32
ReacTable egy futurisztikus hangszer
  • Petka
    #32
    Szerintem ez így önmagában nem egy hangszer, hanem egy kezelőfelület. Mintha egy leegyszerűsített zeneszerkesztő program lenne hanggenerátorokkal meg effektekkel. Ugyanilyen hangokat a saját laptopom is kiad FL Studioval, mégse nevezem a gépemet hangszernek... Régen voltak ezek a Dance eJay meg Techno eJay nevű programok, amikkel hasonlókat lehetett összehozni kb semmi tudással. Na ez kb annak a szintjén van, csak sokkal látványosabb. Tetszik maga az elképzelés és lehet, hogy innovatív, de kétlem, hogy ez bármilyen változást hozna az elektronikus zenei világba. Arról nem is beszélve, hogy már évek óta létezik...
  • readswift
    #31
    ...vállalom

    - "futurisztikus hangszer"... bexarok... tudod, aki ért ezekhez a dolgokhoz, annak nincs ilyenre szüksége, aki meg nem ért hozzá, ettől sem fog.
  • tigeroo
    #30
    hát, ilyen logikus érvek mellett nehéz vitába szállni...

    (ezzel pedig magadat írod le)
  • readswift
    #29
    Ilyen szemeteket már 80as években összedobhattak volna, mégis csak most jutott eszébe pár csekély képzelőerővel megáldott egyénnek. Aki erről topicot nyit, ajnározza, az magát írja le.
  • tigeroo
    #28
    ja, mint ahogy ez is




    nem bazári látványosság. hanem új lehetőség. ahogy régen a nagybőgőt váltotta a basszusgitár, stb. az új elektronikus műfajokba csak új színfoltot hozhat...

    (bár megjegyzem hogyha hangszerről van szó akkor nálam még mindíg a mahagóni test a hi-end... ha szintiként vagy midipadként fogjuk fel ezeket, akkor megint más... )
  • readswift
    #27
    jó lesz ez, bazári látványosságnak , mint régen a három fül meg a nyóc ujj.
  • tigeroo
    #26
    fú nagyon metál vagy

    btw riffelgetsz vagy rendesen gitározol?:D
  • tigeroo
    #25
    bpm*

  • tigeroo
    #24
    na, ne írjátok még le szegényt...

    kicsit új színt visz az egészbe, mint anno jó 20-30 éve a talkbox megjelenése...

    majd ha jönnek olyan művészek akik live keverik rá a szintit vagy gitárt, és úgy játszogatnak a hangsávval...

    jó lesz ez.
  • tigeroo
    #23
    jó de én úgy értettem hogy dekkről játszott már meglévő zenével szemben nehezebb a keverés... vagy 2-3 sampler...ugye, már másabban kell bánni az egésszel (hiphop zenében gondolkozom nem house-ban, jómagam is írok 80-110bmp közötti zenéket, meg samplerezek 1000L)


    #19 jól mondod, house music generator... lásd első bekezdésem

    de kifogják tanulni idővel, most még kb. a korlátait sem tudják a hangszernek, csak tanulgatnak
  • lpmaskmancick
    #22
    Érdekes egy szintinek tűnik, de szerintem is fasza dolog, csak ne tüctücre használják, mert szerintem sokkal több lehetőség rejlik benne mint egy átlagos szintetizátorba+hanggeneráló programokba. A legutóbbi videóról nekem a kiadott hangok alapján a Theremin jutott eszembe.
  • LeWyTy
    #21
    Lehet ilyeneket is csinálni.
  • LeWyTy
    #20
    Meg az egész még gyerekcipőben jár.(de nagyon sokoldalúnak tűnik)
    Szerintem jelenleg nem lehet több belőle max 20db-nál.
  • LeWyTy
    #19
    Gondolom neked maga a stílus nem tetszik.
    Ez egy mondhatni végtelen electro music generátor amivel hibázni szinte lehetetlen.
    Ami bármelyik discoban 100%siker lenne. Attól függetlenül hogy te nem szereted ezt a stílust.
  • Fresh Duke
    #18
    Megnéztem, és ezt a sz-rt nem nevezemném hangszernek, ami ricsajt kiad, azt meg nem nevezném zenének. :)
    Csili-vili, világít, meg minden, biztos vonzza a cigókat a dizsibe.
    Ez csak a véleményem, peace.
  • Sir Quno Jedi
    #17
    Meghallgattam a demókat, meg az élő "koncert"felvételeket is, de ezek ultraprimitív, éppenhogycsak zenének (se) nevezhető valamik, amiket itt összeütnek. Borzalmas. Én bírom a szintetikus zenét, de ez a legalja, amit művelnek. Nyilván nem az eszköz hibája, hanem akik használják azoknak nem megy sehogyse...
  • LeWyTy
    #16
    Csak a képzelet szab határokat.
  • Zsolek123
    #15
    én a gitáromra esküszöm.
  • LeWyTy
    #14
    "csak...azért 2 szám keverését megnézném hogy csinálják meg ezzel"

    Ne gondolj nagyra... ezzel elbaszni lehetetlen

    lecseréli az alap dallamot kb.

