13
  • J3Surno
    #13


    sanyicks: Ennyi erővel mibe nincs már legalább egy kicsi, ami politika/üzlet :(


    Amúgy jó elgondolás ez az optos processzor


    B.u.é.k

  • L3zl13
    #12
    Szemjuel: Hááát persze, hogy mehetne. Igaz, a vizet lábbal kellene pumpálni.
  • sanyicks
    #11
    nem zintel, zsintel :D
  • endrúdí
    #10
    Gratula nekik!
  • Szemjuel
    #9
    ez a tipikus esete, hogy az autó is mehetne vízzel, csak azt nem lehet 350 forintért árulni :D
  • NEXUS6
    #8
    A CVD eljárással előállított gyémánt viszonylag olcsó. Érdekes, hogy az eljárást azt oroszok kezdték el az '50-es években de '62-ig titokban tartották.

    A gyémánt fálvezetőkből előállított elektronika sokkal magasabb hőmérsékletet bír, mint a szilícium, kevésbé érzékeny a sugárzásra, kémiai behatásokra. Gyakorlatilag a hadiiparban, vagy az űreszközökben tudnánk már ma is jól hasznosítani.

    Fénykibocsájtó LED-eket lehet belőle csinálni, ami azonban UV tartományban sugároz. Ami megint csak jó, a nagyobb frekvencia, kisebb hullámhossz, nagyobb jelátviteli sebességet jelent, lásd cikk. De így legalább a barbitípusú csajok is megszeretik a számteket, mert leveszik a gépház oldalát és úgy szoliznak!


    Szal tiszta nyerő dolog lenne a gyémánt alapú technológia. Asszem 22 éve olvastam erről először a tudomány c. folyóiratban. Szerintem a multik. pl a zintel keze van a dologban és minden találmányt eldugtak és a feltalálókat meg eltették lábalol.
  • jaspercry
    #7

    jaja,de az már más technologia,lapgyémánt növesztés
    5-10év
  • Szemjuel
    #6
    a szilíciumot majd felváltja a szupergyémánt :) csak kicsit drága lesz :D
  • jaspercry
    #5
    "Már csak azért is, mert kb. 10-15 éven belül elérjük a jelenlegi gyártástechnológia fizikai határait."

    szerintem azért ennél ,jóval hamarább ,már nagyon a határán vagyunk,22nano alatt már nem müködnek jol ezek silicium témák,már most is szennyezgetik mindenféle dologgal pl aluminiummal stb...
    pár éve olvastam 22 nano fizikai álomhatár...
    (1 vezeték vastagsága már most is csak néhány száz atom max)

  • dchard
    #4
    Nem fog ez olyan sokáig tartani. Szerintem az unokája ballagására már olyan procit is vehet, amiben fotonokkal számolnak.

    Az IBM csinált már működő működő "északi hidat", ami gyakorlatilag teljesen fotonikus alapon működött. Kb. 2 éve volt hír.

    Szerintem 5-10 év az intel-szerű optikai interfész elterjedése, 10-20 év múlva pedig már lesznek olyan procik, amik fotonikus alapon fognak működni. Már csak azért is, mert kb. 10-15 éven belül elérjük a jelenlegi gyártástechnológia fizikai határait.

    Dchard
  • Zoli007
    #3
  • Hawaii
    #2
    Az unokádnak ballagásra? :)
  • Zoli007
    #1
    Érdekesnek tűnik. Most tervezzenek hozzá egy fotonikus processzort, aztán veszek egyet.