38
  • Quantumleap
    #38
    Nem a meghaláson van a fő lényeg. Azt nem értem, hogy miért baj, ha a cikkben szereplő helytelen spoilert kijavítom helyesre. Nem baj, majd talán pár év múlva leesik neked is...
  • bippo
    #37
    Engem nem zavar ha valakinek van véleménye. Legyen is, szívesen meg is hallgatom. (miután láttam a vonatkozó részeket). De előtte nekem semmi (SEMMI) utalást ne tegyen. Egyedül azt fogadom el, ha azt mondják, hogy 'kurvajó lesz, érdemes megnézni'. De a 'nézd meg, mert úgy meg fogsz lepődni', meg 'végre kiderül, hogy ...' dolgokat inkább tartsa meg magának, majd ha megnéztem én is, megdiskuráljuk. Sőt, sorozatnál azt se mondja el, ha szar lesz a következő rész, akkor ne mondjon inkább semmit, majd rájövök magamtól, hogy szar, ne árulja el előre.
  • kalapos01
    #36
    Nem kötök bele semmibe. Te írtad legelőször, hogy nem érted, hogy miért baj, ha elmondod, hogy valaki meghal-e. Én meg nem értem, hogy komolyan, hogy lehetsz ennyire ostoba.
  • Quantumleap
    #35
    Szerintem a privát vélemény az privát vélemény. Nekem volt már olyan sorozatnál, hogy valaki írta, hogy mekkora csavar van az epizód végén, meg ilyenek, de amikor láttam, nekem elég semmitmondó lapos dolognak tűnt. Ugyanakkor egyszer leírtam egy cliffhangernél a hogyvolt-on, hogy szerintem gagyin oldják fel a következő epizódban, erre lehurrogtak. Mintha én valaki Isten lennék, akinek a véleménye szentírás. Ami még egyes embereknek mániája a hogyvolton, hogy senki ne írja le, hogy már látta a további epizódokat, mert az vagánykodásnak számít. Mintha a netről töltés 2010-ben még olyan hű de nagy cumó lenne.
  • bippo
    #34
    Mindenkinek más az érzékenyégi szintje. De ha kirakja az ember, akkor nem lehet megsértődni, mert aki semmit nem akar tudni előre, az is védve van, aki meg bátrabb, megnézheti a bejegyzést önszántából.

    (én pl. viszonylag érzékeny vagyok a spoilerekre, remekül fel tudom húzni magam rajtuk :) Persze inkább csak azoknál, amit a közeljövőben szándékoztam megnézni, később elfelejtem úgyis. A mostani eset a kb. hidegen hagy szintjén mozgott.

    A kedvencem az " a végén akkora csattanó/fordulat/csavar van, nem is gondoltam volna". Ugye nem mond el vele semmi konkrétumot, mégis ökölbe szorul a kezem, mert számomra mégis spoiler, mert nem minden filmben van csavar, így meg előre tudod, hogy csavar lesz. És ilyenkor már úgy nézem a filmet, nem hagy nyugodni, hogy mikor jön a csavar stb.)
  • Quantumleap
    #33
    Igen, elmondtam. És emiatt már meg sem érdemes nézni a filmet, akkora hiperspoiler. Te de rohadtul unhatod magadat, hogy ilyenekbe belekötsz.
  • kalapos01
    #32
    Rohadt lassú ember lehetsz, ha nem érted meg még mindig. Te elmondtad, hogy ki hal meg és ki nem a filmben? Igen. Köszönöm.
  • Quantumleap
    #31
    Lehet, igazad van. A hogyvolt.blog.hu-n például azt tapasztaltam, hogy egyes embereknek már az is spoiler, ha annyit írok, hogy "Szerintem sz*r a következő epizód". Kirakom én majd, de akkor se értem majd meg egyes fórumozók lelki mélységeit.:)
  • bippo
    #30
    Akár.
    Bár én inkább a jövőre nézve egy hasznos tanácsnak gondoltam, hogy inkább többször használjuk tag-et, minthogy azért ugorjon egymásnak a csapat, hogy miért maradt le. A mostanin meg tegyük túl magunkat.
  • Quantumleap
    #29
    De akkor elkezdhetnénk arról is beszélni, hogy maga a cikkcím is elég spoileres.
  • bippo
    #28
    Én is. ezért mondom, hogy inkább ki kell tenni a spoiler tag-et, aztán inkább vitatkozzunk arról, hogy "felesleges volt kitenni", mint arról, hogy "ki kellett volna, de most már mindegy".
  • Quantumleap
    #27
    De most tényleg! Én békét akarok. Ne keressük mindenáron az okot a kötözködésre. Pláne, hogy csak egy mellékszereplőről beszélünk, akinek a hogyléte 90%, hogy semmit nem dob a fősztoriba. Az megint más lenne, ha leírnám, hogy borzasztó gagyi, hogy a film végén Trejo szeretkezik Van Damme-mal.
  • bippo
    #26
    Meg fogsz kövezni, de én a #24-es módszernek jobban örülnék, még ilyen esetben is.
  • Quantumleap
    #25
    Most ez pont olyan, mintha egy cikk azt írná:


