11
Xp érzéklei, hogy tartósan nincs net, váltson át másik elérésre
  • Encore
    #11
    most tesztelem pár napig a dolgot és meglátjuk beválik-e. Köszi a tippet.
  • mrzed001
    #10
    Minimális forgalom van akkor is, ugyanis kívülről is kezdeményezhetnek kapcsolódást az IP-dre ... mondom, bandwith monitort felteszed és látod mennyi.
    Ez egy állandó háttérzsivaj, pingek, mindenféle protokollon kapcsolódási kísérletek, hálózatfelderítés, UDP csomagok ... meg minden
    A nem aktív hálózatomon állandó kb 100-500 bájt/sec az ilyen szemét típusú forgalom
  • Encore
    #9
    Na ez az újraindítás eredményezett valamit, csak nem vagyok biztos a dologban. Most a helyi hálózat is csatlakoztatva van és a mobil net is, de a mobil net nem a szoftverén keresztül, hanem a hálózati helyeknél jobb klikk és indítás. Így ha kihúzom az utp-t akkor is van net a mobilon keresztül. De ilyenkor ugye nem fut a mobil net programja, amin keresztül normál esetben csatlakozni kell, így azt sem látom, hogy számolja-e a forgalmat. Az biztos, hogy mikor a rendes net megy, akkor is villog a mobil net usb-jén a led....
  • andersh
    #8
    de ezt elvileg ki is írja a win, habár nekem valaki azt mondta h neki nem írta ki... újraindította és jó lett
  • mrzed001
    #7
    ja ... ÚJRA KELL A GÉPET INDÍTANI :D
    ez kimaradt :D
  • mrzed001
    #6
    akkor itt a route tábla manipulálása szükséges.
    Van egy progi, talán visualroute vagy mi, az tud segíteni, hogy ne kézzel kelljen
  • Encore
    #5
    Gyorsan ki is próbáltam, de nem nyert, a mobil net számlálja a forgalmat, pedig belőttem, hogy ne ő legyen az elsődleges, ennek ellenére a forgalom számlálója számol.... :(
  • mrzed001
    #4
    Nem tud, mert az elsődleges amíg él, azon megy a forgalom.
    Én azon próbálkoztam, hogy egyszerre menjen a 2 net ... de nem jött össze csak ez a hot swap
    Amúgy tegyél fel egy Bandwith Monitor-t, az mutatja melyiken mekkora a forgalom, meg számolja is a mozgott bájtokat ...
  • Encore
    #3
    Jól hangzik, de ebben az esetben a mobil net a kapcsolódás ellenére nem fog forgalmat generálni? Logikusan nem kéne neki, csak nagy pofára esés lenne, ha mégis aztán kapnám a jó nagy számlát...
  • mrzed001
    #2
    Mondok jobbat, én így csináltam:
    Kapcsolódva mindkét net. XP-ben hálózati kapcsolatok (háló ikonon jobbklikk open network connections), fent menüben advanced settings ... ott elsődleges legyen amely kapcsolaton (vezetékes) főleg netezni akarsz, másodlagos a mobil.
    És már kész is a hot backup netkapcsolat.
    Ha elsődleges leszakad, azonnal él a másodlagos ... ha elsődlegesnek sikerül újra visszatárcsázni, akkor ismét ő lesz az élő.
    Kell ennél jobb? :D
  • Encore
    #1
    Sziasztok!
    Arra vagyok kíváncsi, hogy megoldható-e a következő helyzet/gond/eset:

    Egy XP-s gépen van net, normál LAn-on keresztül. De be van dugva egy mobil net is. Szeretném, hogy ha a Win érzékeli, hogy tartósan megszakad a net (mondjuk 5 percnél hosszabb időre), akkor váltson át a mobil netre.
    Ezt hogyan lehetne kivitelezni minél egyszerűbben?
    Fontos, hogy automatizált legyen a dolog, tehát az XP emberi beavatkozás nélkül végre tudja hajtani a fenti műveletet.