19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Malakai
    #673
    Thx captain obvious.
  • G_ArchAngel #672
    Azt se felejtsuk el, hogy a Nagy Fal letezik, mig ezt csak elkepzeltek - azt meg barmekkorat szabad, mert se anyagi, se epiteszeti akadalyai nincsenek:)
  • Andr0
    #671
    770 láb magas(+ a jégtakaró ami évről évre növekszik) 300 mérföld hosszú
  • Malakai
    #670
    Mintha magasabb/szélesebb? :)
    A kínai nagyfal legmagasabb pontján sincs 10 méter magas és átlag 5-6 méter széles.
    Ránézésből sem egy kategória, de wikin meglestem. :) A Fal magassága 213-244 méter közt mozog, szóval nem picit nagyobb és ránézésből szélessége is jelentős a különbség.
    Hosszra persze elmarad.
  • xem
    #669
    De nem bírom kivárni a hétfőt, van fent valahol a 8. részre.
  • Hoz_Hun
    #668
    Amennyire tudom, nem lesznek ilyen varázslók mászkálnak, meg tűzlabda dobálás, meg hasonlók. Egy kis voodoo, meg ez-az. Mágikusan kovácsolt fegyver, szörnyi-mörnyiből készült eszközök, egy-két extra élőlény.
  • Hoz_Hun
    #667
    Valamivel magasabbnak tűnik nekem mint a kínai nagyfal. Kicsit mintha szélesebb is lenne, bár valóban,... nem olyan hosszú. Szerintem.
  • xem
    #666
    Ha a könyv szerint lesz, akkor lesz benne egy kis hókuszpokusz :P "mikor a világot leigázó gyermek születésénél ill. a lovas nagy vezír gyógyításánál. 9-10. rész körül.
  • G_ArchAngel #665
    Az is az volt: megideztek egy halom epitomunkast, majd tobbseguket felaldoztak...
  • zorovpeter
    #664
    Nem mágia az, lsd. kínai nagy fal. :D
  • G_ArchAngel #663
    Inkabb amolyan papi/saman magia-fele...
  • Lacee
    #662
    akkor nem viszik túlzásba...
  • Andr0
    #661
    van.
  • Lacee
    #660
    tényleg, mágia van egyáltalán Westeroson? oké, valahogy fel kellett húzniuk a Falat északon, meg vannak sárkányok, Otherek, de klasszikus fantasy-varázserő létezik a világban?
  • G_ArchAngel #659
    Nem kell parazni, nem LOTR:)
  • Andr0
    #658
    ez nem olyan.
  • zorovpeter
    #657
    Én az első résznél nem tudtam, hogy ez fantasy és annyira nem is figyeltem oda a villámgyors havas buckalakókra. Azért a baromi nagy sárkány koponya később már sejtetett valamit...

    De nem lenne ínyemre, ha aztán a második évadban már ilyen mágusok mászkálnának a képernyőn, akik egymaguk seregeket robbantgatnak szanaszét. Vagy sárkányseregekkel vonulna a targaryen lány...

