19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • suba53
    #19215
    Az írópárost kellene jól pofán vágni, hogy ezt a briliánsan induló sorozatot így elszúrták a végére.
    A HBO vígan állta volna a több epizódos, több kibontást lehetővé tévő évadok költségeit, de ezek ketten valahogy beleszartak az egészbe.
    Várta már őket a star wars univerzum, ahol gondolom még zsírosabb szerződést tudtak nyélbe ütni, pontosan a GoT sikere miatt.
    Erre pont ezt csapták össze. Shame ... shame ... shame ... ...
  • DantesHUN
    #19214
    Tényleg igen, azok is nagyon jó jelenetek voltak. Többet értek mintha lett volna még egy csata, vagy ilyesmi. Ezért mondtam: mindenki ott van, ahol lennie kell. Akik túlélték, végülis az ő sorsuk rendben van
  • molnibalage83
    #19213
    A kistanács csendes marakodása jópofa volt a régi idők kistanácsához képest.
    De nekem az egészből talán Brienne könyves jelenete tetszett a legjobban a benne levő sok áthallás miatt is.
  • ximix #19212
  • DantesHUN
    #19211
    Megnéztem én is az utolsó részt.

    Most is azt gondolom: a probléma oka, hogy egyrészt nincs könyv, másrészt nincs elég epizód, normálisan megcsinálni a dolgokat. Ami az utolsó részben történt, azt legalább két ilyen epizódba bele kellet volna tenni. Ezért olyan suta az egész. Illetve ezért is.

    Végülis amúgy mindenki ott van ahol lennie kell. Egyetlen élő szereplő se nagyon panaszkodhat, Tyrion-é az igazi hatalom, azt teszi amihez ért, a dolgok vissza álltak a végén a normál kerékvágásba,

    Ez tetszett. A legvége. De ahogy oda eljutottak, a megvalósítás ami nem tetszik. Szóval Jon miért nem ölték meg? Honnan röffentek oda a tanácskozni a nagyurak? És mi a tosz történt úgy egyáltalán?

    Épp ez az, ezt több epizódon keresztül kellet volna bemutatni. Mondjuk hogy Jon gosgában, a Makulátlanok és a dohtrakiak ki akarják végezni, de körbe veszi őket az északi sereg, harca készülnek, esetleg lesz is esetleg megy a tárgyalás, ravaszkodás, odaérkeznek a maradék nemesi házak seregei, és aztán valahogy cska eljutnak oda hogy tárgyaljanak...
    Ehelyett, hopp Jon leszúrta. Hopp tárgyalás.

    Nyomorék a király? Pff. Volt magyar király aki vak volt. Azért vakították meg , hogy ne lehessen király. Van ilyen.

    De az hogy kinek mi lett a sorsa, és hogy újra működik a kistanács Tírion-al az élen az jól van.

    Én nem vártam kararzist. Mégis , nem tudom, mit kellet volna várni? Valami...nagy fene karartikus lezárást? A történet a végére ért, a szálakat elkell varrni.

    A hiszti meg továbbra is nevetséges. De persze értem én a rajongók , akik valósággal függtek ettől a sorozattól, jött az utolsó évad, várták a nagy orgazmust, nem olyan lett mint amit vártak(pedig eddig se volt olyan jó, mint amilyennek képzelték!) most jön a csalódás.
  • ROBREGGAE
    #19210
    Ez megint ilyen kamu beetetés volt. Mindenki arra számított, hogy ténylegesen a tévézés történetében a legnagyobb csata kerül vászonra... Ezzel szemben nekem a vadak elleni csata a Falnál, a Fattyak csatája és még a rideghoni rajtaütés a Mások részéről is jobban ütött, az egészen horrorisztikus volt a zenével, meg az Éjkirály tekintetével. Itt meg tudtad egy idő után, hogy xy karakter tuti nem halhat meg még ha 100 ezer zombi is körül fogja, mert valamit akarnak kezdeni a karakterével. Briennenek dugnia kellett Jaime-vel, hogy az rájöjjön, mennyire Cerseihez tartozik... Majd a végén ő lesz a Királyi Testőrség parancsnoka... Szürke Féreg a végén alkudozik a házakkal... Sam, Jon, Daenerys ugyanez nyilván, hiába halhattak volna meg párszor. Esetleg még, Tormund és Davos halhatott volna meg, mert nekik abszolút lófasz szerepe nem volt utána, egyedül a humorfaktort szolgálták...

