21
  • Professzore
    #21
    Az Apple-t epülnek ejteni furcsa nyelvi képzettségre utal.
    A helyzet az, hogy csak te látod úgy, hogy a piac nincs letisztulva. Gyakorlatilag a piac 60-70%-a Amazon, a maradék ePub (és egészen kis arányban más egyedi formátum). Az ePub nagy pártolója (Barnes and Noble) meg rogyadozik éppen.

    Az persze más kérdés, hogy a mobipocket, mint formátum, kb. trabant az ePubhoz képest (Mercedes E-osztály). Az Amazon pedig azért köti a vásárlókat, mert a "vas" beszerzési ára kb. másfélszerese annak, amit kérnek érte, valamiből tehát ki kell termelni.
  • Professzore
    #20
    Ebből egyik sem klasszikus értelemben vett e-könyv-formátum.
    Az elvárásaid magasak, tippem szerint 2011 végére talán lesz ilyen olvasó kb. 40-50 ezer forintért (itthon).
    Egyébként a Kindle WiFi ennek 95%-ban megfelel, 35 ezer forintért. A viszonylag nagy kijelző a kérdés egyedül.
  • Szefmester
    #19
    pdf, rdf, doc, txt, html.. nekem ilyen e-bookjaim vannak jelenleg, és valószínűleg a többi is ilyen lesz.. most már csak egy olcsó! wifimentes (minek bele egyáltalán? usb-n átküldök mindent), mp3mentes netmentes viszonylag nagy kijelzőjű új generációs e-paper-rel felszerelt olvasót keresek. Sok a kirtérium vagy csak én nem találok ilyet? :P
  • FoodLFG
    #18
    Az amazon stratégiája a tehetséges epült idézi. Utálom, ha valamilyen szolgáltatást hardverhez kötnek. Ehhez jön még a másolásvédelem és az egyedi "mindenki le van szarva" formátum is.
    Mindjárt hányok.

    Egyáltalán nincs letisztulva a piac, mindenki próbálja erőltetni a saját elképzeléseit, magához kötni a vásárlót, hogy minél jobban jöjjön ki a dologból.
  • gulyasandras
    #17
    Dilbert
  • Tom Tom
    #16
    Én az utolsó képen látható Nook-ot szereztem be Amerikából.Nem volt egyszerű de tokkal-vonóval kijött 40 alatt újonnan.
    Érintőkijelző,mp3,hangszóró,3,5-ös jack,wifi netezésre is,nemcsak könyvbeszerzésre,szóval nem csak olvasásra jó egy ilyen,persze az a fő.
    Éjjel Hugh Lauire Balekját hallgatom Kulka János felolvasásában,zseniális!
  • KicsiNika
    #15
    Egyik barátom vett magának egy kindle3at, és megnézhettem, hogy is működik.
    Nagyon guszta, sokkal könnyebb, mint a papír könyvek. Simán befér egy táskába a többi nélkülözhetetlen mellé. Arról már nem is beszélek, hogy 2gb könyv volt rajta már... ;)

    Rendeltem magamnak is egyet. De DXet :D Többnyire angolul olvasok, azokat meg is fogom venni Amazonnál, a magyar nyelvű könyveket pedig "be lehet szerezni".

    Btw. Az olvasók ára engem kevésbé zavar, mert amúgy is gondolkodtam már egy ebook olvasó vételén. Ami zavar, hogy a kindle3 volt az !egyetlen!, amit simán, zökkenő mentesen be lehetett szerezni, és a teljesítménye is top! Ha az árat is nézem, akkor azt kell mondjam, a többi kütyüméker cég bajban van.

    Elterjedés alapján a kindle lesz az ebook piac windowsa? Nem hiszem. Az ma már nem lehetséges, de zászlóshajó lehet.

    A cikk pedig pontatlan és hanyag, de nem is a korrekt információkért járok ide ;)
  • Zoleeca
    #14
    Jaja és a cikkben nem is említik, pedig az első képen pont ő van rajta. Nekem is ilyen van, egy gondom van vele, hogy nagyon hamar lemerül. Pontosabban indokolatlanul hamar, akár pár óra alatt is használat nélkül. Ezután aksi kivétel és/vagy reset gomb megoldja a dolgot, de néha újra előjön, remélem hamarosan jön valami szoftver frissítés, mert szerintem ott lehet a probléma...
  • Professzore
    #13
    Megnéztem a cikk összefoglalóját, az is kb. egy vicc, bár picit komolyabb, mint ez itt fent.
    A Hanvon N516-ot két címkével is a tesztbe vette. Nincs benne Kindle WiFi, az Apple iPad NEM e-könyv-olvasó, az Irex meg csődbe ment, nem gyárt már, a Sony PRS-300-at meg épp most vezetik ki a piacról.
  • Professzore
    #12
    Árban?

    Egyet mondj, ami Magyarországon 35 ezer forintnál olcsóbban, legálisan beszerezhető, e-papíros és új!
  • Professzore
    #11
    Naccerű cikk.
    Kár, hogy kb. 2-3 ezer darab Kindle WiFi van már az országban. Nem fog ide utat találni? Az a szakértő nem szakértő, illetve ha az, fingja sincs a magyar helyzetről.

    "Maga az elektronikus könyv technológiailag természetesen együtt jár az aktív, értő internethasználattal."
    Az Amazon Kindle (és a hazai piacon hamarosan megjelenő 'txtr Reader) használatához pont annyi internethasználati ismeret kell, mint a porszívózáshoz. (Segítek: semennyi.)

    A záró gondolatban vizionált jövő kb. még két generáció: 50-60 év.
  • gombabácsi
    #10
    herypottert olvasnak az emberek meg vámpírot
    a vámpírot főleg
    arra kell az e-olvasó

    azért jó a herypotter meg a vámpír, mert így újra olvasni kezdenek az emberek! méghozzá a herypotter és a vámpír következő részét

    :o)
  • sascha1978
    #9
    Egyetértek Polemius-szal. Ez egy nagyon rossz cikk. Látszik, hogy aki készítette, nem nagyon van képben a témában.
    Pont az maradt ki, ami most zajlik, ami érdekes kérdéseket vet fel.
    Lásd. a Kindle 3 tömeges elterjedése Magyaroroszágon.
  • Calisius
    #8
    Úgy elszomorít, hogy még az MTI szerkesztői sem kutatnak bővebb hírforrások után. Több olyan e-book is van a magyar piacon, ami - árban ugyan nem a legkedvezőbb - tökéletesen megfelel egy sokat olvasó embernek. Vegyük például a Koobe nevű szerkentyűt. A támogatott nyelvek közt ELSŐ helyen szerepel a magyar. Már ez sem kis dolog.
    Támogatott fájlformátumok: PDF, DOC, RTF, WOLF, MP3, HTML, TXT, CHM, FB2, Djvu, PNG, TIF, GIF, BMP, JPG, PPT, EPUB, LIT (csak angol nyelvű könyveknél), PRC, MOB (nem DRM).
    Egy gombnyomással lapozhatunk, így téve az olvasást egyszerűbbé. Tehát egyáltalán nem kell a millió kis apró gombocskával vacakolni. Aki látott már egyet is (legalább képen), láthatja, hogy van rajta kb 10 gomb. Irányítani nem nehézkes. Viszonylag gyorsan - 1-2 mp alatt - frissíti az oldalakat. A fekete-fehér színekről meg csak annyit, hogy a regények is fekete-fehérek. :)
    Egy feltöltéssel nagyjából 15 kötetet lehet elolvasni.
    Az egyedüli hátulütője ennek a készüléknek; az ára. Magyar viszonylatban rendkívül borsos: 80 ezer forintos árral nehezen tud nagy piacokat elérni vagy meghódítani.
  • Polemius
    #7
    Tényleg lassan fel kellene számolni az MTI-t.
    Ilyen dilettáns cikket hogy adhatnak ki?!

    Hogy csak a nagyobb baklövéseket említsem:
    "a Magyar Elektronikus Könyvtár és a Digitális Irodalmi Akadémia mérhetetlenül gazdag és folyamatosan bővülő"
    Nos, a MEK is elmarad sajnos a külföldi példáktól. Aaz állam nem nagyon kapkodja magát, hogy ezen a téren bármi előrelépés történjen, ezért a MEK működtetői bármennyire is lelkesek, erősen korlátozottak a lehetőségeik.
    A DIA pedig leginkább elrettentő példának jó:
    Bár elvileg az oda bekerülő szerzők teljes életművét hozzáférhetővé tennék, gyakorlatilag ez csak kis részben valósult meg, ráadásul olyan formában, ami eléggé megnehezíti a szövegek használatát. Arról nem is beszélve, hogy évek óta gyakorlatilag semmi gyarapodást nem tud felmutatni.

