43
  • who am I 7
    #43
    "Nem hiába nem működik itt rendesen az amazon, az android market vagy itunes store. Ahhoz, hogy az átlag ember itthon már lustaságból a legális utat válassza nagyon olcsón kéne adniuk mindent."

    Nem ezért nem műxik itthon az amazon,istore és társai.Ezeken 0.99$ egy normális zene, és simán megveheted külön.Aki annyit nem ad érte, az elmehet a csába.Persze, ha havi 100-200 zenéről van szó, úgy már más.
  • who am I 7
    #42
    Talán nem érted, hogy mit jelent átvitt értelemben az ugatni?Vagy most most hangképző vauvau-t hallottál a kommentem helyén?Akkor, hogy válaszoltál rá?Vagy csak fölöslegesen idióta a megjegyzésed.omg
    Ha nagyon akar, akkor nem annyit keres mint itthon, erre utaltam a 150nel.Bárki kimehet bevándorlórománként és el éldegélhet.A szobák pedig simán 300-400 fontok és akkor még nem egyedül vagy egy lakásban.Persze, ha keresel 3000-4000 fontot, úgy annyira nem gáz.De egy jobb lakást, még akkor sem tudsz kibérelni.
  • GregSB
    #41
    Azt felejtitek el, hogy az emberek többségének fingja sincs arról, hogy mi az a tracker. Félelmetes, hogy mennyi ember nem képes arra, hogy torrentezzen / filmeket-zenéket letöltsön.

    Azt is elfelejtitek, hogy az emberek alapvetően lusták, az egyszerűbb dolgok felé hajlanak inkább. Főleg ha van pénzük. Nem rég mutattam meg egy ismerősömnek, hog hogy tud letölteni filmeket meg zenéket torrentről, mert van affinitása a gépekhez, és érdekelte. Elvolt vele pár napig, azóta ugyanúgy veszi a filmeket és zenéket a netről (németországban él), mert sokkal kényelmesebb neki(lényegesen kevesebb ideig tart megvenni vmit itunesból, mint torrentel leszedni), és nem vágja földhöz ha havonta kiad €30-€40 erre.

    Itthon más a helyzet persze. Nem hiába nem működik itt rendesen az amazon, az android market vagy itunes store. Ahhoz, hogy az átlag ember itthon már lustaságból a legális utat válassza nagyon olcsón kéne adniuk mindent. + hiába sok az ember aki hülye a torrenthez, minden családban van egy kis Pistike, aki majd úgyis leszed mindent ha megkérik :)
  • TreDoR
    #40
    Akkor mi volt ez a "ha nagyon akar az ember" szöveg? A szoba meg lehet, hogy nem, de a kaja ugyanannyi. Azt meg nem tudtam, hogy te ugatni szoktál.
  • who am I 7
    #39
    Ajj istenem..ezt UGATOM :D tudom, hogy mi mennyi, és azt is hogy nem 30 ezer egy szoba..lol.okoska
  • TreDoR
    #38
    Londonban 150? 250 a minimálbér.
  • who am I 7
    #37
    elég tré...bár azért londonban, ha nagyon akar az ember, nem 150 ezret keres havonta.Ráadásul ha család, akkor 2 ember ugye...abból pedig el lehet szerintem lenni...Ismerősöm él kint, bár én nem mennék ki akkor se.
  • G_ArchAngel #36
    Egyreszt van HD opcio, masreszt UK-ban szeptembertol nincs valasztasod, mintahogy tobb Nyugat-Europai orszagban sincs mar vagy nem lesz. Ket level utan a szolgaltato lekapcsolja az internetedet es listara kerulsz.