    Szóval, míg a régebbi harcoknál nem próbálták Jon-t se ilyen helyzetekbe hozni, vagy Sam sem került ilyen nevetséges módon halál közelébe a vadak ellen, most ott fetrengett egy hullahalmon tőrrel a kezében...

    Meg, amikor olyanokat írtak, hogy a Trónok Harca végét sokáig emlegetni fogják, tévétörténelmet ír. Mennyire átvertek mindenkit ezekkel...
  • tigeroo
    #19209
    unták már az egészet. kb. a deresi csatáig lett volna 1 évad (agyis ahogy te leírtad a sasbércig, szóval az évadzáróban ölték volna meg a NK-t), aztán a marakodás a túlélő emberek között ismét 1 évad...

    erre kaptunk 3-3 részt mind a két felére.
  • Prof William
    #19208
    Én is valami hasonlót vártam volna. Elméletileg lényeg az lett volna hogy sok kicsinyeskedő trónra-törő eltörpülne a havas északról jövő fenyegetés árnyékában. Erre kiderül hogy végig Cerserinek volt igaza, amikor végig a trónra tört.

    Még az régi kamuleak is sokkal jobb lett volna annál, mint itt elénk raktak.

    A kamuleak tartalma.

    - Deresi csata. Nagy veszteségekkel + pár üres trükkel legyőzik a Derest ostromló sereget.

    - Már éppen a sebeiket kezdenék nyalogatni, amikor feltűnik a Golden Company + Lannister sereg. Cersei termsézetesen geci volt és felküldte a sereget, hogy ha Jonék túlélik akkor nyirják ki őket.
    - A Golden Company ostromolni kezd de feltűnik az IGAZI sereg a NK-val az élen és felszecskázza a G és Lannister sereget.
    - Hőseink menekülni kényszerülnek az újra ostrom alá vett várból.
    - A Holtak Serege továbbvonul és elpusztítja Királyvárat. A jnéktől szenvedett veszteségeket A GC és Lan -sereggel + Királyvárral pótolják ki. + tényleg megjön a TÉL.
    - Euron visszamenekül a Vas szigetekre. Theron megérkezik és még éppen ki tudja szabadítani a Yarát mielőtt holtak oda is elérnek. Elvisznek hajón annyi embert amennyit csak tudnak.
    - Jon + a többiek rájönnek hogy itt nem lehetséges sima győzelem. Sasbérc (vagy hova az a bevehetelen erőd) vonulnak vissza a megmaradt sereggel + azokkal akiket még hadba tudtak szólítani + maradék Lannister stb seregek.
    - És végül OTT kerül sor a végső csatára és a NK legyőzésére.

    Szerintem ez sokkal vállalhatóbb sztori lett volna még ha ugyanúgy Szuper Ayra győzi is le a NK-t aki legalább előtte fél Westeros bedarálásával villanthatott volna valamit.

    Komolyan két évig fogatták EZT? Ja mert meg kellet várni a telet. Miközben egy kezemen meg tudom számolni hány jelenetben volt hó. És még azok a jelenetek is olyannak tűnek, amiket egy stúdióban simán le lehetett volna forgatni.
    Deresi csata 55 nap? Mi volt ezen annyi?
  • tigeroo
    #19207
    na ja, tuti valami hasonló lett volna. csak basztak az egészre és letudtak 2 évadot 6 részben...
  • MrSpock
    #19206
    Ez a befejezés,szerintem is nagyon vgyenge lett. Mondjuk én már az NK-vap sem voltam kibékülve. Nagyon összecsapták az egészet. Hőseink ott küzdenek,míg Cersei csak elvan a trónján,mindentől távol,nem izgatván mi is van. Nagyon megúszta a másokkal való találkozót. Megnéztem volna az NK-val való szembesítést! Röviden ,én kb úgy képzeltem volna el,hogy nem tudják feltartóztatni a másokat,a megmaradt maroknyi csapat visszavonulót fúj. Bevárt volna egy nagyobb erősítést,rendezték volna soraikat. Eközben az NK nyomult volna tovább Királyvárba,és bevette volna,Cerseit is elintézvén,meg a lakosságot. És így a végén Danyék a sárkánnyal megérkezvén felégették volna az egészet! Legyőzik az NKt,hatalmas veszteség,az egész lakosság oda. És akkor lehetett volna gondolkodni,hogyan tovább,magukra maradtak,szinte emberek nélküli világban.
  • RatBaG #19205
    papa, mama, gyerekek...