    "az újabb kiadású könyvek esetében az előkészítés a kétféle - elektronikus és hagyományos - kiadásra semmiféle érdemi pluszköltséggel nem jár"
    Ez nem igaz. Más formátum, van külön költsége mindkettőnek. Az más kérdés, hogy bizonyos költségek megoszlanak ilyen esetben.

    "az ő - egyenként önmagukba zárt - rendszerük"
    Nem mindegyik zárt rendszer (leginkább az Amazoné az). Az ePub egy nyitott formátum például.

    "Mára három ilyen készülékvonulat tűnik uralkodónak."
    Ez nem igaz. Rossz felosztás Kindle/Nook/Sony részre felosztani, mert ezek csak készülékek. A határvonal a formátumoknál húzódik meg:
    Az Amazon saját formátumra támaszkodik, míg a többi készülék főleg az ePub formátumra. Ez utóbbi egy nyitott formátum, ezért is állt rá a legtöbb e-könyv kereskedő az Amazonon kívül.

    "[a] Kindle (egyes szakértők szerint hozzánk sohasem fog utat találni a támogatott formátum és a sajátos kereskedelmi politika miatt"
    Márpedig az utóbbi hetekben úgy látszik, hogy éppen a Kindle az, amit ezerszám vásárolnak itthonról, éppen az Amazon keskedelmi politikája miatt (Mo-ra is szállítják már, ráadásul jelenleg a legolcsóbban beszerezhető itthonról).

    "fejlesztések révén a korábbi évek fekete-fehér dominanciája után színesben is élvezhetők már"
    Gyakorlatilag színes kijelzős könyvolvasó nincs a piacon jelenleg. Az iPad nem könyvolvasó.
    Ahogyan a laptop, netbook, asztali számítógép vagy a mobiltelefon sem az. Még ha lehet is rajtuk könyvet olvasni, az fárasztó, nem praktikus. (Lásd például a Kindle vs. iPad reklámot.)

    "Azzal kapcsolatban, hogy Magyarországon mikorra várható az e-bookok valódi tömegessé válása..."
    _Most_ történik. Bár a piac sok résztvevője szeretné ha minél később történne, de már elindult.

    "az elektronikus könyv technológiailag természetesen együtt jár az aktív, értő internethasználattal... stb."
    Ez sem feltétlen kell így legyen. Angol nyelvterületen sok készülék (például az említett kindle, nook és sony megfelelő típusai) lehetővé teszik, hogy közvetlenül a könyvolvasóval vásároljanak könyvet.
  • Ferrer
    #6
    Én inkább iPadet vennék. Sokkal jobban megoldott rajta a doksik olvasása. Eddig ellene voltam az iPadnek, de múltkor benéztem a MM-ba, és elszörnyülködtem az úgynevezett "e-könyveken". Hát ezek valami borzasztók. Irányítani nehézkes volt, alig-alig reagált érintésre, alul, oldalt kismillió gomb, amikre rá sincs írva, mire valók, meg aztán ez a fekete-fehér kijelző és a képfrissítés..
  • calis
    #5
    Manapság nem túl legális forrásból (torrent) kismillió könyvet lehet letölteni magyarul jobb vagy rosszabb minőségben. Mivel ezek az olvasók a pdf formátumot is tudják kezelni, megoldható a könyvutánpótlás. Én a HP akármelyik részét 3 éve az angol megjelenés után 1 héttel olvastam egy magyarul a gépen...
  • gulyasandras
    #4
    Olvasni jó, és minden ellenkező értelmű híresztelés dacára még mindig a sokat olvasó nemzetek sorába tartozunk.

    Aha.


    A könyvolvasás gyakoriságának időbeli változása 2005-ben (A megkérdezettek százalékában)

    Egyet sem olvasott az utóbbi 12 hónapban 60,2

    Egyet elolvasott az utóbbi 12 hónapban 7,5

    Legalább egyet negyedévenként 15,9

    Havonként legalább egy könyvet elolvasott 16,4
  • hypno
    #3
    Még jelentősen túl van az ára a fájdalomküszöbömön.

    Max 20.000 Ft-ért vennék egyet. De nem fizetnék túl sokat a tartalmakért. :)
  • Vorpal
    #2
    Az októberi Stiftung-Warentest e-book olvasókat tesztel, ajánlom mindenkinek. Van azért elég Kindle alternatíva, árban és minőségben is.
  • Teppik Amon
    #1
    Kindle-t már tapogattam, jó cucc. De nem adnék érte többet 10000-nél. +szeretem a könyveket. Egy könyvespolc a szoba tartozéka szerintem.