4
  • Balumann
    #4
    Szerintem világba lehetne sorolni, hogy mi az aminek a nevében is bennevan, hogy mire való alapvetően, mégis sok más funkciót is átvett. A netbook elnevezés talán annyiból találó, hogy arra a legideálisabb a méretéből adódóan. Ettől függetlenül annak semmi értelme nem lenne, ha leragadnának a legelső netbook teljesítményében (celeronos proci, 512 ram, 4 gigás flash vinyó), azzal hogy jönnek a drágább már inkább kicsi notebookok, legalább az árak is lejjebb mennek a gyengébb kategóriában (csak kár, hogy nem gyártják már ezt sem ha jól tudom, mert az meg már nem térülne meg valószínűleg). Pláne most, hogy már 20e alatt is hozzá lehet tudni okostelefonhoz előfizetéssel, ha jól tudom, ami szintén alkalams netezésre, könynebb hordozni és tovább is bírja, meg kevésbé sérülékeny.

    Egyébként minden kütyü arra való, amire tudod használni és használod. 1,6 Ghz -es intelatom proci (hypertreadinges, sse3-as), 1 giga ram, 160 gigás sata vinyó azért többre is képes, mint netezésre. Itthon nyilván a nagygépemet használom, de ha utazok valahova, vagy egyetemen vagyok, akkor azért jó ha nem csak netezésre tudom használni, hanem pl. programozást gyakorolni, honlapkészítést folytatni, órán jegyzetelni, kikapcsolódni játékokkal, filmet nézni, stb..
    És egy ilyen már 60e körül van, ami jóval olcsóbb egy jól használható notebooknál, ráadásul autó hiányában egy nagyobb laptopot nem is szívesen hordoznék (ez meg belefér szinte mindenhova).
  • vttomi
    #3
    office, adobe cuccok, játékok?
    ez egy netbook, a nevében is benne van, hogy arra lett kitalálva, hogy netezni lehessen vele minél olcsóbban és egyszerűbben
    erre minden gyártó csak növeli a méretét és a teljesítményét, a netbookból notebookot csinálva lassan
    nezetéshez nem hiszem h azok a hardverek kellenek, mikkel most árulják ezeket a gépeket
    ha valakinek a kezébe kerül egy ilyen, akkor egyből azt akarja csinálni vele, mintha egy rendes, "nagy" gép lenne, holott ez nem arra való
  • Balumann
    #2
    Én saját tapasztalatból viszont megerősítem, hogy semmi értelme a Windowst vagy akár Ubuntu disztrókat leváltani a netbookokról web OS -re. A döcögős lassú netbook azért elég relatív, nekem nem tűnik annak. 1 giga rammal az XP, 2 giga rammal már a Windows 7 is tökéletesen jól működik nagyon sok, kevésbé gépigényes dologra. Microsoft Office 2k7, Adobe CS3-CS4 kütyük (pl. Photoshop CS3, Dreamweaver CS4 amiket én használok rajta), és szóval még számos program nagyon jól elfut rajta, ami nem igényel netet. Játékokat is találtam rá (persze többnyire 2D-s de van 3D-s is pár), többet mint amivel tudnék játszani utazások alatt :| 720p-s HD -t is simán lejátszik (kivéve pl. a youtuberól szedett HD-kat).
    Én egy EEEPC 900HA tulajdonosa vagyok, WinXP (+ egy Ubuntu is van rajta, bár az inkább csak programozás meg tesztelgetés miatt). Teszteltem a netbookomon egyébként már jópár os-t, AndroidOs -t, még OSX -el is megpróbálkoztam kevesebb sikerrel.
  • lexandro2000
    #1
    Fogalmuk sincs, hogy mit kezdjenek egy mobiltelefonokhoz és egyéb kütyükhöz készült webes operációs rendszerrel. Belerakni valamit a nyomtatóba, amit webes alkalmazások futtatására találtak ki majd windowst tenni a döcögős, lassú netbookokra azért durva.

    Ebből a szempontból okos döntések a ipadek és az androidos tabletek. Olyan oprndszert futtatnak, ami a készülékre van szabva és nem egy nagygépre tervezett tohonya óriást nyomorítanak egy gyér hardverre...