  • gsanya21
    #19204
    Láttam, meg Drogon 1x meg is halt, meg nem is...! Kommentelni kell az ING -nek, hogy vannak szarvashibák...! :P ;)

    Utolsó megjelenésük: Az élőholt Viserion akkor pusztul el, amikor az Éjkirályt megölik (S08E03 - A Hosszú Éjszaka), Drogont Euron Greyjoy öli meg (S08E04 - Az utolsó Starkok), Drogon pedig elrepül Westerosból, miután Dany meghalt (S08E06 - A Vastrón)

    Ezek szerint Rhaegal él...! :P :D
    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2019.05.24. 13:11:30
  • molnibalage83
    #19203
    Második link...

    Lyanna Mormont
    Első megjelenése: Amikor először látjuk, Lyanna üdvözli Havas Jont és szövetségeseit (S01E01 - Közeleg a tél)
    Utolsó megjelenése: Lyanna holttestét elégetik, miután a deresi csatában életét vesztette (S08E04 - Az utolsó Starkok)



    Öööö, nem. A kiscsaj egészen biztosan nem szerepelt az S01E01-ben, akkor kemény 5,5 éves volt.
    The Broken Man S06E07-ben tűnt fel először.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.05.24. 13:01:20
  • Palinko
    #19202
    Na ez nagyon találó vélemény, mert most tényleg kit érdekel már így? Még ha választ is kapunk az éjkirályal kapcsolatos kérdésekre meg kapcsolatáról a 3 szemű hollóval már akkor is, kapják be, hiszen erre ebben a sorozatban kellett volna időt szánni! Aztán jöhetne az előzmény hogy hogyan jutottunk el oda, de ez nonszensz hogy az egész sorozat legmisztikusabb szálához semmit nem fűzünk mindenki él mintha tudna mi lenne aztán majd előzmény sorozatot csinálunk, amit tényleg nem tudom majd hogy lehet úgy nézni hogy ne villanjon be mindig ez a szánalmas vég amit kapott. Meg ha az erdő gyermekei lesznek a központban az már nem az a trónok harca amit szerettünk, persze nyilván lesznek emberek is, de kétlem hogy egy misztikus lények meg emberek közti harc olyan átélhető lenne mint emberek egymás ellen.
  • gsanya21
    #19201

    Trónok harca SPOILEREK: Jason Momoa meglehetősen agresszívan reagálta le az utolsó epizód nagy fordulatát - Trónok harca - 8. évad


    Trónok harca: Minden fontosabb karakter első és utolsó feltűnése

    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2019.05.24. 12:48:40
  • ROBREGGAE
    #19200
    "Meg kellett volna erőszakolnunk a sorozat logikáját" :D Ez nem semmi azért.
  • gsanya21
    #19199
    Amikor elfogyott az irodalmi alapanyag, akkor jött Hollywood, és lett a Trónok harcából sárkányos Dallas. Maratoni podcastban keressük a kreatív mélyrepülés okait.

    A Trónok harca még akkor is jobb, vagy legalábbis megbeszélésre érdemesebb, mint a sorozatkínálat 75 százaléka, amikor nem annyira jó, mint ahogy az utolsó két évadban volt. Inkább beszélsz erről, és vitázol a Makulátlanok dinasztiaalapítási terveinek nyilvánvaló hátulütőiről és ugyanennek a tervenek a szimbolikus jelentőségéről, mint bármelyik kórházas sorozatól. Mert ez más. Jobb. Érdekesebb. Összetettebb. Izgalmasabb. Jobban megcsinált. Látványosabb. Jobban megírt (a hatodik évad végéig). És eleve, mit lehet megvitatni egy vakbélműtéten? A Lost, a Dexter és a Maffiózók évadzárója után a sárkányos Dallas gúnynevet a nyolcadik évadra kiérdemlő kváziközépkoros fantasy is olyan epizóddal köszönt el, amiről sokat fogunk még beszélni, és szerintünk kell is, mert sokat lehet tanulni belőle arról, hogyan vezessünk és aztán hogyan ne vezessünk egy történetet. Aki ismeri a sorozatot, tudja, hogy Martin öt kötetét a hatodik évadra feldolgozta a sorozat alkotópárosa, DB Weiss és David Benioff, és mivel azt író közel sem tartott ott, hogy a hatodik könyvet kiadja, nekik kellett befejezni a történetet. Amire az HBO és Martin maga is 20 részt gondolt szükségesnek. Legalább. Weissék 13 részben oldották meg a befejezést. Hamar munka ritkán jó. Jó mondás ez, kár, hogy nem mindenki ismeri. Weiss és Benioff a nyilvánvalóan nem rájuk szabott nadrágot magukra véve nekiestek a sorozatnak, és elég durván lecsetkelték azokat a hajtásokat, amiket ők vadnak nyilvánítottak (a próféciák és a fantasy elemek egy része, az Éjkirály léte, Bran léte és képességei), mivel azon a kreatív középúton érezték otthonosan magukat, amin nem jön szembe semmi. Martin felvázolt nekik egy befejezést, ennek egy része vissza is köszön a finálé első félórájában, de utána megint inkább a saját fejük után mentek, és olyan vicces jelenettel búcsúztatták el Királyvárat, mintha az Agymenők stáb forgatott volna a kastélydíszletekben.

