32
  • PLaci #32
    Megvenném PC-re, ha lenne rá zsém....
  • tomcsa4
    #31
    Jaja, fordítva kellett volna írni: Üröm az örömben...
  • Skynet
    #30
    Kiadtak egy bő 50%os félkész játékot amiből szándékosan vettek ki egy rakás dolgot hogy késöbb DLC-ként kiadva plusz pénzhez jussanak.
    Csodálom hogy máson egyáltalán fogy,ez a játék az abszolút rossz vétel minden platformon.
  • vg
    #29
    "Bár külföldön ezt lazán kifizetik, azért ott se most jöttek le a falvédőről."

    Proli : A magyar lakosság jelentős része; akik úgy érzik, hogy nem kell ahhoz ismerniük a más országokban történő eseményeket, hogy állandóan azokra hivatkozzanak és ezzel teremtsenek saját, bigott rögeszméiknek igazolást.
  • koschwarz
    #28
    néztem ezeket a dlc-ket...98% tömény akció 2% ún. "történet"...szóval csak annyi a lényeg, hogy nyomulsz a térképen, veszed fel a küldetéseket, és mindent szét- vagy lelősz, esetleg ellopsz...hát számomra ez TOTÁL érdektelen.

    pont azt szeretettem a mafiában, hogy egy iszonyú jó és hangulatos történetbe és atmoszférába ágyaztak bele eszméletlen jó, érdekes és változatos küldetéseket. de a történet összefogta az egészet. pont ebben különbözött a gta-tól, amiben ugyan szintén van sztori, de nem az a lényeg.

    szóval engem speciel hidegen hagynak ezek a mafia 2 dlc-k, egyszerűen a sztoriból eredő bármilyen motiváció és hangulat nélkül nem érdekel a tömény akció.
  • Wittgen
    #27
    Nem késő bepótolnod eme hiányosságokat. Oltári jó játék, megfelelően hosszú játékidő + ha végignyomtad oltári sok bónusz küldetés, amikkel el lehet pepecselni.
  • grebber
    #26
    Sok pc-s akinek van boxa csak elég volt a gépigényre nézni a sok sok GTX xy és inkább a konzolukra vették meg ennyi!
  • radical@work
    #25
    NINCS BENNE PCs KORMÁNY TÁMOGATÁS!! WTF? Igy nem csoda hogy egy PCs se veszi meg.
  • xardas231
    #24
    "Öröm az ürömben, hogy platformokra leosztva már nem ennyire jó az összkép."
    Ez mitől ÖRÖM? Ha ilyen kifejezéseket használ, akkor legyen szíves és használja 'helyesen'. Vagy netán örül ennek a hírnek?
  • Lack
    #23
    Az első résszel nem játszottam anno. Ezt most kipróbáltam és nagyon megtetszett.
    Szerintem jobb mint a GTA 4.
  • sanyicks
    #22
    ezekre ráadásként van olyan is aki szerint a moddolási lehetőség hátrány(értsd ingyenes usermade "dlc"-k), és aki szerint a gt vagy pgr(vagy mi az a másik) bizony szimulátor, és kontrollerrel a legjobb fps-t játszani :D
  • Kindred Blades
    #21
    Jaja, megjött a konzolcowboy, aki mind a mai napig azt hiszi, hogy DLC nincs PC-re, és hogy a kis konzoljában erősebb hardware van, mint amennyit kevesebb pénzért megvesz egy PC-hez. :)

    De legalább látni rajta, hogy a MS és Sony által marketingre költött dollármilliárdok nem mentek kárba.
  • bertino
    #20
    hm, user fail.
  • Zóanagyvarázsló
    #19
    Itt olvasható a hivatalos press release is. Sajnos a sajtó gyakran lehagyja a PC-t, mert annyira marginálisnak tekintik.

    Jimmy's Vendetta will be available for players worldwide from the PlayStation®Store for the PlayStation®3 computer entertainment system, Xbox LIVE® Marketplace for the Xbox 360® video game and entertainment system from Microsoft, and Windows PC for $9.99/800 Microsoft Points.

