12
  • Kara kán
    #12
    Ja, és tavaly a sógornőmet elveszítettük a Hungexpón, és már csak a látogatás végén, az egyik kijáratnál találtunk egymásra. Persze ott működött a mostani gps is, de neki olyan sem volt.
  • Kara kán
    #11
    persze, meg elcsúszhat egy banánhéjon is.

    Gondolkozz!

    Az Állatkert, a Hungexpó, a Pólus Center... saját térképeket ad ki, amelyek segítségével tudsz tájékozódni az épületen belül.
    Logikus lépés, hogy ezt elektronizálják.
  • mad mind
    #10
    Ezzel csak az a gond, hogy hol tárolod az összes épület alaprajzát a tűzoltóknál és hogyan töltöd fel pár perc alatt minden tűzoltónak az eszközre.
    Amúgy a legtöbb alaprajz nem teljesen pontos, és ugyanúgy problémájuk lehet az alagsorban egy hibás alaprajz miatt is.
  • mad mind
    #9
    Értem én, de ez a cikk nem erről szól. Ez arról szól, hogyha eltévedsz egy épületben ez elirányít.
  • Rotyoka
    #8
    Olyan már volt velem is, de gyorsan visszacsomagoltam. Ugye nem volt feltűnő hogy már jártam ott?
  • FL Zoli
    #7
    Ja állandóan eltévedek a Pentagonban, múltkor véletlenül megtaláltam a Frigyládát az alagsorban:D:D
  • syn7h37ic
    #6
    Csak gondolj bele... Ott a pentagon, behívnak valakit oda, nem egyszerű megtalálni azt az egy irodát.
  • bakagaijin
    #5
    Tűzoltók, füst van, soha nem jártak még ott, pláne ha bonyolult a helyszín...

    Gondolj arra az esetre amikor a BME K épületében valamelyik pince szinten a lőtérnél tűz volt...
  • Mcsiv
    #4
    A GPS-t sem arra találták ki, hogy tájékozódj hogy merre kell menned, hanem megmondja, éppen hol vagy:) Ugyan ez a célja épületen belűl (pl.: építészet esetén). Vannak már erre cuccok, csak rendkívüli módon drágák, cserébe cm-es pontosságot kapsz.
  • mad mind
    #3
    Csak egy kérdésem van. Minek a gps, hamár ott vagy ahol lenni akarsz? Ha valaki egy épületen belül képes annyira eltévedni, hogy műholdas segítség kell, akkor az inkább ki se mozduljon otthonról.
  • atlagember
    #2
    Magyarázza már el nekem valaki ennek a cikkben említett eszköznek az értelmét, mert én nem jöttem rá:
    "Az eszközt elég csak a vevőegység irányába fordítani, majd miután az érzékelte a kibocsájtott ultrahangjeleket, megvalósul a képernyőn a kattintás."
  • Rotyoka
    #1
    Hát nem nagyon legyengül, hanem egyáltalán nem látja a műholdat.