19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Shiwo
    #193
    fontos a hír, csak már 1 hete tudjuk, volt már itt linkelve
  • sandor8206
    #192
    nem csoda, hogy jön a 2. évad

  • mascarun
    #191
    Most akkor nem is a hír a fontos hanem hogy mikori ? -.-
  • Shiwo
    #190
    ezt speciel már egy hetes (+ pár nap) hír
  • mascarun
    #189
    Előbb találtam arcbuckán!
    Második évad berendelve!
  • Pierre75
    #188
    Az a szerencse, hogy az HBO adja. Ott a Drót végigfutott 5 évadot, máshol az elsőt, ha megérte volna. A legjobban szerkesztett, magával ragadó hangulatú sorozatnak tartom, ami pedig az átlag nézőnek lassú és vontatott lehet.
  • Pierre75
    #187
    Biztos igazad van, csak annak éreztem. Mondom ezt úgy, hogy a Gyűrűk urás műfajt, amúgy nem szeretem. De ez érdekes világnak tűnik.
    Előre olvasni nem akarok, mert a Katedrálist olvastam, és épp ezért még nem bírtam rászánni magam arra a sorozatra.
  • mascarun
    #186
    Még most kezdődött.
    Akinek tetszett az nyilván körbemondja hogy milyen jó volt és akkor többen fogják nézni. Ez valószínűleg kiegyenlíti azoknak a számát akik elmennek. Akár még gyarapíthatja is! Még ne írd le.

    Nem tudom egyébként hogy nézik e a netes megtekintéseket is, mert nem mindenkinek van HBO-ja. Így én is kénytelen vagyok letölteni.
    Nemrég volt valami sorozat ami a neten sikeresebb volt mint a tvben.

  • hapi
    #185
    sztem csökkenni fog mert a második rész gyengusz volt. Mondjuk nem nekem de egy átlag néző számára vontatott, kevés eseménnyel.
  • sandor8206
    #184
    az jó, csak ne csökkenjen
  • Tower Guard
    #183
    Nah akkor ők a szinkronhangok!
    itt
    Én mondjuk jobban örülnék ha Sean Bean szinkronhangja Sinkovits-Vitay András lenne mint a Lotr-ben, ahhoz úgy hozzászoktam :D
  • QuippeR
    #182
    pedig nincs nyújtás, a könyvnek szinte pontosan egy tizedét fedte az első rész is, meg a második is.
  • G_ArchAngel #181
    Bocsanat, ez a korrekt faj, tevedtem korabban a kutyakat illetoen.
  • Frosty01
    #180
    ja, mondta is h fivéreként blablabla.. amikor a korlátnál tracspartyztak a hulla felett

    ://
  • simon7108
    #179
    akkor jól láttam:D
    érdekes...
  • Pierre75
    #178
    Az első rész tetszett, remekül vezette be a karaktereket. Most a 2. rész viszont vontatott volt, elnyújtottnak éreztem pár szálat.
    Eddig a törpe a favorit, nagy figura.
  • Csacsi
    #177
    A filmből is lejött, hogy ikrek.
  • Montanosz
    #176
    eddig 10/10
  • Shiwo
    #175
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    de az speciel a testvére, sőt, a sorozatból lehet nem jött le annyira, de a regény szerint ikrek...kicsit érdekesen értelmezik a családi szeretet fogalmát...
  • G_ArchAngel #174
    Jo reggelt:)
  • simon7108
    #173
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amugy nem értem.Amikor Bran észrevette,hogy ott ba**nak akkor az a testvérével csinálta?:D Vagy az a szőke csávó nem a királynő testvére?Vagy csak hasonlít rá?
  • Shiwo
    #172
    kissé szabad-szájú a megfogalmazás, de velősen összefoglalja a 2. rész eseményeit..jókat röhögtem közbe rajta, de asszonynak tuti nem mutatom meg, mert kényes az ilyen nyelvezetre
  • paly90
    #171
    maradt annyi mint az 1. rész, 2.2 millio
  • paly90
    #170
    elkezdtem én is nézni, könyvet nem olvastam...eddig 10/10 a sori:)
    úgy érzem hamarosan be kell szereznem a könyveket is:D
    hogy én mennyire gyűlölöm ezeket a Lannisteréket:D...na jó a törpét nem ő jó arc:D
  • sandor8206
    #169
    majd ha van nézettségi adat 2. részről dobja már fel valaki, kösz
  • kovi04
    #168
    Amerikában vasárnap, nálunk hétfőn.
  • G_ArchAngel #167
    vasarnap
  • MaRee
    #166
    Melyik nap jönnek az új részek?
  • G_ArchAngel #165
    Nem lesz es nem lesz belenyulva, mert R.R. Martin atyaskodik a sorozat felett.


