36
TriDef 3D
  • Shad01
    #36
    Beruháztam egy 3D-s monitorra, amihez aktív szemüveg járt és a TriDef 3D Game Launcher program.
    Van már valakinek tapasztalata, tippje a használatával kapcsolatban?

    Eddig a Left 4 Dead 2-t, a League of Legendet és a Wings of Prey-t próbáltam ki.

    A L4D2 térhatása eszméletlen jó, de a célkereszt használhatatlan, mindenképpen ki kell kapcsolni.

    A LoL-nál a 3D működik, de így nekem játszhatatlan. Az életerő kijelzés, mivel nem 3D-s nagyon zavaró, furcsán lebeg a térben.

    A Wing of Prey egy repülőszimulátor. TracIR-el (fejmozgás követés) játszottam, tényleg olyan, mintha a pilótafülkében ülnék. Élvezet a repkedés. De a nem 3d-s repüléskönnyítő ikonok (célpont adatai, helyzete) használhatatlanok, rosszul helyezkednek el a térben.
  • wayteq
    #35
    Mindenképp a számítógépemre emlékszik,az alaplapom fizikai címére, mivel ugyanezzel a géppel, új vinyóval, új, más win7-el ugyanúgy érzékeli hogy ez a gépen már volt a TRIDEF és nem engedi a 14 napos kipróbálási időt...
    Az internet IP kilőve, mivel a haveromnak nálam volt win7-ezve a gépe, és itt raktam neki fel a Tridefet és ment a 14 napos próba idő, csak az én gépemen egyből lejár.Mit lehet tenni?
  • wayteq
    #34
    Megint ugyanaz.felraktam új win7-et, egyből kiszúrta a gépem.
    A haveromnak is felraktam a win7-et a gépére, feltettem neki a tridef demóját és futott.Vajon hol lehet a hiba?
  • wayteq
    #33
    Valami gáz van.
    Régebben használtam a tridef-et, nem volt gond tökéletesen ment , csak időközben újratelepítettem a windowst.
    Felrakom a tridefet,kiírja hogy van 2 hetem a kipróbálásra, így elindítom, de egyből kiírja hogy az idő lejárt.1 perce telepítem és az új windowson lejár?
    Honnan tudja hogy már használtam, ha egyszer újratelepítettem, formáztam az egészet?
    Gondoltam hogy csak elcsesztem valamit, win7 újratelepítés, tridef fel és megint és ugyanaz.Van valakinek ötlete hogy mit csináljak?
    Legalább azt lehetne tudni mikor járt le ő szerinte, hol lehet ezt megnézni?
  • TLOTR
    #32
    Sziasztok, a tridef-nél h kell belőni a cracklockot h menjen mert nekem nem sikerült.
  • MerlinW
    #31
    A témán van mindig a fókusz. A szemed azt fogja előre hozni minden esetben. Próbáld ki, nem olyan rossz. Nekem mondjuk fárasztja a szemem hosszú távon, de simán nézhető vele mondjuk egy sorozatepizód.
  • avatarolok
    #30
    21.000 dollár úgy kb 4 és fél millió forint. Hümm. Én kettőt is veszek asszem egyszerre. Legyen egy pót is.... :-)
  • neevous
    #29
    Azért inkább egy ilyen kéne:)
  • andersh
    #28
    lol, a lényeg úgyis az h két felvétel készül...
  • kandras1983
    #27
    Vagy mégiscsak igazad van. Találtam olyat ahol összeszerelik a két kamerát:

  • kandras1983
    #26
    Jaja. Egy eszköz és azon van 2 optika! Valami ilyesmi csak komolyabb: 3D kamera
  • neevous
    #25
    Duplaoptikás kamerával;)
  • kandras1983
    #24
    Itt vanak hasznos infók a 3d technikákról. Érdemes elolvassni:

    Link1

    Ezek meg 3D szemüveggel játszható játékocskák. (Nem véletlen a kicsinyítő képző. :-) )

