4
-
bakagaijin #4 Én sokszor érzem inkább, hogy az egész inkább gazdasági, mint ember jogi. Is, van ahol tényleg vallási meggyőződésből szűrnek. Tisztán jogi cenzúra nincs, a jog csak egy eszköz, amit érdekek irányítanak. Ez lehet gazdasági _is_. De Szaudi (vagy mondjuk ÉKorea) esetén tutira nem gazdasági okok vannak a cenzúra mögött :).
Ezt a mondatot egyébként nem értem a cikkben államilag támogatott keresőmotort terveznek kifejleszteni - tette hozzá. Mi ebben a tervezés? Ezek már régóta élesben vannak, mind az oroszoknál, mind a kínaiaknál. -
#3 "szabad, nyitott és biztonságos internet" - ergo ellenőrzött -
HADOPILUZER #2 "Rob Faris is kiemelte, hogy a szabad internetezés korszaka végérvényesen lezárult, a hatóságok ma már a címek letiltásától a tiltott tartalmakat megjelentetők fizikai zaklatásáig számtalan eszközzel korlátozzák a világhálót. "
Most ez a Rob Faris nem ismeri a TOR-t, vagy nem akar tudomást venni a létezéséről, esetleg egyenes nem is szeretne hallani róla ? -
miszterjoe #1 Kényes téma. Én sokszor érzem inkább, hogy az egész inkább gazdasági, mint ember jogi. Természetesen már azzal sincs rendben semmi, hogy az erotikus és pornó tartalmak agyon vannak tilva (villan a bimbó és már háborognak, hogy sérül a gyermek a fejlődésben) nem csak neten hanem tv-ben, filmben, míg a kivégzések, belezések és úgy effektíve bármilyen gore tartalom, csak úgy szabadon keringhet, sőt iskolákban is megtekinthetők az ilyenek. Akár könyvtárban is. He?! - gondolom ezt usában sincs másképp.
Ja és ez tökre igaz: "Sunil Abraham, az indiai Centre for Internet and Society (Internetért és Társadalomért Központ) munkatársa élesen bírálta a fejlett országokat: úgy vélte, csak addig támogatják a nyitott, korlátozásoktól mentes internetet, ameddig nem sérülnek a szellemi tulajdonjogaik és az azok utáni bevételek."