    Sixx-fel HogyVolt, akit erdekel...
  • mascarun
    #164
    Én gyanítom hogy lesz a sorozatban sárkány mert nagyon mutogatták most hogy melengeti a hülye tojásokat. Aki olvasta az biztos többet tudna mondani. Bár így is úgy is belenyúlnak majd a filmes arcok.
  • Narxis
    #163
    :DD hegyomlasnyi apunak :DDD
  • G_ArchAngel #162
    Itt is azon mulik, hogy ki az apja, mert manapsag sem hinnem, hogy bantanak az ilyen feju kolykoket, ha minden nap egy Q7-esbol pattanna ki a suli elott es integetne vissza a hegyomlasnyi apunak es dinnyemellu anyunak.
  • Prof William
    #161
    A királyfinak olyan szinten van tenyérbe mászó jólakottovodás stréber feje hogy örülhet hogy egy fantasy világban él mert ha miénkben élne akkor tuti ő lenne az a lúzer akinek minden nap elveszik az uzsonnáját a nagyok. :)
  • kovi04
    #160
    Következő rész előzetese:

  • kovi04
    #159
    A könyvben vannak álomjelenetek, amelyekben szerepel sárkány, de gondolom idő- és pénzhiány miatt ez kimaradt a sorozatból.

    Továbbra is jó a sorozat, a rajongóknak egy rossz szavuk sem lehet, ennél könyv-hűbb adaptációt nehezen lehetne készíteni. Én is hiányoltam Szellemet, a fehér farkast, remélem, a következő részben már szerepelni fog.
  • sandor8206
    #158
    remek ez a sorozat, a 2. rész is jó volt
    casting meg überbrutál jó,
    Fióka, Arya remekül megírt karakterek
    nagy nagy + pont, hogy végül is akció nem nagyon volt eddig (ok, hogy csak 2 rész ment le) de még is ki jelentem, hogy ez nálam az utóbbi évek legjobb sorozata (Spartacus mellett), a kosztümök, a karakterek a remek helyszínek tájak, erős párbeszédek mind mind beszippantott, már a főcím is felpörget

    remélem Momoa-nak azért nagyobb szerepe is lesz annál,hogy néha odaver a csajnak mert Atlantis óta kedvelem de eddig csak szó szerint csak VAN, meg feszít :-)
  • mascarun
    #157
    Azt írták már valahol hogy tipik 10részes HBO sorozat lesz e vagy nagyobb terjedelmű???
  • mascarun
    #156
    Ha rendes magyarázatokat akarsz szerintem szerezd be a könyvet mert a film időhiány miatt nem biztos hogy fog velük foglalkozni. Maximum ha a történet nagyon megköveteli!
  • Victor1103
    #155
    Én ugyan nem olvastam a könyvet, de ebben a 2 részben volt szó, sárkányokról meg egyéb mágikus lényekről, van az a nagy fal, meg ezek a farkasok amit mindegyik Stark kapott. Ugye ezekkel a dolgokkal részletesebben is fognak foglalkozni és elő jönnek majd az igazi fantasy elemek?

    Amúgy nálam ritka, de ennél a sorozatnál legfőképp a rendezés tartja fenn az érdeklődésem. Tök jó, érdekes és változatos helyszíneken játszódik minden jelenet.
  • simon7108
    #154
    jó lehet kutyák játsszák a "szerepet" de a sorozatban nem kutyák:D