    Link2
  • andersh
    #23
    de úgyis kamu képet fogsz látni, nem a "valóságot"
    mer a progi nem tudhatja a kép alapján h mi van elől meg mi van hátul
  • MerlinW
    #22
    Nézheted színes szemüvegekkel a filmeket, ennyi. A 2-3 éves Stereoscopic player is ugyanezt csinálja. link
  • andersh
    #21
    akkor meg semmi értelme
  • grizzly21
    #20
    de nem erted, amit irsz az igaz, de ez a progi nem renderel semmit ketszer, ez csak egy videot kap es abbol csinal 3d-s hatast. A jatekot is ugy kene megirni hogy 2 helyrol rendereljen ahhoz hogy amit irsz mukodjon. ez nem lehetetlen de a program nem igy mukodik
  • andersh
    #19
    faszt
    játéknál simán meg lehet csinálni 3d-sben mert 2 szögből rendereli le a képet és már meg is van a 3d-s hatás miután hozzáadta a megfelelő helyekre a piros és kék részeket

    filmnél nem lehet mit csinálni, ott valami kamu szar lesz a 3d, kb mint amikor 2.1-es hangból csinál az erősítő 5.1-et, honnan tudná h milyen hang jön hátulról a filmben? ha egyszerűen fel se vették. valami szűrő alapján kitesz a hátsó hangfalakra is valami hangot azt kész... tehát full kamu
  • Fehercsoki
    #18
    Elég egyszerűen elkülöníti a formákat,és ennek hatására rárakja a színeket,ezért ha szemüveggel nézed elkülönülnek majd az alakzatok.Szóval nagyjából igen.De pl. a falevelekkel nem tud mit kezdeni a progi mert szörnyű ránézni szemüveggel:D
  • grizzly21
    #17
    ebbol a szempontbol mindegy hogy jatek vagy nem, onnantol kezdve hogy 2d-s ez csak egy kep/video. nyilvan a progi valahogy felderiti hogy valoszinuleg milyen alakzatok lehetnek 3d-ben bizonyos reszei a kepnek, es ezalapjan egesziti ki a piros-kek szinekkel
  • grizzly21
    #16
    nyilvan nem...de trukkozessel meg lehet oldani.
  • milk4
    #15
    Egy 3D-s filmet 2kamerával forgatnak le,szóval nemvágom hogy hogyan lehet 2D-s filmből 3D-st csinálni.

    Játéknál elképzelhető,sőt...
  • Gurren
    #14
  • LasDen #13
    szerinted mikor a 2ds filmet 3dsre konvertálja a stúdió akkor újraforgatják??? :D
  • andersh
    #12
    "ami átalakitja a 2D-s filmet 3D-be"
    hahaha
    a progi realtime elmegy és leforgatja a filmet mégegyszer, pont ugyanúgy mint eredetileg, csak most 5cm-el balrább rakja a kamerát?

    úristen, ez nem semmi
  • motyodlee
    #11
    jee, tetszik a topik :D
  • Rip
    #10
    ATI-soknak ajánlom az IZ3D drivert, amellyel minden 3D-s motort használó játék élvezhető 3D-s szemüveggel.
    IZ3D
  • Rip
    #9
    Ezt hol olvastad?
  • Piszkos  Fred
    #8
    Nekem megy...
  • Montanosz
    #7
    a craclock törli az időkorlátot
  • Pistike 007
    #6
    szóval ez atival nem hajlandó működni.?
  • Piszkos  Fred
    #5
    Nekem lapotopomhoz volt ingyé', úgyhogy örülök :D
  • Fehercsoki
    #4
    Van alternatív megoldás is a beszerzésére.
  • MerlinW
    #3
    Már akinek NV-je van. Miután NV 2008-ban adott ki utoljára használható VGA-t, egyre kevesebb ember használja. Persze most nem ez a téma.

    Jó ez a Tridef cucc, de 50 dolcsit nem ér.
  • chilios
    #2
    játékoknál ott az alap nvidia driver,nem 3d-s filmeknél mer nem sokat ér mivel csak 1 szögből látod a filmet,valamire jó de nemsokra
  • Montanosz
    #1
    Ez egy olyan lejátszó, ami átalakitja a 2D-s filmet 3D-be!
    Nem kell konvertálni, egyből a kész filmet nézed rajta. A képi hatásokat kettő csuszka(jobra balra tolható gomb)
    mozgatásával tudod szabályozni. Be lehet állítani, mijen szemüveget használsz, (red cyan stb...)
    és a kijelző tipusát(lcd, képcsöves stb...)
    Leszedtem az Avatar 3D-t és utána néztem valami 3D konvertálónak, és ez a program jött ki a végén!
    Hát ez jobb mint egy konvertáló, mert itt egyből akár a tv adást is 3D ben lehet nézni, igaz kell hozzá egy 3d-s szemüveg
    amit már 300 ft-ért lehet venni. Továbbá a játékokat, a Google Eart 3D, és persze az online tv-t is képpes
    átalakítani!

    Crysis