13
-
#13 a cikkíró monnyon le. A cikk amúgy érdekes mégha nem is. -
#12 illetve closed koszi a cikket :)
-
#11 latszik olyan irta/forditotta a cikket aki azt se tudja iszik vagy eszik az ilyen szoftvereket, vagy egyaltalan a fenykepezogep mire valo. Beata huzzal bele, ez igy nagyon keves...
-
#10 Hogy nehogy azt mondjátok, csak a szám jár:
link. -
#9 A második példának felhozott "korrekciót" még az irfanview, Adjust Colors opciója is tudja produkálni. -
Praetor #8 -
gosub #7 Ez brutálisan félrevezető cikk, azt hittem áprilisi kacsa júliusban! -
duke #6 "Ez egy HDR szoftver, nem EGYES fotókkal dolgozik, hanem expozíció-sorozatokkal, alul- és túlexponált képet is készíteni kell ugyanarról a jelenetről. A szoftver lényege, hogy ezeket a képeket egyesíti, leegyszerűsítve: a sötétebb részek részleteit a túlexponált képből nyerhetjük vissza, a világosakét az alulexponáltból."
Ja igy mar ertheto mirol van szo, mert a cikkbol ez nem derult ki.
Erdekes technika, hogy tobb kepen rogzitjuk a teljes fenytartomanyt, es utolag allitjuk be a kepet, igy akar egy gyengebb geppel is lehet nagyon jo kepeket kesziteni. -
bestpixel #5 closed: Köszi a cikk végleges megírását! ;) Már azon kezdtem gondolkodni, honnan tudja a szoftver, hogy hova akarom tenni a stúdióvakukat egy fotózáskor? Meg hasonlók... Egy HDR szoftver meg már régóta tudott olyanokat, hogy képzajtalanítás, meg beégett részek pótlása, pont ez a lényege ugyanis. -
closed #4 Bírom az SG-ben, hogy egész jó témákat talál, azt viszont nem, hogy a cikkek többnyire egy dilettáns reklámszöveg-fordításnak tűnnek, sokszor a lényeget sem sikerül visszaadni.
Ez egy HDR szoftver, nem EGYES fotókkal dolgozik, hanem expozíció-sorozatokkal, alul- és túlexponált képet is készíteni kell ugyanarról a jelenetről. A szoftver lényege, hogy ezeket a képeket egyesíti, leegyszerűsítve: a sötétebb részek részleteit a túlexponált képből nyerhetjük vissza, a világosakét az alulexponáltból.
Nagy ötlet a fényforrás-detektálás, és utólagos manipulálás, de a felső képen lévőhöz is természetesen három felvétel készült, egy lekapcsolt lámpák mellett, és egy-egy a két lámpa felkapcsolásával, szóval finoman szólva nem "előtte-utána" képekről van szó, és nem igaz, hogy "valóságos hatású éjszakai felvétel is szerkeszthető egy nappal készült kép alapján."
A HDR egy jó módszer, de hátránya persze, hogy értelemszerűen csak csendéleteknél és tájképeknél alkalmazható.
A program mellesleg béta állapotú, és ingyen letölthető.
-
#3 felső képen meg nem világít a kandalló lámpa -
#2 a legalsó kép szerintem homályos,de mindegy..... -
#1 Ez eszembe juttatja ,a régi szép idők,3 fejes magnódeckeit,mikor felvétel közben már a felvett anyagot hallottuk vissza, és valós időben állítgathattuk az előmágnesezést,és a kivezérlés mértékét.
(nem rossz dolog,már úgy lefotózni valamit,hogy közben korrigálunk rajta)