    Kiemelés tőlem.
  • Balumann
    #18
    Nehéz lenne elfelejteni, napokig szívtam vele, már én is agyon idegeskedtem, de aztán amikor sikerült megcsinálnom annál jobban tetszett :D A Mafia 1 -et még a kormányommal tudtam játszani, ami sajnos azóta tönkrement, de ebben nem is mentem volna sokra vele, mivel az x360-as joyon kívül nem is ismer föl mást (a genius gamepadommal, ugyan olyan felépítésű mint az x360-as próbáltam, de az s ement). Az üldözések is mintha ezerszer jobbak lettek volna az egyben, persze aztm ár lehet, hogy csak az idő szépítette meg.

    A GTA4 hasonlítással kapcsolatban nagyon nem tudok nyilatkozni, mert az nálam játszhatatlanul akad. Mafia 2 1280x720 -ban, medium árnyékokkal és még pár médium beállítással tükörsimán megy, és tényleg gyönyörűen néz ki, ilyen téren példaértékűnek találom a játékot, de hát sajna ez nem menti meg.
  • 5i
    #17
    Igen, ez mind így van. De ezek ellenére jobban élveztem, mint a GTA IV-et. Mondjuk rögtön hozzáteszem, hogy az első Mafia minden tekintetben lekörözi a folytatást, mondjuk abban viszont volt egy autóversenyes rész, amitől a hajam téptem. Emlékszik rá valaki? Szivar alakú F1 autóval kellett megnyerni egy futamot. Akkor azon idegeskedtem, hogy majd legközelebb a Colin Rallyban kell kiszálnom és madarakat lövöldözni. De mindenben egyetértek.
  • Balumann
    #16
    Az a baj, hogy most nekem is tetszett a börtönös rész, de szóval az is inkább egy interaktív mozi volt, mint egy élvezetes játék. Az egész arról szólt, hogy menj oda, keresd meg azt, bunyó, aztán megint kövesd az őrt, megint binyó, spoiler miatt nem folytatom, aki elvitte addig úgyis tudja. A verekedések is írtó bénák, tartsd az egyik gombot az automatikus mindenkivédéshez, aztán nyomkodd a gyorskicsi vagy lassúerős ütéshez a jobb vagy bal egér gombot, aztán ott meg ugye jön a kombó (hűde nagy spoiler lesz), ha védsz amikor üt majd megnyomod az ütést akkor visszaüt egyből :O A játékban a lövöldözős részek se valami túlkomplikáltak, bújj oda fedezékbe (úgyis úgy vannak megrendezve az események, hogy legyen mihez bújni), üldözések abszolut értelmetlenek mert már a kanyart se tudják bevenni utánad (ez az egyben emlékeim szerint nem volt így!). A rendőrök pláne idióták, kőrözve voltam, bemenekültem egy ilyen zsákutcába (csak ház bejáratok voltak ott, de szóval ott volt azért hely), 10 rendőr szaladt utánam, én ott voltam egyből a saroknál, de láttam, hogy letelik a csík. Letelt, majd az összes rendőr egyből visszafordult, és hátra tett kézzel elkezdett sétálni, pedig már az első az 2 méterre volt tőlem. Megvártam míg elértek a végéig annak a sétálóút végére, lelőttem az egyik rendőrt, a másik meg 1-2 ember odament, megnézte a hullát aztán továbbment.

    Nameg aztán tényleg további hibája a játéknak amit fórumban is írtak, hogy a pénznek szinte semmi jelentősége, fegyvereket lehet szerezni, autotuning tök fölösleges, semmi verseny, üldözéseknél sincs nagyon rá szükség.

    Na mind1 még lehetne sorolni sokáig. DLC -ben mi lesz, hogy PC-re is kiadják, nagyon várhatnak valamit akkor attól is.
  • 5i
    #15
    Már nem tudom, lesz vagy sem. A hivatalos oldalon nincs fent és az egyetlen lenti linken kívül sehol nem írják, hogy PC-n is lesz. Majd 7-én kiderült, én remélem h megkapjuk.

    Nem lesz
  • 5i
    #14
    Visszavonom. Találtam egyet, amin igen:-)



    Aki keres...
  • 5i
    #13
    Érdekes, de a német anyaoldalon sem szerepel.

    Német Gamestar
  • tommygear
    #12
    elvult grafika. LOL!!!!

    am jön pc-re a dlc
  • Zóanagyvarázsló
    #11
    Csak véletlenül lemaradt, az összes többi oldalon megemlítették a PC-t is. Olyan pedig különben sincs, hogy tegnap még úgy volt, hogy jön, ma olvassák az SG-t, és ezért inkább lelövik...
  • 5i
    #10
    Ma viszont azt mondták, hogy nem jön.

    http://www.vg247.com/2010/08/31/mafia-ii-to-get-jimmys-vendetta-dlc/
  • 5i
    #9
    Nekem bejött a játék, főleg [SPOLIER]a börtönös rész[SPOILER OFF].

    Mondjuk valóban sokat autóztam benne és nem tudtam taxit fogni, mint a GTA IV-ben, de még így is jobban tetszett, mint a Nico-kaland.
  • sanyicks
    #8
    Hát amelyik értékelésben elavult grafikáról, vagy túl sok kocsikázásról írnak azokat bizony idióták, igazi szar alakok írták.

    Viszont az tény hogy nagyon rövid (ez kb az egyetlen hibája a pisiksz támogatáson kívül), és ezért bizony 14k nem kicsit túlzás.
    Na meg a pisikszel olyan reklámot csináltak maguknak, amivel az került az emberek tudatába, hogy ez csak 2 db thermivel megy. Holott a pisikszes faszságokat kikapcsolva egyszerűen elképesztő hogy milyen gyönyörű, és milyen jól megy maxon olyan gépeken, ahol a gta4 még low medium keveréken is belassul, és bizony jóval szebb is.
  • bino512
    #7
    Nem szabad pc re akció játékot kiadni?:D akkor mire asztalra?:D marokkonzolra?vagy sima konzolra,lassan 2 éve van boxom de fpsekhez még mindig nem tudom rendesen használni a joyt mert az egeret nem tudja elverni precizitásban,és gyorsaságban.
  • Zóanagyvarázsló
    #6
    Éppen tegnap jelentették be, hogy szeptember 7-én jön mindhárom platformra. Ideje lenne megtanulni: nem szabad bedőlni az SG-s cikkeknek.
  • kanduhr
    #5
    Csodálkoznak? 14.000 forintért adnak egy 40%-ig kész játékot. Bár külföldön ezt lazán kifizetik, azért ott se most jöttek le a falvédőről.
    A konzolosoknak meg amúgy is el lehet adni minden szart, ezért jönnek ki ilyen arányok.
  • Rage47
    #4
    PC-sek úgysem kaptak volna DLC-t, vagy csak fél évvel később:) számtalan játékban megcsinálták ezt már...
    a mafia 2-vel meg nincs semmi gond, próbált olyan lenni, mint az 1, de persze nem tudta felűlmúlni
  • JTBM
    #3
    Nekem nem jött át ez a játék. Nem igazán tudom, hogy mi a stílusa.

    Elképzelhető, hogy a stílus miatt inkább a konzolosoknak jön be.

    Vannak játékok, amiket valóban nem szabad/érdemes PC-ra kiadni.
    Pl. akció játékok v. konzolos FPS-ek.
  • Balumann
    #2
    Hiába mondható jónak alapjában véve a játék, ha rövid időn belül unalmassá válik. Se multi, a játék egyre jobban ellaposodik - elején sok érdekességet nyújt, vannak benne meglepő dolgok, aztán a felétől már tényleg semmi különlegessége. Ha a GTA 4 -et optimalizálták volna így, akkor valószínűleg 3-4x annyit eladtak volna PC-n, és ebből még kevesebbet. Ráadásul ha a GTA 4- et nem tolják ki annyival a konzolos megjelenítésekhez képest (és nem csak utána jelentik be, hogy átportolják), jelentősen csökkent volna a konzolos és PC -s eladás különbsége is (persze nem csak a GTA 4 de talán az volt a leginkább húzó dolog, meg még 2-3 exkluzív).

    Persze tudom, minden a pc-s emberek hibája, akik elvből nem vesznek játékokat, bezzeg a konzolosok... xD Csakhogy politikát is ide keverjem és párhuzamot vonjak, a romák is azért nem tudnak beilleszkedni a társadalomba, mert a magyar emberek kirekesztik őket, meg nem kapnak elég segélyeket, kiválságokat, nemde? xD
  • Narxis
    #1
    Jó topik lesz ez.