16
  • philcsy
    #16
    "Minden bizonnyal telepes hiszen ez a legegyszerűbb többsejtű élőlény és kétséges hogy egyből differenciálódott volna. Telepes egysejtűekből pedig van prokarióta is."

    javítás:
    A többsejtű élőlények definíciójából adódóan a prokarióták nem többsejtűek. A telepes prokarióta sejtek között nincs olyan közvetlen sejt-sejt kapcsolat amely eleget tesz a többsejtűek definíciójában foglaltaknak. (Flammius remélem így már kielégíti az igényeidet.)
  • philcsy
    #15
    "Szerintem nem olyan biztos, hogy ez egy telepes életforma, legalábbis a képből megítélve." A képekből nem lehet megítélni azt hogy differenciálódott sejtekből álltak-e, vagy nem.
  • philcsy
    #14
    Telepes prokarióták a cianobaktériumok más néven kékmoszatok.
  • Zolivok
    #13
    mármint az összes prokarióta egysejtű no.
  • Zolivok
    #12
    onnan lehet tudni hogy az összes eukarióta egysejtű, és amint a címben is olvasható nos igen
  • nextman
    #11
    Szerintem ez csak találgatás, amikor ilyen távlatokról van szó. Építeni kellene egy időgépet..
  • bvalek2
    #10
    Ezt követően 1,9 milliárd évvel ezelőtt a légkör oxigén szintje hirtelen zuhanáson esett át.

    Ez nagyon érdekes, megtaláltam a cikk összefoglalóját, ami foglalkozik vele: Fluctuations in Precambrian atmospheric oxygenation recorded by chromium isotopes

    Kiváncsi vagyok mi okozhatta. Ebben az időszakban több globális jégkorszak is volt: Snowball Earth

    Szóval a Prekambrium sem volt eseménytelen.
  • MaXiMkA
    #9
    Mennyire biológia tudásom visz, onnan lehet tudni, hogy a prokarioták egysejtűek és ha ezek világosan többsejtűek, akkor csakis eukarióták lehetnek.
  • Calisius
    #8
    Bah igazad lehet. A szikla/kő is elporlik 2 milliárd év alatt. Ki tudhatja, mi volt másfél milliárd évvel mi előttünk?! Senki.
  • bah
    #7
    Szerintem nem olyan biztos, hogy ez egy telepes életforma, legalábbis a képből megítélve. Akik többet találtak azok biztosan jobban tudják. Az sem biztos, hogy eukarióták ezekben az időkben alakultak ki, lehet már léteztek pár száz millió évvel ezelőtt az életforma előtt is csak nincs lelet.
  • philcsy
    #6
    Érdekes lenne ha a prokarióták "egyből" telepekbe szerveződtek volna. -> Érdekes lenne ha az eukarióták "egyből" telepekbe szerveződtek volna.
  • philcsy
    #5
    "Csak tippelek, de szerintem a többsejtű prokarióták nem szoktak ilyen komplexek lenni."
    Ez mennyire komplex? Minden bizonnyal telepes hiszen ez a legegyszerűbb többsejtű élőlény és kétséges hogy egyből differenciálódott volna. Telepes egysejtűekből pedig van prokarióta is.
    Másik oldalról ezekben az időkben alakultak ki az eukarióták. Érdekes lenne ha a prokarióták "egyből" telepekbe szerveződtek volna.
  • kisemlős
    #4
    OFF!

    Bár nem kapcsolódik szervesen a cikkhez, de a kövületekről a minap talált apró kavics jutott eszembe, ami valami kis állat megkövesedett maradványához hasonlít.

  • bah
    #3
    Csak tippelek, de szerintem a többsejtű prokarióták nem szoktak ilyen komplexek lenni.

    Akár az is lehet, hogy az az életforma az emberiség egyik őse, tehát ük^x közös nagyfater/nagymuter/akármi. Valószínűleg nem így van és csak egy más ágon fejlődött rokon, de elképzelhető.
  • philcsy
    #2
    "Összességében megállapítható, hogy ezek a valaha látott legősibb többsejtű eukarióták."
    Honnan lehet tudni hogy eukarióták és nem prokarióták?
  • Balu0
    #1
    Wow, ez azért nagy... kíváncsi leszek mint hoznak ki még ezekből a leletekből.