    Nem tudom, voodoozzanak benne négy részenként egyszer, azt még elviselném.
  • Andr0
    #656
    kell egy offtopic a gumiszobában könyveseknek.
  • toysoldier
    #655
    én nem olvastam, de engem is kurvára zavar.
  • G_ArchAngel #654
    Pont akartam en is kerdezni, hogy szerinte kik laknak a falon tul? Nyugdijasok?
    Meg ugye az anyafarkas is akkora volt, mint egy lo.
  • 89
    #653
    nagyonjó... már az évad végét is tudom srácok
  • Narxis
    #652
    Miért is? Ez része egy fantasynak.
  • mindero
    #651
    Amúgy engem is baromira irritál h itt tárgyaljátok a könyvet, pedig mind a négyet olvastam.
    Ez a sorozat, beszéljünk már róla, nem pedig arról h mi hogy lesz, rendkívül zavaró lehet a többieknek.
  • Shiwo
    #650
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    egy egy fantasy filmsorozat, nem csak egy középkorba helyezett intrikás szösszenet, ne várd el, hogy ne legyen benne varázslat vagy olyan lények, amelyek a valóságban nem léteznek...ne aggódj, low-fantasy, nem fognak benne lépten-nyomon tűzgolyót hajigálni, de fel-felbukkannak majd fantasy elemek (pl eleve emlékezz vissza a nyitó képsorokra a falon túlról...)
  • zorovpeter
    #649
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha arra gondolsz, hogy sárkányok lesznek a tojásból, akkor én ott hagyom abba a nézését és a másodikat el se kezdem. Nem csípném ha elkezdenének varázsolgatni meg sárkánnyal járni-menni.
  • simon7108
    #648
    direkt csináljátok mi?:D
    most már nem érdekeltek holnap megyek és megveszem a konyvet.Ma kérdeztem az egyik boltban ott nem volt de azt mondták,hogy egy másik városban még van 1 darab:D Remélem még nem vitték el.(Igen láttam a linkeket de nem MO-n lakom így nem tudom megrendelni)
  • Shiwo
    #647
    poénnak szántam, én is biztosra veszem, hogy Dany-val lesz vége az évadnak...az a regényben is WTF volt :)
  • Andr0
    #646
    miért spoilerezel úgy mint James Bond xD amúgy tudom mire gondolsz:D De Dany nagyobbat üt majd:D
  • G_ArchAngel #645
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amirol en beszelek az az elso konyvben van: tudod Robb es sokan masok, akik tamogatjak egy helyen es mondanak egy nagy dolgot.
  • Andr0
    #644
    #633 hát én 10 részről tudok, és abba érdekesen férne bele a második könyv is xD

    #642 Számomra elég egyértelmű, hogy Dany lesz az utolsó jelenet...
  • Hoz_Hun
    #643
    Szinte biztos vagyok benne, hogy Dany jelenetével lesz vége, ahogy a könyvben. Az hatalmasat üt. Hülyék lennének, ha nem azzal fejeznék be. :)
  • G_ArchAngel #642
    Szerintem nem ezzel lesz vege, hanem Robb-bal vagy Dany-val.

    Stark-fele utolso jelent is eros, de talan az Ezusthaju lany jelente erdekesebb szeles tomegeknek.
  • 89
    #641
    nagy a csábítás, de most már csak azért sem nézem meg shiwo üzenetét :D
  • zorovpeter
    #640
    Jó ez így. Aki nem akarja az ne jelölje ki a spoilert.
  • kovi04
    #639
    A fene spoilerezésbe. Én olvastam a könyvet, és el tudom képzelni, hogy mások számára mennyire élményromboló lehet még az utalgatás is. Kellene egy házigazda, vagy egy külön topik azoknak, akik el akarják kerülni a spoilereket.
  • Shiwo
    #638
    !!!!!Erőteljes könyv-spoiler!!!!!!


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Inkább "Ekkor felemelik a hős fejét a végzetes csapás után és... köszönjük, hogy az HBO műsorát választotta. Folytatás egy év múlva."
  • kovi04
    #637
    10 részes lesz a második évad.
  • Hoz_Hun
    #636
    Ha úgy fejezik be mint a könyvet, akkor más se lesz mint elvarratlan szál.

    Kb olyan; "A hős ekkor felemeli kardját a végzetes csapás előtt és..... köszönjük, hogy az HBO műsorát választotta. Folytatás egy év múlva."
  • Hoz_Hun
    #635
    Szerintem 10 részbe szépen bele lehet férni. Jól csinálják. :)
  • G_ArchAngel #634
    Egyelore nem ugy tunik, hogy kaszalni kellene:)
    Raadasul az evad vegere lesz par tucat nyitott, elvarratlan szal.