    Azt hiszed en nem torrenteztem? Anno a publikus siteokon, mint a PB az uj filmeket 30-50ezren is osztottak, szedtek. Ma ritka, ha 10e felett van a legerdekesebb filmeket letoltok szama.
    Azt mondom, hogy gyerekek meg elvannak itt is a torrentezessel, de dolgozo, csaladert felelos emberek nem kockaztatnak. Ha birosagra kerul az ugy, akkor nem egy film arat akarjak megterittetni, hanem peldaerteku buntetest szabnak ki.
  • who am I 7
    #35
    Mondjuk ki az a hüjje aki 10fonté megvesz egy ilyen kb vhs minőségű kacatot (1.4giga HAHA LOL).Mondjuk meg is érdemli
  • G_ArchAngel #34
    Most sem igy van, az iTunes-on ketfajta ar van: van egy rent, ami 48 ora es olcso (nem tudom otthon mennyi a kolcsonzoi dij, de rendes europai fizeteshez kepest olcso), illetve a film letoltheto egy magasabb osszegert, igy sajat tulajdonba kerul (ez tovabbra sem oszthato meg).



    Ez egy uj film ertelemszeruen vannak akciok, sorozatokat 0.49 GBP-ert lehet letolteni, vagy filmet 1 GBP-ert locsonozni, de neha venni is jelkepes osszegert...
  • kvp
    #33
    Ha jol sejtem a lenti kep serti a naci jelkepek (pl. horogkereszt) hasznalatat tilto torvenyeket. Le kellene szedni, mielott az oldalt kapcsoljak le tiltott tartalom megjelenitese miatt...

    Az apple otlete pedig csak annyibol all, hogy eddig 99 centert eladtak a felhasznaloknak a filmeket (pl. sorozatok egyes reszeit), tehat akarhanyszor, akarmeddig megnezhettek oket. Most mar ugyanezert a penzert csak limitalt ideig tehetik mindezt. A kovetkezo lepes a pay per view lehetne, ahol minden egyes megtekintes kulon dijat jelentene.
  • G_ArchAngel #32
    2010-ben remelem tuljutottal azon, hogy nem csak fizikailag megjelenitheto/megfoghato termekek jelentenek tulajdont. De eppigy volt tobbszaz evvel ezelott is, akkor sem vettek jo neven, ha egy zongoraversenyt lenyulsz Bachtol...

    A masik, hogy mit toltesz le? A filmek kopiai nincsenek megosztva a neten, aki azt megosztotta buncselekmenyt kovet el, aki tovabbosztja, szinten. Senkit nem erdekel, ha Te nem voltal ott egy bankrablasnal, de ha a jelolt penzt megtalaljak kesobb nalad, akkor mar onnantol tamadhato vagy.
    De amugy teljesen egyszeru, hogy Te allitasz valamit, amikor hataron atvizsgaljak a laptopodat es televan zenevel, akkor 2 lehetoseged van: megmutatod a szamlakat azonnal (nekem megvannak emailben az iTunes-os zenekrol), vagy majd visszakapod a laptopodat, amikor bizonyitottad a rajta levo tartalom legalitasat.
    UK/USA hatarorok turelmesen megvarjak, mig Te bizonyitod, hogy az Artisjus szerint Neked volt jogod letolteni a piratebayrol egy angol zenekar lemezet.
    Jah, es jelenleg telefont es iPod-ot is atvizsgalhatnak. Nagyon ritkan teszik, de szar belekerulni a celcsoportba. Nekem annyiban szerencsem volt, hogy teljesen uj volt a notebookom, semmi nem volt rajta, 5 perc alatt vegeztunk.

    Az SG-n ez a tema eleg up-to-date, nemeteknel, franciaknal, ha jol tudom mar spanyoloknal sem szeretik a hatosagok a fajlcserelest. Bizonyara erdekes meccs lehet veluk megertetni az ArtisJus allaspontjat:)
  • Julius Caesar
    #31
    Idézz kérlek, hol írtam hogy a világunk jó és a jók irányítják. Kérlek idézz, könyörgök.