    "Arnold Schwarzenegger az Expendables végén megöli Stallone filmbeli feleségét"

    ,és mi írnánk, hogy ez nem így van, és akkor szemét spoilerezők vagyunk.
  • Quantumleap
    #24
    A lényeg:

    Kurvára nem

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Antal Nimród nem hal meg, tehát a cikk helytelen dolgot ír!!!! És egy-két itteni fórumozó ritka üres életű!


  • Quantumleap
    #23
    BAKKER! Ez tényleg ad abszurdum! Egy helytelen cikkben közölnek egy filmen belüli cselekményt helytelenül, és mi sszemét spoilerezők vagyunk, mert ki merjük javítani.
  • Quantumleap
    #22
    De a cikkíró is leírja (hogy helytelenül, az más kérdés). Nem fogod fel?
  • kalapos01
    #21
    Nem csodálom, hogy ennyire értetlen vagy, ha ezt sem fogod fel. Leírtad, hogy mi van a filmben, hogy ki hal meg vagy nem? Igen. Ez spoiler.
  • Quantumleap
    #20
    Tényleg magyarázza már el valaki, hogy MIÉRT SZÁMÍT SPOILEREZÉSNEK, ha egyszer a cikkben is ki van írva?! Itt arról van szó, hogy a cikkben téves infót közölnek, és mi helyesbítünk. Azt meg mégúgyinkább nem hinném, hogy valakinek majd emiatt megy el a kedve a film megnézésétől, mert hogy nem úgy történik a dolog, ahogy fent leírják.
  • Quantumleap
    #19
    A köcsög te vagy, szépöcsém!
  • kalapos01
    #18
    Még egy köcsög, aki spoilerezik. Törölje már valaki.
  • Quantumleap
    #17
    Nem értem miért baj, vagy számít spoilernek, ha valaki leírja, hogy a cikk egy része helytelen, mert Nimród nem halálozik el. Ilyen alapon már maga a cikk is spoileres, ráadásul helytelenül.
  • god25
    #16
    1X: Robert Rodriguez annyira összehaverkodott Antal Nimróddal
    2X: Antal új filmje, a Ragadozók révén ismerkedett meg Robert Rodriguezzel
    3X: Rodriguez elmesélte, hogy a Ragadozók forgatása alatt annyira összehaverkodtak Antallal
    Woooáoh. Ez aztán durva egy cikk lett.
  • willcox
    #15
    Aha. És a három közül egyik sem látta, csak gondolja. Gratulálok.
  • Quantumleap
    #14
    Én nem olvastam. SPOILER jelzéssel láthatatlanítva le tudnád írni, hogy mi az, ami (szerinted) nem igaz?
  • kalapos01
    #13
    Hárman írják, hogy spoilereztél.
  • willcox
    #12
    Talán olvastad, ami ki lett törölve? Nem lett volna kevésbé köcsög érzés, ha annak ismeretében ugafonozol?
  • corrector
    #11
    Mi az az Origó? Talán [origo], nem? Balfasz!
  • kalapos01
    #10
    A lényeg, hogy spoilereztél. Nem lett volna kevésbé köcsög érzés, ha használod a spoiler taget?
  • willcox
    #9
    A cselekményét sem. Nem tudsz magyarul?
  • bippo
    #8
    Nagyszerű ez a cikk. A 3 bekezdés, 3x ugyanaz a tartalom csak kicsit más szavakkal.

    willcox : ha jelzés nélkül nélkül spoilerezel, ne csodálkozz, ha törlik.
  • Beast Machine
    #7
    Nem, csak a cselekményét, grat.
  • willcox
    #6
    Nem a film történetét írtam le.
  • KRTuning
    #5
    Akkor nem csoda h törölték. Sztem senki se szeretné ha spoilerben megtudna mindent a filmről.
  • Quantumleap
    #3
    Mi nem igaz?
  • willcox
    #2
    Mi a baj? Miért lett kitörölve a hozzászólásom? Talán az a baj, hogy látta más is a filmet, és az, hogy ami le van írva, az nem igaz?
  • endrev
    #1
    :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD