60
Lánc nélküli kerékpár - technika
  • edios
    #20
    alsó még ki is néz vhogy
  • Máté94
    #19
    Ezek még drágábbak :DD
  • ldavid
    #18
    jobban tetszik:


    vagy egy ilyen :)


  • Máté94
    #17
    De sok write-only idióta van itt. Gondolom mindenki utána nézett ennek a dolognak...

    Válaszok a kérdésekre
  • RS
    #16
    Ennyi.
  • Aquir
    #15
    kevesebb alkatrész, tovább tart, nem akadhat be sebességváltáskor, és könnyebb is vele, ennyit tudok
  • edios
    #14
    mik az előnyei a lánchoz képest?
  • bon
    #13
    De lehet váltani.
  • lolSL
    #12
    ez legalább akkora fasság mint az a kétfelé gördülő golyó amit a multkor feltaláltak a magyarok
  • Pepsi Twist
    #11
    sztem ez 1 fos :D mi a fasznak? vegyenek az emberek autót ennyi pézé... nem látom értelmét ennek :D mitől lesz jobb ha ilyen biciklivel megyek? mert itt sztem nincs emisszió meg fogyasztás :D szóval nem értem na mindegy...
  • 0Fritz0
    #10
    Ahogy nézem váltani sem lehet vele.
  • HM
    #9
    ráadásul a sok csigának köszönhetően kétlem hogy anynira hatékony lenne
  • Muttley
    #8
    #4-#5
    Valahogy én is így láttam.
    Egyetlenegy tesztelő sem tekerte meg úgy istenigazából.
    Ez persze betudható a bicikli árának is. ;)
  • Tyler1
    #7
    adom. feltalálhatnak pogácsából is hajtást a bringának, de MINEK...
  • Victor1103
    #6
    Hülyeség-.- 600kilóért? Vicc.
    Én egy ilyen bicajért szopnék akár
    máuntin bájk
  • bardocz
    #5
    Bikemagon volt erről szó, ez annyira új találmány, hogy a szabadalom valami 10 éves. Semmiben sem jobb a lánchajtásnál.
  • SötétBarom
    #4
    Szerintem csak egy nyakatekert ötlet egy olyan dologra, amit felesleges lecserélni, mert tökéletesen megfelel a célnak (lánc).
  • Gurren
    #3
  • szabii98
    #2
    RTL rulz
    Am kajakra mind1, nem szakad el a kötél vagymi?
  • Muttley
    #1
    Tegnap volt a kutatók éjszakája.
    Az RTL Klub híradójában az imént mutatták az ott debütáló StringBike fantázianévre hallgató LÁNC NÉLKÜLI kerékpárt.

    Nem vagyok műszakis. Lánc valóban nincs. A fazon két hajtókart magyarázott és én fémhuzalokat (bovden) láttam lánc helyett. Ez adódik a kerékpár angol fantázia nevéből is. Előre-hátra hajtható - eredmény: folyamatos előrehaladás.

    Legkorábban 1 év múlva kerülhet kereskedelmi forgalomba. Ára: 2.500 Euro.

    Akinek egy pici köze van a kerékpárokhoz, tudja hogy bovden működteti a váltókat, fékeket. Ami az aggályom, h a nagy hype nem szól arról, hogy a bovden bizony nyúlik. A fék és váltó esetében egyrészt nincs folyamatos erőhatás alatt, másrészt amikor használják őket, távolról sem akkora az erőhatás, mint a teljes kerékpár hajtásakor keletkezik.

    Mi a véleményetek úgy összességében az egészről?