    Figyi, olyanokat én is a szádba tudok adni, amiket sose ejtettél ki. Bizonyítsál, mert így nem vagy hiteles. Sanyix sux!

    who am i 7: nem vagyok beteg, csak kicsit már idegesít, hogy az a ciki, ha anti-rasszista vagyok.
  • G_ArchAngel #30
    Nincs ilyen otletem, de mivel UK-ben elek, nincs is szuksegem ra... sorry:)
  • willcox
    #29
    "A zene es film nem nelkulozhetetlen az elethez, eppigy a csoki es az alkohol sem, megsem jutna eszembe lopni." - Zenét és filmet maximum úgy tudsz lopni, mint csokit és alkoholt. Vagyis üzletből, adathordozón tárolva. Ha viszont letöltesz, akkor nem lopsz, mert a lopásnál hiány keletkezik ott, ahonnan lopod. Letöltésnél semmilyen hiány nem keletkezik.
  • sanyicks
    #28
    Én vagyok az ostoba? Te vagy olyan naív hogy azt hiszed igazság van ebben a rendszerben, és a világot a jók irányítják :D Te nem nyitod ki a szemed és nézel szét magad körül :)
    Sajnos a rászizmus marhaságon 60 éve már csak gúnyolódni lehet, annyira szánalmas vicc az egész. Haszonlesők manipulációja amit a buta tömeg bevesz.
  • who am I 7
    #27
    te beteg vagy baz :D
  • Julius Caesar
    #26
  • who am I 7
    #25
    Nem az a szomorú, h gúnyolódik, hanem, h igaza van...
  • Julius Caesar
    #24
    Gúnyolódj csak, ostoba.
  • sanyicks
    #23
    Akkor már értem hogy szerinted miért valós veszély a rááászizmus, (és akkor gondolom a tenorizmus is).
    De elmondom neked, álomvilágban élsz.
    Pénzzel MINDENT lehet, ölni is büntetlenül! Fantasztikus világunkban a pénz a központ, az egyetlen isten, és mindenható!
  • who am I 7
    #22
    "Azt megadja a szolgáltató, sajna erre kötelezve van."

    Elméletileg titkosított a tartalom.....A szolgáltató nem fogja azt lekódolni az tuti.Másrészt, a szolgáltatók sem fognak nagyon harcoskodni.Nincs warez, nem kell az akkora szélessáv.Elég a kisebb csomag stb.Harmadrészt, nem tudom kint hogy van, de elég nevetséges lenne TITKOSÍTOTT PACKAGEK lennének "korona" bizonyítékként :D :D Persze..bármit eltudok képzelni nah.

    De nem akarok ötleteket adni jah :D
  • sanyicks
    #21
    "Azt megadja a szolgáltató, sajna erre kötelezve van."

    Egy titkosított torrent kommunikácóban milyen bizonyítékot ad meg a szolgáltató?

    Minden egyes userre egy jelenleg nemlétezően nagy teljesítményű szuperszámítógépet állítanak ami valós időben tudja feltörni a titkosítást? Összeszedik a torrentek darabjait? :D

    Látszik is, hogy jelenleg a torrent userek ellen csak koncepciós/boszorkányüldözés/ávo/gestapo szerű perekkel tudnak nyerni, normális perekkel 100% buknak, mert nem tudják bizonyítani :)
  • who am I 7
    #20
    valam 7music cég is van, ahol olcsón lehet cuccokat venni, de magyar mcarddal onnan se tudok venni semmit :@ ugyanez van az amazonnal és az istoreal is...De ha van ötleted, hogy hogy lehetne amazonon vagy istore-on UKs,vagy US store-okról vásárolni magyar karesszal, szívesen várom pm-ben :D paypal sajnos ezeknél kivan zárva, mindegyiket néztem..csak a kártya :(
  • Julius Caesar
    #19
    Miért, szerinted igen?

    Kevered a szezont a faszommal, buksikám. Nem arról beszélek, hogy nincs lobbi meg korrupció. Arról, hogy a törvényt nem lehet felülírni szerződésekkel. Éppen ezért pl a jogaidról se mondhatsz le, meg hiába írja rá az MS nagy bőszen a windowsra, hogy nem készíthetsz biztonsági másolatot. A magyra törvények megengedik a biztonsági másolat kérdését.

    Képzeld el, milyen lenne, ha felül lehetne írnia törvényeket. Csinálok egy céget és a szoftver EULÁ-jába beírom, hogy ha felteszed a gépre legálisan lelőhetlek. Majd lelőlek, mert hát az EULA...

