
    !!NO OFFENSE!!
  • Kara kán
    #16
    Na, látod ezt élveztem, de kérlek mindig említsd meg e téma kapcsán azt is, hogy én írtam le először, hogy a Vénusz lelkes vegyészeknek egy igazi aranybánya, ott tényleg kiélhetik minden perverz vágyukat.
  • Etinger
    #15
    7 év tavasz? Költözzünk oda!
  • Grab0
    #14
    Egy kis kiegészítés , mivel a Vénusz retrográd forgású , az év hossza 224 földi nap, míg a Vénuszi nap hossza, tehát a Nap látszólagos keringési ideje a talajról nézve kb. 116 földi nap, és retrográd forgás miatt az egyenlítőjén nyugatról keletre halad a Nap. Ezzel szemben az a ciklus, amit a Földön napnak nevezünk, az amennyit idő alatt a Föld megkerüli a saját tengelyét, ami persze a sarkok irányába a tengelyferdeség miatt eltolódik. A Vénusz viszont 243 nap földi nap alatt fordul meg saját tengelye körül, visszafele, ami miatt lesz 233 földi nap az az idő amennyi idő alatt a Nap körbejár a horizontján a sark-körein illetve a 2 delelés között eltelt idő a 2,6º foktól az egyenlítőjéig terjedő zónákban.
  • Grab0
    #13
    Üvegházhatás egy hiberbolikus görbén játszódó, pozitív visszacsatolásos cselekménysorozat (dominoeffektus) , exponenciálisan skálázódik..

    /Csak mellékesen az ultraexponenciálisok (vagy ultraexponenciális faktoriálisok) a következők:

    2!^ = 2 ^ 2 ( = ∞ )
    3!^ = 3 ^ 3 ^ 3
    4'^ = 4 ^ 4 ^ 4 ^ 4
    .
    .
    .
    n!^ = ∞
    /


    Viszont az antiüvegházhatás a hiberbolikus skála reciproka. Ilyenformán terraformálható a Vénusz, mintegy ~100ezer éves szemét"bombázás" után a légkörében .Izzás előtt lélegző földi heterotróf baktérium tenyészetek oxigént lélegeznek ki egy kevés ideig míg "elégnek" a Vénusz bolygó 100 km-es magassága környékén. Mivel a Vénusz jelenlegi légköre szén-dioxid, az égést mint tudjuk nem táplálja, ezért az extremofil baktériumok (különösen az ismert gyors automutációs = evolúciós ciklususuk miatt az egysejtűek nagyon hamar hozzá is szoknának a Vénuszi forró klímához, de még ha nem , akkor is, a Vénusz felsőlégkörében lévő-létrejövő , -egyre több- oxigén , a nap erős sugarainak hatására, (amelyek a Vénusz bolygő övezetében 220C-fokkal világítanak ) azonnal ózonná alakul amely meggátolja az alatta lévő újabb oxigén molekulák ózonná alakulását. A folyamat nagyon lassan indul be, de a domino elv szerint , ha egy holtponton átbillen a folyamat már láncreakciót indít be és már szándékosan is nehéz lenne visszafordítani, magyarul a Vénusz légköre automatikusan egy ózonpajzs által védett, túlnyomórészt oxigénből és kevesebbrészt széndioxidből álló légkörrel rendelkezne. Amelyben valamiféle ún. főldön kívüli (de mégis földi eredetű) lélegző bioszféra jöhetne létre. A kérdés hogy a ~ 120 napos Vénuszi nap alatt milyen klíma és persze hogy milyen flóra és fauna jönne létre. De nem tartom kizártnak hogy a távol jövőben terraformálni fogjuk a Vénuszt és a sarokpontjain 30 km sugarú körben , egy 180km-t egy Vénuszi nap (243nap) megtevő, giganagy kőr-sinpályán haladó Vénuszbázis fog épülni, ami biztonsági okokból mindig a terminátor-vonalon halad a szürkületi zónában ahol a Nap csak kikandikálgat néha a látóhatár felett.. (tengelyferdeség: 2,6º)

    Ajánlott olvasmány még :
    http://x3.hu/freeweb/frameset.x3?user=/hzoltan83&page=/bolygok/venusz/venus2.html

    Hajrá Magyarország ! Hajrá Vénusz terraformáló projekt !
  • Grab0
    #12
    a bizonyítás kiegészítése és vonzatai:

    ∉ ∉ ∞ (!!!!!)

    tehát

    ≠ ∉ ∞

    valamint nem szabad elfelejteni az sem hogy

    ≠ ≠ =
  • Grab0
    #11
    ezzenel bevezetem az ultramatematika fogalmát , amely tömören így fejezi ki, hogy matematika nem ér egy kalap sz*rt sem. Íme a bizonyítás:
  • Grab0
    #10
    közelít, de annyival ki kell egészíteni, hogy
    0 = ∞
    0 ≡ ∞
    0 ≣ ∞
    0 ∈ ∞
    0 ∩ ∞ = ∞
    0 ∪ ∞ = ∞
    1 / ∞ = ∞
    ∞ / 1 = ∞
    ∞ / ∞ = ∞ = 1 (!)
    .
    .
    .
    1 = 4
    5782 = 15
    193848625782637562376725652 = 1224353
    .
    .
    .
  • halgatyó
    #9
    Szépek a képek.

    Ezt a "... érkező foton emitterek" kifejezést nem értem. (Buuta vagyok)
    Valahogy úgy képzeltem, hogy a fotonok érkeznek a Nap felől, és egy részük visszverődik a világűrbe, más részük elnyelődik a légkörben és a talajfelszínen.
    Természetesen a bolygó is sugároz a világűrbe, amennyire én tudom, elsősorban a felszín.

    Ha jól értem, akkor valami "negatív üvegházhatás" vagy mi működik a Titánon.
    (és a Földön is, ha jól értem a hozzászólásod utolsó előtti bekezdését)
  • Grab0
    #8
    A Föld mögül, 100ezer km-ről, a Holdtól 548ezer km-re ekkorának látszik a telehold:

    Szemléltetésképpen , hogy kb. mekkorának látszik a Szaturnusz rendszerből a Nap.
    (még a halo-jával együtt sincs akkora, mint a fél-telehold
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Halojelens%C3%A9g )


    /a képek az Orbiterrel készültek http://orbit.medphys.ucl.ac.uk/

    A Titán-ra érkező foton emitterek energiája az űrben kb. 120 Kelvin fok (kb. -150 Celsius fok) viszont a Titán sűrű (1.5 atm nyomású ) nitrogén légkörébe belépő foton emitterek nagy része elveszíti az energiáját és visszaverődik, emiatt a viszonylag nagy albedó. Ezért a felszínén viszonylag hidegebb van, mint amennyi energiát eredetileg a Naptól kapna. Ez a jelenség itt a Föld közelében is jelen van. A Föld közelében a Naptól 150 millió km-re a foton emitterek energiája kb. 400 K = 120 C fok, és a Földet megvédő felső-ózonréteg miatt nem sülünk meg tulajdonképpen a tengerszint magasságában a Napsütötte oldalon, és a légkör energiatároló képessége miatt nem fagyunk meg a dermesztő hidegben (-270 C fok) a sötét , árnyékos oldalon.

    A Titán felszínén a Nap távolsága, a vastag légkör és a metán-felhők a nap"sütötte" oldalán is nagyon halvány ambient fényerő van, mint itt a földön egy borongós őszi szürkületi délutánon, a Napot, és Szaturnuszt a felszínről közvetlenül szinte soha, vagy csak nagyon haloványan lehet látni.
  • sanyicks
    #7
    Ez az oroszok területe, gyak földgáz. Építhetnének oda is vezetéket, amit elzárogathatnának mert valaki csúnyán nézett rájuk.
  • Victor1103
    #6
    Már nem azért,de ezek a cikkek legalább érdekesen vannak megírva és én szeretem őket olvasni. Viszont aki a dvd,mozi és tv cikkek részlegén is szokott olvasni és ismer egy bizonyos Szekeres Viktor urat akkor inkább ott fikázzon mint itt:)
  • Terence007
    #4
  • Pares
    #3
    Sajnos több realitás alapja van annak, amit mond, mint gondolnád!
  • n3whous3
    #2
    Ha értelmes hozzászólás nem megy, minek vagy itt egyáltalán? Az egy dolog, hogy a cikkíró gárda amatőr módon van kezelve, de nektek mindig kell valamit fikázni meg idióta módon kommentálni? Maradjon ez meg a fórumnak...
  • NEXUS6
    #1
    "A Titán átlagos felszíni hőmérséklete -179 Celsius fok. A hold vastag, nitrogénben gazdag légkörrel rendelkezik, felszíni jegyeit a folyékony szénhidrogének vájták ki."

    Attyaúristen csak nehogy az amerikaiak megtudják!
    Kitalálják, hogy atomfegyvert fejlesztenek a titánon, oszt annyi!