77
lentebb...
  • Dobronski
    #77
    okcsá
  • Slayerboy
    #76
    :D igenigen.. ülj le egyes
  • Dobronski
    #75
    Ha jobb kezes vagy, bal kezednek kell elől lenni. Legalábbis az edzőm ezt mondta, és én is így éreztem kényelmesebbnek.

    De jobb ha mindig váltogatod, összezavarja az ellenfelet.
  • buggyant
    #74
    ja és boksz-ban normál alapállású vagyok, bal kéz elől, jobb hátul, de ez fura, mert az erősebb kezem van elől és ez fordítva szokott lenni amúgy.
  • buggyant
    #73
    nekem is valami hasonló van.
    jobb kézzel írok, eszek, azzal nyomom az egeret.
    bal kézzel nagyobbat tudok ütni, pingpongozni is ballal megy jobban.
    fociban is bal lábas vagyok és remekül játszom:)
  • Hugh Hefner
    #72
    mutáns vagy. ennyi.
  • ktomi22
    #71
    teljes jobbkezes vagyok... csak es kizarolag jobb kezzel tudok mindent... ahogy jobb labbal is.. szal lab kez.. (meg rágás) jobb felen tortenik nalam.. kiveve a faszveres XD.. az ballal :D
  • sanyiute
    #70
    haha...
  • Dobronski
    #69
    igen, "meg ragadtam"
  • sanyiute
    #68
    te aztán meg ragadtad a lényeget a mondandómban...
  • F1re
    #67
    jobb kezes,jobb lábas vok, és jobb szemmel célzok :D
  • Dzsini
    #66
    ...és pont ugyanazok a témák futnak le újra, mint a balkezes topicban.
  • Kly
    #65
    Gondolom bennem van a hiba, de a címből "Jobb és bal kéz egyszerre?", illetve a leírásból: "lentebb..." először a kétkezes f*szverésre következtettem. Egyébként érdekes dolgokat lehet itt olvasni, /fav.
  • Palinko
    #64
    én sem értem a star trekes dolgot nekem is megy mindkét kézzel. van egyáltalán valaki akinek csak egyik kezével megy? mert azt elhiszem hogy egyikel sem, de hogy csak egyikel sikerüljön...
  • foxpal
    #63
    Én balkezes vagyok és mind 2 kezemmel megtudom simán csinálni
    Igazából én a balkezemet csak írásra, rajzra szoktam használni, de a legtöbb tevékenységet inkább a jobb kezem végzi:D
  • tenkenorman
    #62
    en bal kezzel irok jobbal dobok, amikor eltortem a balt gond nelkul tudtam jobbal is kajalni, az iras nehezebb volt de nyari szunet volt xd... enis ketkezes vok...
  • Calver
    #61
    az, hogy melyik szemet/lábat/fület preferáljátok bizony erősen független a kézdominanciától - ollé, második bekezdés a lényeg.
    legszebb emlékeim szerint a népesség durván 30%-ának a kezével ellentétes oldalon lévő szeme a domináns, ami általában jelentéktelen dolog, de pl célzást igénylő tevékenységeknél kifejezetten vicces lehet - ha a kétlábú íjjal egy halott vízilovat sem tud eltalálni, lehetséges h ez az oka.
  • Palinko
    #60
    jaja ez bal kezesnek felel meg :D de én is így vagyok vele, pedig én is jobb kezes vagyok :D
  • Morphin
    #59
    bal lábbal nyomom azt hiszem és lapátnál a jobb van hátul(bal van elöl)...ez balkezesnek felel meg nem??
  • Palinko
    #58
    és az ásót melyik lábaddal nyomod? lapátolás közben melyik kezed van előrébb?
  • Pistike 007
    #57
    Mint a soproni egyetemi prof.. Bal kézzel ozmózist rajzol, jobbal meg feliratokat gyárt hozzá.. Egyszerre persze..:D
    Am olyanok is vannak akik a mondatot ballal balról kezdik, jobbal meg jobbról visszafelé befejezik a másik végéről (középen találkozik a két tollvonás).
  • Morphin
    #56
    Annyira nem foglalkoztam ezzel a dologgal még...jobb kezes vagyok és minden azzal is csinálok kivéve a kétkezes kerti szerszámokat (lapát,ásó stb). Ballal nagyon suta vagyok,mind kézzel mind lábbal.

    Valahol viszont hallottam hogy évente több tízezer (balkezes) ember hal meg amiatt,hogy jobbkezes szerszámokat kell használnia.
  • Dobronski
    #55
    Hétfőn kipróbálom valamelyik órán a haverokkal! :D ty.
  • Andr0
    #54
    mi még középsuliba haverommal tudtunk szinkron rajzolni:D ami olyan hogy 2e-n fognak 1-1 tollat és a 3. meg a lapot mozgatja a tollak alatt:D

    nem kapcsolódik a témához de hozzá akartam szólni :D
  • tommygear
    #53
  • bakkerman
    #52
    akkor te igazán kemény lehetsz xd :DSD
  • theone91
    #51
    Én mindkettővel tudom. Az mit jelent?
  • Dobronski
    #50
    Helyes.
  • F1re
    #49
    mind2ővel de jobb kézzel írok és jobbal nagyobbat ütök de bal kezem meg gyorsabb :D:D
  • szabii98
    #48
    Szélsőjobbot akart mondani
  • Dobronski
    #47
    baloldalra szavaztál? gáz. legközelebb el se menj szavazni, kérlek.
  • sanyiute
    #46
    olyan mit ha más verné! xDDDD
  • Lacee
    #45
    szerintem sem :)
  • Tikal #44
    Egyeseknek tényleg nehéz V betűt formálni mindkét kezükkel? ... el se hiszem, azt hittem ez azért nem kéz függő :)
  • csgery
    #43
    Hmm látom sokmindenkinél előfordul ez:D Vagy csak részben, de akkoris!
    #31 (Dzsini) = kösöznöm, megnézegetem közelebbről:D
  • Deletos
    #42
    sziasztok ez a V-s izé, nekem mind a 2 kezemmel megy :D
  • tuzfal3
    #41
    Balkezes vagyok,jobb kézzel használom az egeret,bútor hordáskor a jobb kezemmel koordinálom a bútort hisz a balkezemmel tartom,tudok mind a két kezemmel vágni(ollóval) bal kézzel nem tudom használni az egeret...darts,bowling jobb kézzel történik...vezetni bal kézel tudok csak, valószinűleg a jobb kezemre nem tudok úgy koncentrálni hogy normális navigálást hajtsak végre...
  • bardocz
    #40
    Amíg írott betűkkel írtam, addig tudtam tükörírást, de amióta átálltam a nyomtatott betűkre(mivel a rendes elolvashatatlan volt még nekem is), azóta csak nyomtatottal tudok tükörírni.
  • LoSA
    #39
    Mindkettővel...
  • Dobronski
    #38
    Én mind a 2 kezemmel tudom verni a faszomat. Most akkor mi van?