    Ne legyél nevetséges.
  • cateran
    #18
    " És a magyar törvényeket egyik cég sem - EGYIK SEM - írja felül, soha, semmilyen körülmények közt."

    Ezen jot nevettem -megsimogatja buksi kis fejecskejet a kommentelonek- Hat persze, hogy nem...

    Ulkesh: Agree:)
  • Ulkesh
    #17
    "ennyi erővel mind a 6.5mrd emberre tehetnének feljelentést."

    Ne adjunk ötleteket :D

    "és ugye elég sok bizonyíték is kell."

    Azt megadja a szolgáltató, sajna erre kötelezve van.

    "Logolták?a tevékenységemet? :D Nem én voltam a gépnél"

    Ez már gyorshajtásnál sem működik, hogy nem te vezettél :D tied a gép és az előfizetés, innentől te vagy a felelős.

    "ha meg még le is lett törölve, akkor még nagyobb kakában vannak"

    Nincs jelentősége, hogy adott fájlt megtartottad-e, vagy sem, a letöltést kell bizonyítani, azt meg tudják.

    "Persze, a bűnösség nagyrészint attól függ mennyit tud a kiadó fizetni a bírónak vagy sztárügyvédnek."

    Látom, kezded kapisgálni :D
  • G_ArchAngel #16
    Nem az Apple hibaja, hiszen szinte mindenhol el lehet erni a tartalmat, ahol akartak.
    Magyarorszagon olyan jogrendszer mukodik - az elet minden teruleten - ami megakadalyozza a logikus mukodest es lehetoseget elorelepesre.

    Magyarorszagrol szenvedes Amazonon rendelni, nem mukodik jol az Apple/Android/akarmi store, legtobb online aruhaz nem is szallit ide szivesen kulfoldrol. A bankjaink, postaink kritikan aluliak, mint majdnem minden online szolgaltatas.
  • G_ArchAngel #15
    Ezt eleg egyszeruen meg lehet oldani, mintahogy megoldottak eddig is sok EU-s orszagban: a mindenkori elofiztetot terheli a feleloseg.
    Van is ebbol problema, mert nyitott portokon, mint kavezok, konyvtarak konnyen lehetne letolteni, ezert is kell sok helyen regisztralni az ingyenes eleres ellenere is (Starbucksban csak SB card-dal tudok csatlakozni, BT open WiFi-n csak BT elofizetessel, regisztraciovalm eppigy O2 Cloud-on).

    De tudod ez a legnagyobb baj, hogy sokan tovabbra is azon gondolkodnak, hogy mikent keruljenek meg valamit, nem azon, hogy mikent tudnanak legalisan tartalomhoz jutni.
    A zene es film nem nelkulozhetetlen az elethez, eppigy a csoki es az alkohol sem, megsem jutna eszembe lopni.
  • who am I 7
    #14
    "Felreertes ne legyen ebbol, az iTunes meg zenet sem arul a magyarok szamara"

    Ezen eléggé felháborodtam..venni akartam zenéket, és a magyar store-ba EGYET SE TALÁLTAM azok közül...amcsiba,írbe,uk-be mindenhol lehet venni..ráadásul olcsón.De itt magyaró-ba semmi..qva annyukat.
  • who am I 7
    #13
    " tud a kiadó fizetni a bírónak vagy sztárügyvédnek." Jah, és nyilván több100.000 embernél ez a kis lefizetés költség nem 2 forint, és a felkutatás, rendőrség, plusz alap ügyvéd satöbbik, rengeteg költség ezen felül...

    Csak kb. annyira higagyúak, akik ott ülnek, h felnemfogják, ha online olcsóbban tolnák a cuccokat, akkor nem ezeket a költségeket kellene számolgatni, meg baxogatni jogtalanúl ugyanúgy embereket, hanem számolgatni bevételt ami abból befolyna...Na mind1.Bár abból nem lehetne rögtön villát meg ferkát venni
  • who am I 7
    #12
    "Csupán tesznek egy feljelentést" Mi alapján?és hogy?ennyi erővel mind a 6.5mrd emberre tehetnének feljelentést.

    "agy utána letörölted az csak a bírót érdekli" Ez azért egy hangyányit árnyaltabb ENNÉL.Eléggé kifforratlan és elavult az ezekre vonatkozó törvények, és ugye elég sok bizonyíték is kell.Logolták?a tevékenységemet? :D Nem én voltam a gépnél :D ha meg még le is lett törölve, akkor még nagyobb kakában vannak :) mert 0 bizonyíték, egy kiforratlan terepen :) Persze, a bűnösség nagyrészint attól függ mennyit tud a kiadó fizetni a bírónak vagy sztárügyvédnek.
  • Ulkesh
    #11
    Másrészt itthon sem teljesen ingyen töltesz le, mert minden megvásárolt adathordozó árába be van építve ennek a sarca.
  • Ulkesh
    #10
    Nem véletlenül írtam, hogy nem mi vagyunk a célpiac, sőt ezek a szolgáltatások itthonról nem is érhetők el.

    Az más kérdés, hogy a torrent itthon is büntethető, mert megosztáson alapul, az meg a bíróságot hidegen hagyja, hogy te mit állítottál be a kliensen.
  • G_ArchAngel #9
    Felreertes ne legyen ebbol, az iTunes meg zenet sem arul a magyarok szamara, mivel nem tudtak megegyezni a magyar jogvedokkel.
    Ez a szolgaltatas (eppigy Hulu es tarsai) csak Amerikaban es/vagy a fejlettebb europai es azsiai orszagokban elerhetoek vagy azok lesznek.
  • Julius Caesar
    #8
    Tracker is reklámok nélkül, kiváló minőségben hozza - ingyen.

    És a magyar törvényeket egyik cég sem - EGYIK SEM - írja felül, soha, semmilyen körülmények közt. Szóval itthon a kiadók vagy törvényesen működnek, és ha itthonra töltök le hang és film anyagot, akkor békén hagynak, vagy elmennek.
  • Ulkesh
    #7
    Nem figyelnek meg senkit a kiadótól. Csupán tesznek egy feljelentést, a többi a rendőrség dolga, meg a szolgáltatóé, ahol fél évig tárolják a logokat minden tevékenységedről.
    Az meg, hogy csak félig osztottad vissza, vagy utána letörölted az csak a bírót érdekli, hogy a kiszabható bünti mekkora százalékát kapod a nyakadba (vagyis a hátralévő életedben a kiadónak keresed a pénzt, vagy csak az elkövetkező 10 évben :D).
  • Ulkesh
    #6
    Meg fogsz lepődni, de egyik ilyen cégnek sem kis hazánk a célpiaca, ellenben az USA-ban és a világ többi részén a filmek, zenék letöltése illegális.

    Az emberek zöme meg inkább kifizet 99 centet, minthogy millió dolláros bírságot kockáztasson.
    Azt meg valljuk meg, hogy ha nézel egy normális filmsorozatot, akkor epizódonként 99 cent nem vág földhöz senkit, főleg, hogy így azonnal megkapod reklámok nélkül és kiváló minőségben.
  • who am I 7
    #5
    És mit csinálnak a több 100ezer feltöltővel aki darabokat tölt fel?És, ha megnézi és törli a pitsába?Nevetséges kapálózás, az pedig, h lekövetik a szálakat majd bűnösnek titulálják elég sok mindent sért, szabadságjogokat is többek közt.Amíg pedig nincs bebizonyítva, hogy bűnös ugye..hát ezt már mindenki ismeri.Ahhoz pedig az kell, h ott legyen a film egészben a gépén, házkutatás stb.....Többszázezerembernél a világon, aham.Ha ez nincs meg, ez a pereskedés csak bohóckodás, a megfigyelés pedig illegális ugyanúgy.
  • Julius Caesar
    #4
    Letölthetem! Magyar törvények szerint magáncélú felhasználásra letölthetem.

    Kinyomom a feltöltést, limitálom pl nullára, és kész. Erre varrjon gombot.