19
  • winnie
    #19
    "Mikor tanulja már meg a magyar ember, hogy az UFO-k (Unidentified Flying Object) nem beszélnek?:D"

    az ufó a köznyelvben már nagyon, nagyon régóta jelenti az idegent, a kis zöld emberkét. jó ideje elszakadt az eredeti jelentésétől.
  • Justil
    #18
    igazad van, ugyanakkor te is tudod, hogy kötözködsz :)

    tisztában vagyok vele, hogy az UFO kifejezés nem a kis szürke lényt takarja, hanem a tragacsot, amivel közlekedik...

    "Ha már mindenképp idegen szót kell használni a földönkívüli helyett"

    szerintem meg a legalkalmasabb szó épp az "idegen" :)
  • silent11
    #17
    Jajj ne már!
    Mikor tanulja már meg a magyar ember, hogy az UFO-k (Unidentified Flying Object) nem beszélnek?:D Ez felettébb érdekes szóhasználat egy sci-fi rajongótól...
    Ha már mindenképp idegen szót kell használni a földönkívüli helyett, akkor már maradjunk az ET-nél...(extraterrestrial)
    Egyébként valóban jó ez az előzetes, de szerintem az 1.évadé is nagyon jó volt és egy csillagkapu rajongó biztos, hogy beleborzongott...
  • zboszor
    #16
    Nem, de Windows-os szervert futtattak, hogy meg lehetett fertőzni vírussal...
  • Justil
    #15
    megmondom neked őszintén, hirtelen egyet sem tudok felhozni, csak azért írtam azt, mert biztos vagyok benne, hogy aki nálam jártasabb a sci-fi területén, biztos tudna olyan filmet mondani, ami kivétel.

    most csak a hasamra csapok, Day of Independence-ben beszéltek a juefók angolul?
  • mynameisbence
    #14
    Mi az a kevés kivétel?
  • Justil
    #13
    ebben tök igazad van, ez gáz, de ezt általában minden más sci-fiben is beszopják. egyszerűen nem tudnak mit kitalálni (a kevés kivételtől eltekintve), és a zufók mindig angolul beszélnek...szomorú.
  • mynameisbence
    #12
    Amúgy annyiból is reálisabb ez a sorozat az előző kettőhöz képest hogy itt az a kevés idegen nem angolul beszélt(attól az egy szótól eltekintve). Mert az még talán hihető lenne hogy a goauldok amikor elvitték az embereket a földről akk terjedt el, de ők még azelőtt elhagytak minket mielőtt kialakult az angol+ több ezer év alatt sokat kellett volna változnia, de ami még szokatlanabb az hogy a pegazus és az ori galaxisban is angolul beszélnek amikről a goauldok nem is tudtak. Én csak ezen az egy dolgon akadtam fel a két sorozatban.
  • szlmcl
    #11
    Minden filmnek van egy "világa" amiben megvannak a szabályok, hogy mi fér még bele és mi nem. Az alapötlethez képest, hogy emberekről szól az a reális ilyen helyetben, hogy félnek, óvatosak, eltérő személyiségek eltérően reagálnak, nem bíznak egymásban stb... ehhez képest az Atlantis pl. túl "tökéletes" volt. Én így értettem.
  • Justil
    #10
    attól, hogy talán nem a legmegfelelőbb szavakat használta, még teljesen világos szerintem, hogy mire gondolt. a te nem érted, az a te problémád.

    hogy unalmas lenne? neked talán, de gondolom azért jön a 2. évad is, mert olyan húde unalmas (manapság annyi, de annyi sorozatot kasználnak el a pilot, vagy 2-3 rész, netán 1 évad után, hogy amelyik megéri a másodikat, az szerintem nagyon rossz már nem lehet)...
  • sandor8206
    #9
    reálisabb? ez egy akció-sci-fi kaland sorozat, úrhajó, idegenek, stb, hogy lehetne reális vagy reálisabb valamitől? Régi SG is "mesék" meg ez is, csak ez unalmas is.
    Ez jobb mint a realisztikus betmen filmek szóhasználat :-)
  • Justil
    #8


    nem kell felni, majd ha aktualis lesz a 2. evad, ujra beindul a fikazas is!

    "ez nem is SG, fúj"

    "ez kurva unalmas, fúj"

    "szarok a szereplők, fúj"

    ...
  • szlmcl
    #7
    Szerintem meg nagyon jó volt az első évad is, csak hozzá vannak szokva az SG fanok a nem túl reális, szuperhősös részekhez, ahol 4-en rommá lőnek mindenkit. Ez sokkal reálisabb és a helyzetet ismerve a hangulat is megfelelő, az idegen fajokkal meg egyre izgalmasabb is lesz. Én nagyon várom a kezdést!
  • mynameisbence
    #6
    Lesz az is amit te írál de lesz egy időutazásos rész is ahol egy igazi Destinyvel találkoznak.
  • Vanek úr
    #5
    SPOILER!!!

    Nem Destiny, csak Destiny osztályú - az egyik kapuépítő hajó lesz az, ami a Destiny előtt járt, és a kapuk telepítésével foglalkozott.
    Az évadközepi dupla résznél már komoly űrcsata (és földi-) is várható; és lesz egy Antlantis-os keresztrész (fel fog bukkanni Woolsey és Dr. McKay) is.
    (Mindezek olvashatóak a csillagkapu.hu oldalon.)
  • mynameisbence
    #4
    Én már várom. Mer azér elég nehéz elképzelni hogy Youngék kivágják magukat abból a helyzetből
  • RoadkilleR78
    #3
    Hát nem tudom, ennyi akciójelenetet, egy elég lapos filmből is össze szoktak vágni. Ez meg egy egész évadra van.
  • xxxxxxxxxx9
    #2
    Nahát,nahát,nahát..... Egyre jobban kezd izgatni kezdtem libabőrözni, végre beindul a sorozat?! Hát nagyon remélem mert ezek a Stargate Sorozatok a kedvenceim és én az elején többet vártam ettől a sorozattól de ha így folytatják akkor minden ok lesz. 2 destiny hajó új idegenek......... de várom... :-)
  • semmikozod
    #1
    Ez még mindig szar, még jó hogy már az utolsó két részt sem néztem meg. Az előzetes után sem érdekel. Szóljatok, ha kinyírták az egész stábot és tiszta lappal kezdenek. :D