    " mert ahogy látom 1 dalhoz kell vagy 10-20sáv minimum"

    Szerintem max 5-8 sáv untig elég és az alap után ezeket is ki lehet egészíteni vagy lecserélni.

    Itt nincs 2 szám keverése! itt akár napokig folyamatosan változó zene generálható...


    #10 tökéletesen átvált 2-3 dallamot is
    A csávó a készülék lehetőségeinek ha 10% használja.
  • tigeroo
    #13
    jah durva ahogy nézem, rendesen lelehet olvasni az ütemkezdést meg midnent a tábláról:) csak...azért 2 szám keverését megnézném hogy csinálják meg ezzel, mert ahogy látom 1 dalhoz kell vagy 10-20sáv minimum

    vagyhát..ahogy nézem még ezzel a csereberével még jobban össze lehet mosni a dalokat, anélkül hogy észrevennénk... 1 instrut kivesz, be egy újat... stb. nagyon tetszik :)

    nekemis kell majd egy ilyen :D:D:D

    amúgy, csak nekem ugrik be erről a TRON?:)
  • LeWyTy
    #12
    Háát szerintem most ha bárki elmennel egy akármilyen híres dj mellé zenélni tuti az lennél az ütősebb.. már csak a látvány és az érdekesség miatt is.
  • LeWyTy
    #11
    Marhajó ez a cucc
  • SL
    #10
  • LeWyTy
    #9
    Innen le is tölthető... de ha jól értelmezem elég macerás beüzemelni.
  • SL
    #8
  • LeWyTy
    #7
  • LeWyTy
    #6
  • Sickness
    #5
    egy élmény lehet
  • LeWyTy
    #4
    Én személy szerint remélem minél hamarabb elszaporodik és elérhető áron lehet majd kapni.

    "végre megvásárolható az eszköz, nem csak koncepció
    már lehet előrendelni a futurisztikus hangszert, az ára 9 700 euró
    csak 20 db lesz az első szériában, így garantáltan egyedi darab lesz mind"

  • LeWyTy
    #3
    A reacTable egy teljesen újszerű ötleten alapuló ultra high-end elektro-akusztikus hangszer, melynek felületét egyszerre több játékos is hergelheti, hangot előcsalni pedig különböző speckó tárgyak a felszínen történő ide-oda mozgatásával, tekergetésével lehet.

    Maga a főhardver egy áttetsző asztallapszerű képződmény, de mivel kerek és hangszerről van szó, azt hiszem a dob eggyel jobb hasonlat lenne, bár nem ütögetéssel jön a hang belőle. A felület alatt egy kamera figyeli az azon elhelyezkedő hanggeneráló objektumok típusát, elhelyezkedését, irányát, mozgását. Az objektumok teljesen passzívak, nem rendelkeznek semmiféle elektronikával vagy jeladóval, pusztán a fizikai jellemzőik (elhelyezkedés, mintázat, mozgás stb.) szolgálnak bemenő paraméterként a szintetizátor egységnek.

    A lap alatt egy projektor is helyett kapott, ami vizuális visszajelzéseket vetít a megszólaltatott hangról az áttetsző felületre. Talán ez utóbbi a legdurvább fícsör.


    Forrás.
  • RIZLA
    #2
    klassz
  • LeWyTy
    #1
    ReacTable


    Ez nem egy nagy újdonság - viszont még mindig sokan nem ismerik ezt a hangszert - eszközt, mely bámulatos dolgokra képes percek alatt, használata sem túl bonyolult. Marcos Alonso nevű művelője pedig volt olyan kedves, és tett fel youtube-ra számos demo-t, melyben elmagyarázza, hogyan is működik az eszköz (zenében). Az egész dolog marha egyszerű: van többfajta alakú elem, melyek az asztalra helyezhetőek, és ezek alakjától függ szerepük: a szögletes kocka elemek a szintetizátorépítésben VCO-nak nevezett jelsugárzók (a jel pedig a szögletes kockára rajzolt négyszög, szinuszjel, fűrész stb.), a lekerekített sarkú kockák pedig frekvenciaoszcillátorok (LFO-k), szűrők stb. lehetnek, attól függően, hogy mi van rájuk rajzolva. Természetesen sampler funkciók is vannak benne, meg minden egyéb effektek, amikre az embernek szüksége lehet.