13
  • NxBalu
    #13
    "az egyes szubpixelek akár 20 mikromilliméteresek is lehetnek"
    Ez most 20 nanométer akart lenni?
  • Thaison
    #12
    Ez teljesen jogos...ha ilyen jó ez a technológia akkor már nem is kell hozzá sok hogy pénzt hamisítsanak. Biztos fogunk erről még hallani...
  • xyl
    #11
    Na jó, akkor a mikrohullámú sütőről: 1945-ben véletlenül fedezte fel egy Percy Spencer nevű amerikai mérnök, aki radarkísérleteket végzett és a csoki a zsebében elolvadt. Forrás: Wikipedia
  • krajcsovszkig
    #10
    Én a mikróról kettőt hallottam: az egyik, hogy valami csillagász fickó rendszeresen a mikrohullámú távcsőnél melegedett mikor fázott, a másik, meg hogy egy orosz hadgyakorlaton, mikor először próbáltak ki valami mikrohullámú kommunikációs eszközt, a katonák megfőttek a tankban (szó szerint) :D
  • moikboy
    #9
    Ez egy borzasztó összeszedetlen és inkoherens cikk.
  • pbanfa
    #8
    Igen, erre én is kíváncsi lennék! Odáig értem, hogy "beszkennelik", de mitől lesz ugyan olyan bármi, amit lemásolnak? Mi állítja elő az eredetivel megegyező anyagot?
  • Balintos
    #7
    jól értem, annyi az egész, hogy tudnak nyomtatni vászonra?
  • endrev
    #6
    Én sem értem. Megnézem mikroszkóppal, vagy akár csak nagyítóval, látnom kell, hogy nem festmény, a térbeli barázdákat, az ecsetvonás nyomát. Kivéve, ha ezt is lemásolják, utal erre. De vajon hogyan...?
  • atlagember
    #5
    Hát ezt a másolás dolgot én sem értem. Mitől lesz például az anyag olyan, hogy a radiokarbonos kormeghatározás is azonos kort mutasson, vagy mitől fog a másolat is ugyanazokból az anyagösszetevőkből állni, mint az eredeti?
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Namost degeljek meg ha értem hogy ezzel hogy lehet hamisítani egy Mona Lisa-t?!?!? A hamisítás nem pusztán abból áll, hogy csinálunk egy elcseszettül nagyfelbontású friss reprót (anygaminőség, anyagok kora, öregedése, különböző évszázadok alatt felhalomozódó/előforduló szennyeződések, mikróbák, elhalt vírusok stb. (amiket NEM tudnak másolni ezzel). Arról nem is szólva, hogy nem tudsz akkora felbontást elérni, amit ki ne szúrnának még nagyobb felbontású műszerekkel ugyebár (LÓgikusss).
  • l300d
    #3
    Nehezen tudom elkepzelni hogy nem a teleportalassal kezdtek aztan mellektermekkent jelentkezett ez. Egyebkent ez mindennel igy van. Lehet azt hinni hogy okos amerikai ferfiak nap mint nap azon torik a fejuket hogy nekunk jo legyen de sajna nem igy van. Barmit fel marnek tenne hogy a mikrohullamu suto se ugy kerult kifejlesztesre hogy jhon meg marynek szuksege volt valamire hogy megmelegitse az ebedet :)
  • Amergin
    #2
    Akkor gondolom a pénzt is lehet hamisítani "csak felbontás kérdése". Mintha ez tényleg ennyire egyszerű volna.
  • mynameisbence
    #1
    Ezt továbbfejlesztik és kész a teleport. Csak nehogy a tenoristák kezébe kerüljön mer az lessz a végén hogy a cigányasszony a piacon nem takarókat akar rámsózni hanem: "tessék tessék eredeti mona lisa egyet fizet kettőt kap csak most csak magának"