    Rossz vége lett az évtized legjobb sorozatának, vagy csak hisztiznek a rajongók?
    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2019.05.24. 12:14:06
  • gsanya21
    #19198
    Trónok harca SPOILEREK: Ennek a karakternek eredetileg életben kellett volna maradnia - Trónok harca - 8. évad
  • gsanya21
    #19197



  • gsanya21
    #19196
    Engem speciel érdekel. ;) :)

    A forgatáshoz való előkészületi munkák már zajlanak:

    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2019.05.24. 11:23:17
  • suba53
    #19195
    Már nem. Acéltőrt kapott a szívébe, nem obszidiánt.
    Egyetlen esélye lenne még, ha a vörös papnőkhöz vitte a sárkány. Na akkor azok talán még tudnának kezdeni valamit vele.
    Ugyanis ők Dany pártján álltak mindig.
    Lehetne ezt a sztorit még folytatni, de ahhoz egy Martin kaliberű író kellene.
  • no_way
    #19194
    "Ne keverjük a skilleket! " Erre értettem, hogy a sorozat a vége felé annyira volt "következetes", akár az is beleférne. :)
    Egy kitalált extrém világ, extrém korszakának, extrém nemesi házából származó, tűzálló, sárkányokat keltető, sárkányon lovagló karaktere még rejtegethet pár meglepetést a tarsolyában.
  • suba53
    #19193
    Arról mit ír a fáma, hogy amikor először legyőzték a másokat, akkor az hogy alakult?
    Az erdő gyermekei összesen csak egy éjkirályt teremtettek, aki aztán gyártotta a másokat futószalagon. Gondolom az elsők öklénél elért győzelemkor az éjkirályt nem tudták még szétrobbantani, csak a seregét miszlikelték fel, és ezért tudott tovább sumákolni a háttérben, gyűjtve a még hatalmasabb sereget. Most meg már végleg megszűnt az éjkirályosdi.
    Kíváncsi leszek arra a sorozatra is, bár már nem fog akkorát szólni, mint az eredeti.
  • suba53
    #19192
    Ne keverjük a skilleket!
    Dany tűzálló volt, nem warg.
  • no_way
    #19191
    Ez tetszik :) Csavarhatok rajta még egy kicsit? A sorozat a vége felé annyira volt "következetes", akár az is beleférne, hogy Dany pedig Drogon-ba wargolt bele. Ezért lett a sárkánytűz áldozata Jon helyett a Vastrón :)
  • Prof William
    #19190
    Amúgy az Erdő Gyermekeiről Másokról szóló Spin-Off érdekesen HANGZANA ha nem intézték volna el a NK-t és a Másokat szűk egy rész alatt. Ilyen bénabélákat ki akarna nézni? :)
  • Count Adyn
    #19189
    Akármennyit gondolkozom ennek a Bran es szálnak ugy lenne értelme ha a Night King belewargolt volna "halálakor" és győzött a "gonosz" igy palpatineosan :D
  • lwb
    #19188
    Teljesen kizárnak tartom, hogy legyen egy B változatos GoT sorozat. Akkor is, ha Martin befejezi a sorozatot, amit szerintem meg fog tenni és az eltér az HBO sorozattól (ami biztos így lesz, bár nem hiszem, hogy olyan nagyon, amennyire itt sokan szeretnék).
  • molnibalage83
    #19187
    Aminek nem lehet köze a 1-8 évadhoz, mert copyright van. Kivéve, ha engedélyt adnak rá. De miért tennék?
  • Shiwo
    #19186
    van ilyen petíció, és már több mint másfél millióan aláírták... bár csak az utolsó évad kapcsán (:


    oszt ki tudja mit hoz a jövő.. lehet Martin papa valami csoda folytán befejezi a könyveket, és egy másik csatorna (Netflix, Amazon, stb...) szintén készít belőle egy sorozatot..
    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2019.05.24. 07:37:36
  • gsanya21
    #19185
    Hogyan varrta el a szálakat a Trónok harca utolsó évada? Kapkodás és hirtelen pálfordulások vagy zseniális történetvezetés és jó előre sejtetett jellemfejlődés? Tényleg elrontották a végére, vagy óriásit tévednek, akik szidják és újraíratnák a sorozat végét? Itt az ideje – spoileres – mérleget vonni, végignézni, mi is történt ebben a vérzivatarban, és itt az ideje némi hardcore rajongásnak is. No meg némi fanyalgásnak is, de azért abból lesz kevesebb.
    Őszintén, lett volna olyan lezárása a Trónok harcának, ami tetszett volna?
  • Prof William
    #19184
    Az utóbbi 2-3 évadban végig azt nyomatták hogy Bran tulajdonképpen már nem is létezik, csak a 3 szemű holló és hogy annyira eltávolodott már az emberektől hogy kb semmi sem érdekli és a múltban él. Ezért sem akart Deres ural enni mert ő már "már nem Bran ezért nem uralkodhat."

    Erre ő lesz a király.
  • Palinko
    #19183
    Tényleg kb azért választották, mert a melegpite éjkirály teóriákkal egy nevetséges szinten kezeltük a Bran majd király lesz mert annyira felesleges szereplője volt az egész sorozatnak, de tényleg Kisujj elleni vallomáson kívül semmi értelmeset nem csinált, legalább pár magvas gondolata vagy akármi lett volna. Vagy a hosszú éjen ha már belewargolt a hollókba, bár rászállt volna a másokra, vagy az éjkirálytól mentett volna meg valakit mondjuk Jon-t egy agresszív holló rajjal, hogy még eltereli a figyelmet addig elmenekülhet az a másik nem instant halál, vagy tényleg bármi. Bran meg Sansa a két antipatikus szereplő akik nem gonoszságuk, hanem butaságuk meg semmilyenségük miatt váltak antipatikussá lett a főgóré. Persze elméletileg jó Bran múltba látó képessége, de legalább lett volna benne egy Varyshoz hasonló jót akarás, vagy bármi a nagy semmin kívül.
  • lonvard
    #19182
    Igen szóval ezt a sorozatot az idő nem megszépíti, hanem tovább rontja. Most például az dolgozik bennem, hogy Bran királykodását csak azért csinálták, mert hogy arra nem gondolt a világon senki. Frissen nézve még arra gondoltam, hogy ez az írónak volt az ötlete, de közben azt olvastam, hogy nem. Most akkor így hogyan álljak hozzá az egészhez? Forgassák újra, benyújtok egy petíciót, de nem csak az utolsó évadot, hanem az elejétől bazmeg! :D
  • Montanosz
    #19181
    na pont ezt a sorit én is megnézném :-D

    Arya and the Hound
  • Palinko
    #19180
    Pedig a 3 részben a dothrakiakat jól lenullázták, aztán oké hogy találtak még párat az 5-re, de hogy az uccsóra osztódással felszaporították őket csak a látvány miatt kreálták ezt a problémát hogy mi lett velük. Mert ha 20-30 lovast hagytak volna még simán bevesszük hogy felszívódtak, de hát kellett a nagy látványos csürhe :D
  • Palinko
    #19179
    Emígy az is fura volt, hogy az uccsó részben még erősen Dany szimpatizánsnak tűnt Jara és kb miért öltétek meg volt a tekintetében, miközben történeti, kulturális stb szempontból inkább az északi szövetséghez kéne kötődjön szerintem. Mert észak is behódolt, Jara is elfogadta Danyt az még úgy rendben is van, de hogy benne maradt ebbe a szerepbe Dany halála után az fura, ott át kellett volna álljon Sansa pártjára sztem.
  • Count Adyn
    #19178
    Jah ráadásul ahova mentek, Naath-on a pillangók által terjesztett betegség mindenkit kinyir aki sokáig marad aki nem ott született szal gg:D
  • lwb
    #19177
    Hát ja, a dothrakiakról jól megfeledkeztek a sorozat készítői. A Makulátlanokat legalább felrakták egy hajóra*, a dothrakiak meg gondolom úsznak vissza lovastól a tengeren át.

    * Ezzel az erővel Jon vissza is fordulhatna a faltól, mert akiknek baszta a csőrét, hogy megölte a királynőjüket, azok mind leléptek Westerosról.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2019.05.23. 13:20:49
  • Prof William
    #19176
    Most mér? Az utolsó rész alapján láthatjuk hogy a Dothrakiak is teljesen integrálódtak alig 2 hét alatt. Még az se cseszte fel őket hogy vezérüket megölték.